| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Tryb dokonywania doręczeń w postępowaniu cywilnym - nowelizacja KPC

Aktualizacja: 07.05.2010

Niniejszy artykuł jest ostatnią częścią cyklu publikacji dotyczących nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego, która weszła w życie dnia 19 kwietnia 2010 r. (Dz. U. Nr 7, poz. 45). Zostaną w nim przedstawione zmiany dotyczące trybu dokonywania doręczeń w postępowaniu cywilnym. »

Dwuletni termin na dochodzenie roszczeń jest niezgodny z konstytucją

Aktualizacja: 13.05.2010

Dwuletni termin na dochodzenie roszczenia z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia związanego z orzeczeniem przepadku przedmiotów w postępowaniu karnoskarbowym jest niezgodny z konstytucją – orzekł Trybunał Konstytucyjny. »

MF nie pracuje nad zmianami w opodatkowaniu hazardu

Aktualizacja: 13.05.2010

Ministerstwo Finansów nie prowadzi prac zmierzających do zmiany zasady opodatkowania hazardu - poinformowała Sylwia Stelmachowska z wydziału prasowego resortu. O zmiany takie poprosiły wiceministra finansów Jacka Kapicę firmy bukmacherskie. »

Komisja Europejska opublikowała raport dotyczący opodatkowania inwestycji venture capital

Aktualizacja: 10.05.2010

Komisja Europejska opublikowała pod koniec kwietnia 2010 roku raport dotyczący problemu podwójnego opodatkowania dochodów osiąganych z inwestycji typu venture capital. Komisja uznała, że ograniczenie przeszkód podatkowych w przypadku tego typu inwestycji jest jednym z warunków rozwoju sektora małych i średnich przedsiębiorstw. »

Urzędy skontrolowały 1 proc. z prawie 420 tys. podatników

Aktualizacja: 12.05.2010

Fiskus skontrolował prawie 4,2 tys. firm dokonujących tzw. transakcji wewnątrzwspólnotowych. Sprawdzenie wszystkich jest niemożliwe - wyjaśniło Ministerstwo Finansów, w odpowiedzi na raport NIK, dotyczący m.in. ściągania VAT. »

Ustanowienie pomocy prawnej z urzędu - nowelizacja KPC

Aktualizacja: 07.05.2010

Niniejszy artykuł jest II częścią publikacji, dotyczących zmian wprowadzonych nowelizacją Kodeksu postępowania cywilnego (Dz. U. Nr 7, poz. 45), która weszła w życie 19 kwietnia 2010 r. Jednym z jej celów jest wykonanie obowiązku dostosowania systemu prawa do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z dnia 16 czerwca 2008 r. (sygn. akt P 37/07), w którym, dotychczasowe regulacje dotyczące ustanawiania pomocy prawnej z urzędu zostały uznane za niezgodne z Konstytucją. »

NIK o pobieraniu podatku PIT

Aktualizacja: 11.05.2010

Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie oceniła pobieranie przez izby skarbowe podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT), choć wskazała na zmniejszenie skuteczności jego egzekwowania. Nie było zastrzeżeń do nadzorowania urzędów skarbowych przez Ministra Finansów. »

Komisja Europejska: raport dotyczący stawek podatku VAT w UE

Aktualizacja: 10.05.2010

Komisja Europejska opublikowała pod koniec kwietnia 2010 roku raport dotyczący stawek podatku VAT obowiązujących w państwach Unii Europejskiej. Dokument ten zawiera również informacje dotyczące zmian wysokości stawek podatkowych. »

MF: prowadzenie wykazu audytorów byłoby za drogie

Aktualizacja: 10.05.2010

Ministerstwo Finansów nie utworzy wykazu osób, które mogą przeprowadzać audyt wewnętrzny w jednostkach sektora finansów publicznych, gdyż wiązałoby się to ze zbyt wysokimi kosztami administracyjnymi. »

Wzrost składki zdrowotnej w przyszłym roku?

Aktualizacja: 10.05.2010

Rzecznik rządu Paweł Graś powiedział, że decyzja odnośnie wzrostu składki zdrowotnej w przyszłym roku jeszcze nie zapadła. »

Trybunał UE: polski VAT od obcych autokarów niezgodny z prawem

Aktualizacja: 07.05.2010

Trybunał Sprawiedliwości UE uznał za niezgody z unijnym prawem polski system podatku VAT pobieranego od zagranicznych przewoźników autokarowych w urzędzie celnym z chwilą wjazdu na terytorium Polski. »

Właściwości sądu w sprawach o ustanowienie kuratora dla osoby prawnej - nowelizacja KPC

Aktualizacja: 07.05.2010

Dnia 19 kwietnia 2010 r. weszła w życie nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego (Dz. U. Nr 7, poz. 45) wprowadzająca wiele ważnych zmian, które przedstawimy Państwu w kolejnych częściach naszych publikacji. Niniejszy artykuł dotyczy zmian wprowadzonych w zakresie właściwości sądu w sprawach o ustanowienie kuratora dla osoby prawnej. »

Polacy palą na czarno, budżet traci miliardy

Aktualizacja: 07.05.2010

Są miejsca, gdzie udział papierosów z przemytu w całkowitej konsumpcji sięga aż 90 proc. - ujawnia "Puls Biznesu". »

NIK sprawdził nadzór rozliczeń wewnątrzwspólnotowych VAT

Aktualizacja: 07.05.2010

Najwyższa Izba Kontroli, pomimo nieprawidłowości, pozytywnie oceniła nadzór urzędów skarbowych nad płaceniem podatku VAT przez firmy, które wykonują transakcje między Polską a krajami UE - poinformował rzecznik Izby Paweł Biedziak. »

Tajemnice zawodowe doradców podatkowych pod ochroną

Aktualizacja: 07.05.2010

Doradcy podatkowi będą mieli więcej uprawnień, a ich tajemnice zawodowe będą chronione tak samo, jak tajemnice radców prawnych czy adwokatów - wynika z uchwalonej w czwartek, 6 maja przez Sejm nowelizacji ustawy o doradztwie podatkowym. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Anna Gąsecka

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK