reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Koszty uzyskania przychodów po rozwodzie

Aktualizacja: 17.02.2005

Przekazanie towarów zakupionych pierwotnie w związku z prowadzoną działalnością, a następnie przekazanych na mocy wyroku sądu w związku z podziałem majątku byłemu małżonkowi, powoduje konieczność zweryfikowania kosztów uzyskania przychodów. Wydatki na ich nabycie nie mogą być kosztem. »

Ministerialne interpretacje VAT

Aktualizacja: 16.02.2005

W Dzienniku Urzędowym ministra finansów nr 2 ukazały się interpretacje: »

Dochody budżetu z tytułu podatków

Aktualizacja: 17.02.2005

Trybunał odrzucił stawkę 50 - proc. stawkę

Aktualizacja: 16.02.2005

Przepisy dotyczące 50-proc. stawki podatku dla najbogatszych nie będą obowiązywać, jednak jako martwe regulacje pozostaną w ustawie o PIT. Trybunał nie uznał ich bowiem za niekonstytucyjne. Zarzut niekonstytucyjności postawił tylko przepisowi proceduralnemu wprowadzającemu w życie te przepisy. Trybunał uznał, że tryb wprowadzenia 50-proc. stawki PIT naruszył 30-dniowy okres vacatio legis i był niezgodny z konstytucją. »

Inflacja spadła do 4 proc.

Aktualizacja: 16.02.2005

W styczniu inflacja liczona w ujęciu rocznym spadła do 4 proc. z 4,4 proc. w grudniu - poinformował Główny Urząd Statystyczny. Zadecydowała o tym żywność, która w ciągu miesiąca potaniała o 0,3 proc. Spadły również ceny odzieży, obuwia oraz paliw. »

Trybunał Konstytucyjny odrzucił 50 - proc. stawkę

Aktualizacja: 15.02.2005

Trybunał Konstytucyjny odrzucił we wtorek wprowadzenie 50-proc. stawki PIT, uznając, że w przypadku ustawy o PIT nie zachowany został termin vacatio legis. »

Podatek od sprzedaży nieruchomości

Aktualizacja: 15.02.2005

Podatnik, który dokonuje sprzedaży nieruchomości przed upływem pięciu lat od nabycia, ma obowiązek bez wezwania zapłacić 10 proc. podatku od przychodu. Jedynym odstępstwem od tej zasady jest oświadczenie o przeznaczeniu uzyskanych ze sprzedaży pieniędzy na własne cele mieszkaniowe. »

Montaż okien i drzwi z 7 - procentową stawką

Aktualizacja: 15.02.2005

Montaż okien i drzwi przez ich producentów m.in. w obiektach budownictwa mieszkaniowego umieszczony został na liście towarów i usług objętych obniżoną 7-proc. stawką VAT. Wynika to z wchodzącego w życie zmienionego rozporządzenia ministra finansów. »

Co dalej z 50-proc. stawką

Aktualizacja: 15.02.2005

Dziś Trybunał Konstytucyjny ma się wypowiedzieć w sprawie konstytucyjności przepisów wprowadzających 50-procentową stawkę PIT. »

Do dziś należy zapłacić podatek transportowy

Aktualizacja: 15.02.2005

Dziś mija termin złożenia deklaracji na podatek od środków transportowych. Z naszych obliczeń wynika, że podatkowi może podlegać nawet milion autobusów, ciężarówek, przyczep i naczep. »

Ulga remontowa

Aktualizacja: 14.02.2005

Polska w strefie euro od 2010

Aktualizacja: 14.02.2005

reklama
reklama

POLECANE

reklama

ARTYKUŁ PARTNERSKI

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Fornalczyk (CEO)

Partner Założyciel, COMPER

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama