reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Od marca nowe banderole na wyroby spirytusowe i winiarskie

Od marca nowe banderole na wyroby spirytusowe i winiarskie

Od 1 marca zaczną obowiązywać nowe banderole na wyroby spirytusowe i winiarskie. Od 1 stycznia zostały już wprowadzono nowe banderole na wyroby tytoniowe.

Ministerstwo Finansów przypomina, że od 1 marca 2009 r. będą obowiązywać nowe wzory banderol na wyroby spirytusowe i winiarskie. Od 1 stycznia wprowadzono już nowe banderole na wyroby tytoniowe. Zmiany wprowadziło rozporządzenie ministra finansów z 20 listopada 2008 r., które weszło w życie 5 grudnia 2008 r.

Do najważniejszych zmian banderol należy zaliczyć zmianę szaty graficznej, a także zmianę liczby ich wzorów, np. zamiast 20 dotychczasowych wzorów banderol na wyroby spirytusowe importowane lub nabywane wewnątrzwspólnotowo, od 1 marca 2009 r. będą obowiązywać tylko dwa rodzaje.

W celu zachowania płynności produkcji wprowadzono przepisy przejściowe, które umożliwiają nabywanie przez producentów i importerów (oraz nabywców wewnątrzwspólnotowych) nowych wzorów znaków akcyzy i nakładanie ich na produkowane wyroby jeszcze przed dniem ich wejścia w życie, ale z zastrzeżeniem, że tak oznaczone wyroby nie będą mogły pojawić się na rynku przed dniem ważności nowych banderol.

Dotychczasowe znaki akcyzy zachowują ważność przez sześć miesięcy od dnia wprowadzenia nowego wzoru, czyli tytoniowe są ważne do końca czerwca 2009 r., a alkoholowe do końca sierpnia 2009 r.

reklama

Czytaj także

Gorące tematy dla biur rachunkowych. Poradnik Gazety Prawnej 9/202039.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

ARTYKUŁ PARTNERSKI

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Sikora

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama