| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Zakres informacji, które musi przedstawić staroście podmiot ubiegający się o pomoc de minimis

Zakres informacji, które musi przedstawić staroście podmiot ubiegający się o pomoc de minimis

Podmiot ubiegający się o pomoc de minimis jest zobowiązany do przedstawienia staroście zaświadczeń lub oświadczenia o wielkości uzyskanej pomocy de minimis, a ponadto informacji dotyczących sytuacji ekonomicznej, w tym sprawozdań finansowych za okres 3 ostatnich lat obrotowych, sporządzonych zgodnie z przepisami o rachunkowości.

W przypadku przedsiębiorstw, do których nie stosuje się przepisów o rachunkowości, wnioskodawca musi przedstawić także inne dokumenty pozwalające ocenić sytuację finansową przedsiębiorstwa za okres 3 ostatnich lat obrotowych.

Do wniosku o przyznanie dodatkowych środków Funduszu Pracy na realizację programu specjalnego starosta dołącza dodatkowo oświadczenie o pełnym przeznaczeniu środków Funduszu Pracy w ramach dostępnego dla starosty limitu, jaki w roku budżetowym może wydatkować na realizację programów specjalnych.

Pełne zaangażowanie dostępnego dla starosty limitu jest warunkiem, którego spełnienie umożliwia ubieganie się o przyznanie dodatkowych środków. Jest to niezbędne do oceny, czy zachodzą przesłanki upoważniające starostę do aplikowania o dodatkowe środki Funduszu Pracy pozostające w dyspozycji ministra właściwego do spraw pracy.

Regulacje te zostały wprowadzone rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 13 czerwca 2011 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie programów specjalnych (Dz.U. Nr 133, poz. 775). Rozporządzenie weszło w życie 13 lipca 2011 r.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

AYMING POLSKA

Konsulting strategiczny i operacyjny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK