reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > PiS: albo obniżka akcyzy na paliwa, albo wotum nieufności dla Rostowskiego

PiS: albo obniżka akcyzy na paliwa, albo wotum nieufności dla Rostowskiego

PiS złoży wniosek o wotum nieufności dla ministra finansów Jacka Rostowskiego, jeśli do przyszłej środy rząd nie podejmie decyzji o obniżeniu akcyzy na paliwa - zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

PiS chce też, by jeszcze w piątek rząd przedstawił w Sejmie informację na temat cen paliw i akcyzy. "Konieczna jest informacja dla Wysokiej Izby. Sejm ma prawo i obowiązek domagać się takiej informacji. Można uzupełnić porządek dzienny, można taką informację uzyskać" - mówił J. Kaczyński na konferencji prasowej w Sejmie.


"Tylko z braku rozeznania, oderwania od polskich realiów, minister Rostowski jest człowiekiem, który polskie realia zna słabo, mogą wynikać tego rodzaju opory (dla obniżenia akcyzy - PAP). Inni wysocy przedstawiciele rządu opowiadają się za tym" - podkreślił prezes PiS.


Jak dodał, PiS domaga się "dzisiaj informacji i szybkich decyzji, które doprowadzą do tego, że ceny benzyny spadną".


J. Kaczyński zaznaczył, że jeżeli minister finansów nie podejmie decyzji o obniżeniu akcyzy, a - jego zdaniem - "to najwłaściwszy sposób obniżenia cen paliw", klub PiS będzie zmuszony do złożenia wniosku o wotum nieufności dla ministra Rostowskiego.


Zdaniem byłego premiera, mamy do czynienia z bardzo groźnym i dolegliwym zjawiskiem, jakim jest drożyzna. Jak stwierdził, poważnym elementem tej drożyzny jest wzrost cen paliw.


Według J. Kaczyńskiego, rząd ma instrumenty, aby ten wzrost zahamować lub nawet obniżyć ceny paliw, a "teraz mamy do czynienia w tej sprawie z całkowitym chaosem informacyjnym".


Marszałek Bronisław Komorowski powiedział dziennikarzom, że bez decyzji Prezydium Sejmu rozszerzenie porządku obrad nie jest możliwe.


Premier Donald Tusk zapowiedział w czwartek, że będzie rozmawiał z wicepremierem, ministrem gospodarki Waldemarem Pawlakiem i szefem resortu finansów Jackiem Rostowskim na temat akcyzy na paliwa.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami77.40 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Moduł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Odszkodowania Campter

Campter Odszkodowania uzyskuje odszkodowania dla osób poszkodowanych w wypadkach oraz na skutek zdarzeń losowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama