reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Banderole legalizacyjne na wyroby tytoniowe - zmiany od 1 marca

Banderole legalizacyjne na wyroby tytoniowe - zmiany od 1 marca

1 marca 2017 r. sprzedawcy wyrobów tytoniowych rozpoczną procedurę pozyskania i naklejenia nowych banderoli legalizacyjnych na niektóre wyroby tytoniowe. Do czasu naklejenia znaków ważnych w 2017 r. nie będzie można sprzedawać towarów ze starymi banderolami z 2016 r. Nałożenie się w tym czasie na siebie dwóch zdarzeń, tj. ustawowej utraty ważności części banderoli tytoniowych i reformy KAS, może nieznacznie opóźnić proces pozyskiwania i naklejania banderoli legalizacyjnych.

Od 1 marca 2017 r. nadal będą obowiązywać przepisy nakazujące nałożenie banderoli legalizacyjnych na wyroby tytoniowe z banderolami oznaczonymi rokiem poprzednim, tj. rokiem „2016”. Konieczne będzie sporządzenie spisu tych wyrobów i poinformowanie o tym właściwego organu w ciągu trzech dni.

W tym miejscu pojawiają się zmiany, z którymi podatnicy będą musieli się zmierzyć. Od 1 marca 2017 r. organami, które należy powiadomić o konieczności potwierdzenia tych spisów, nie będą już naczelnicy urzędów celnych, gdyż z tym dniem wdrażana jest ustawa o KAS, która m.in. likwiduje urzędy celne. W ramach reformy KAS część zadań z obszaru akcyzy zostaje przeniesiona do urzędów skarbowych, a część pozostaje w powoływanych na bazie urzędów celnych i urzędów kontroli skarbowej – urzędów celno-skarbowych.

Zmiany w tym zakresie tylko pozornie są małe, polegające wyłącznie na zmianie nazwy organów, które będą brały udział w tym procesie. Jednak nie wszystkie z „nowych” organów zajmowały się dotychczas tą tematyką. Trzeba będzie dotrzeć do nich w inne miejsca niż dotychczas. Mogą też nie mieć wystarczających środków technicznych, aby obsłużyć nas tak szybko, jak było to realizowane dotychczas.

Czytaj więcej w artykule: "Jak pozyskać banderole legalizacyjne na wyroby tytoniowe od 1 marca 2017 r." >>

Zobacz także: Moja firma

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

InforFK

Zdjęcia

Banderole legalizacyjne na wyroby tytoniowe - zmiany od 1 marca /fot.shutterstock
Banderole legalizacyjne na wyroby tytoniowe - zmiany od 1 marca /fot.shutterstock

Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nowy JPK_VAT

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tooba.pl

Projekty domów gotowych i garaży

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama