Banderole legalizacyjne na wyroby tytoniowe - zmiany od 1 marca
REKLAMA
REKLAMA
Od 1 marca 2017 r. nadal będą obowiązywać przepisy nakazujące nałożenie banderoli legalizacyjnych na wyroby tytoniowe z banderolami oznaczonymi rokiem poprzednim, tj. rokiem „2016”. Konieczne będzie sporządzenie spisu tych wyrobów i poinformowanie o tym właściwego organu w ciągu trzech dni.
REKLAMA
W tym miejscu pojawiają się zmiany, z którymi podatnicy będą musieli się zmierzyć. Od 1 marca 2017 r. organami, które należy powiadomić o konieczności potwierdzenia tych spisów, nie będą już naczelnicy urzędów celnych, gdyż z tym dniem wdrażana jest ustawa o KAS, która m.in. likwiduje urzędy celne. W ramach reformy KAS część zadań z obszaru akcyzy zostaje przeniesiona do urzędów skarbowych, a część pozostaje w powoływanych na bazie urzędów celnych i urzędów kontroli skarbowej – urzędów celno-skarbowych.
Zmiany w tym zakresie tylko pozornie są małe, polegające wyłącznie na zmianie nazwy organów, które będą brały udział w tym procesie. Jednak nie wszystkie z „nowych” organów zajmowały się dotychczas tą tematyką. Trzeba będzie dotrzeć do nich w inne miejsca niż dotychczas. Mogą też nie mieć wystarczających środków technicznych, aby obsłużyć nas tak szybko, jak było to realizowane dotychczas.
Czytaj więcej w artykule: "Jak pozyskać banderole legalizacyjne na wyroby tytoniowe od 1 marca 2017 r." >>
Zobacz także: Moja firma
REKLAMA
REKLAMA
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat