Projekty krajowych standardów rachunkowości
REKLAMA
– W moim przekonaniu oczekiwania przedsiębiorców powinny stanowić wyznacznik zakresu przyszłych prac komitetu – stwierdził prof. Zbigniew Messner, przewodniczący Komitetu Standardów Rachunkowości. Wyrazem realizacji tych oczekiwań jest przesłanie do 500 największych polskich przedsiębiorstw oraz zamieszczenie na stronie internetowej Ministerstwa Finansów ankiety, w której mogą się oni wypowiedzieć na temat oczekiwań związanych z pracami komitetu i podać interesujące ich zagadnienia, które powinny być opracowane w formie krajowego standardu rachunkowości bądź stanowiska komitetu. KSR podjął decyzję o wydawaniu stanowisk w kwestiach budzących najwięcej wątpliwości wśród przedsiębiorców.
REKLAMA
Na kolejnym posiedzeniu analizie poddane mają być oczekiwania przedsiębiorców, wyrażone w nadsyłanych ankietach. Dotychczas komitet podjął decyzję o opracowaniu i wydaniu stanowisk w następujących kwestiach: koszt wytworzenia produktu, prawa do emisji zanieczyszczeń, prawo wieczystego użytkowania gruntów w jednostkach stosujących MSR.
Ponadto komitet rozpoczął prace nad projektami nowych standardów: „Utrata wartości aktywów”, „Rezerwy i zobowiązania warunkowe”, „Świadczenia pracownicze i podobne”, „Leasing” i „Restrukturyzacja jednostek i rachunkowość w procesie sanacji”. Zostały też wybrane osoby do koordynowania prac nad tymi standardami. Kontynuowane i mocno zaawansowane są prace nad standardem „Umowy budowlane i montażowe”.
REKLAMA
REKLAMA
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat