Zakres informacji, które musi przedstawić staroście podmiot ubiegający się o pomoc de minimis
REKLAMA
W przypadku przedsiębiorstw, do których nie stosuje się przepisów o rachunkowości, wnioskodawca musi przedstawić także inne dokumenty pozwalające ocenić sytuację finansową przedsiębiorstwa za okres 3 ostatnich lat obrotowych.
REKLAMA
Do wniosku o przyznanie dodatkowych środków Funduszu Pracy na realizację programu specjalnego starosta dołącza dodatkowo oświadczenie o pełnym przeznaczeniu środków Funduszu Pracy w ramach dostępnego dla starosty limitu, jaki w roku budżetowym może wydatkować na realizację programów specjalnych.
Pełne zaangażowanie dostępnego dla starosty limitu jest warunkiem, którego spełnienie umożliwia ubieganie się o przyznanie dodatkowych środków. Jest to niezbędne do oceny, czy zachodzą przesłanki upoważniające starostę do aplikowania o dodatkowe środki Funduszu Pracy pozostające w dyspozycji ministra właściwego do spraw pracy.
Regulacje te zostały wprowadzone rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 13 czerwca 2011 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie programów specjalnych (Dz.U. Nr 133, poz. 775). Rozporządzenie weszło w życie 13 lipca 2011 r.
REKLAMA
REKLAMA
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat