| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Projekty krajowych standardów rachunkowości

Projekty krajowych standardów rachunkowości

Komitet Standardów Rachunkowości (KSR) rozpoczął prace nad kolejnymi projektami standardów oraz podjął decyzję o wydawaniu stanowisk w kwestiach budzących najwięcej wątpliwości wśród przedsiębiorców. Swoje oczekiwania przedsiębiorcy mogą wyrazić w specjalnej ankiecie, dostępnej na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.

– W moim przekonaniu oczekiwania przedsiębiorców powinny stanowić wyznacznik zakresu przyszłych prac komitetu – stwierdził prof. Zbigniew Messner, przewodniczący Komitetu Standardów Rachunkowości. Wyrazem realizacji tych oczekiwań jest przesłanie do 500 największych polskich przedsiębiorstw oraz zamieszczenie na stronie internetowej Ministerstwa Finansów ankiety, w której mogą się oni wypowiedzieć na temat oczekiwań związanych z pracami komitetu i podać interesujące ich zagadnienia, które powinny być opracowane w formie krajowego standardu rachunkowości bądź stanowiska komitetu. KSR podjął decyzję o wydawaniu stanowisk w kwestiach budzących najwięcej wątpliwości wśród przedsiębiorców.

Na kolejnym posiedzeniu analizie poddane mają być oczekiwania przedsiębiorców, wyrażone w nadsyłanych ankietach. Dotychczas komitet podjął decyzję o opracowaniu i wydaniu stanowisk w następujących kwestiach: koszt wytworzenia produktu, prawa do emisji zanieczyszczeń, prawo wieczystego użytkowania gruntów w jednostkach stosujących MSR.

Ponadto komitet rozpoczął prace nad projektami nowych standardów: „Utrata wartości aktywów”, „Rezerwy i zobowiązania warunkowe”, „Świadczenia pracownicze i podobne”, „Leasing” i „Restrukturyzacja jednostek i rachunkowość w procesie sanacji”. Zostały też wybrane osoby do koordynowania prac nad tymi standardami. Kontynuowane i mocno zaawansowane są prace nad standardem „Umowy budowlane i montażowe”.

Wiesława Moczydłowska

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Najda Consulting

Realizacja projektów inwestycyjnych dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »