| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Aktualności

Szejnfeld: podwyższanie podatków ostatecznością

Aktualizacja: 08.09.2009

Rząd Donalda Tuska uznaje podwyższanie podatków za instrument absolutnie ostateczny - powiedział wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld, choć przyznał, że w krótkim okresie takie decyzje pozwalają osiągnąć dodatkowe wpływy budżetowe. »

Skarbowcy protestują przeciwko zwolnieniom

Aktualizacja: 09.09.2009

Pracownicy skarbowi protestują przeciwko zwolnieniom w administracji. Domagają się przerwania prac legislacyjnych i włączenia do dyskusji związków zawodowych. »

Hazard w internecie będzie opodatkowany

Aktualizacja: 08.09.2009

Ministerstwo Finansów zamierza uregulować zasady opodatkowania dotyczące hazardu internetowego. »

Becikowe będzie wypłacane na starych zasadach

Aktualizacja: 08.09.2009

Rząd zapowiadał, że ograniczy krąg rodzin uprawnionych do becikowego. Nikt jednak nie pracuje nad projektem ustawy w tej sprawie. »

Arendarski: prawdopodobnie będzie podwyżka akcyzy

Aktualizacja: 08.09.2009

Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Andrzej Arendarski uważa, że jednym z niewielu sposobów jakimi dysponuje rząd by pokryć ponad 50 miliardową dziurę w budżecie, jest podwyżka akcyzy. Inne podatki raczej nie wzrosną - twierdzi szef KIG. »

Za unikanie egzekucji grozi kara pozbawienia wolności

Aktualizacja: 08.09.2009

Zbycie składników majątku w celu uniknięcia egzekucji podlega sankcjom karnym w postaci więzienia. »

Samozatrudnione matki nie składają w ZUS wniosków o zwrot składek

Aktualizacja: 07.09.2009

Do niektórych oddziałów ZUS wpłynęło tylko kilka wniosków od kobiet o umorzenie składek ubezpieczeniowych od prowadzonych przez nie firm. »

Państwo spłaca kredyt, a bezrobotny skorzysta z ulgi w PIT

Aktualizacja: 07.09.2009

Nawet jeśli za bezrobotnego kredyt mieszkaniowy będzie spłacało państwo, to on sam skorzysta z ulgi odsetkowej w PIT. Takie rozwiązanie eksperci oceniają jako wpadkę ustawodawcy i niezwykłą hojność budżetu. »

Druki RMUA raz na kwartał

Aktualizacja: 07.09.2009

Sejmowa komisja „Przyjazne Państwo” przyjęła propozycje pracodawców dotyczące uproszczenia zasad wydawania druków RMUA. »

Prezydent: Nie należy podwyższać podatków, ale skutecznie je ściągać

Aktualizacja: 07.09.2009

Nie należy podwyższać podatków, a jeśli - to tylko dla najbogatszych - mówił w sobotnich Sygnałach Dnia w programie I PR prezydent Lech Kaczyński. Za konieczne uznał natomiast uszczelnienie systemu ściągania podatków. »

Dni otwarte INFOR LEX Biznes dla doradców podatkowych

Aktualizacja: 11.09.2009

Wydawca INFOR LEX – serii profesjonalnych publikacji elektronicznych dla biznesu – spółka INFOR Ekspert organizuje DNI OTWARTE nowego internetowego produktu informacyjnego, jakim jest INFOR LEX Biznes. Akcja skierowana jest do doradców podatkowych (Członków Krajowej Izby Doradców Podatkowych) i trwa do 30 września 2009 r. W ramach akcji Klienci mogą uzyskać bezpłatny dostęp do publikacji, bardzo atrakcyjny rabat oraz prezenty. »

Posiadacze drogich aut wyłudzają podatki

Aktualizacja: 04.09.2009

Bułgarscy właściciele drogich samochodów oszczędzają na podatkach i wyłudzają podatek VAT, rejestrując pojazdy jako ciężarowe - poinformowało MSW Bułgarii. Przeciwko 30 osobom, które wyłudziły 8 mln lewów (4 mln euro) podatku VAT, toczą się postępowania przygotowawcze. »

Większość Francuzów przeciw nowemu ekologicznemu podatkowi

Aktualizacja: 04.09.2009

Dwie trzecie mieszkańców Francji sprzeciwia się podatkowi od emisji CO2, który rząd tego kraju chce wprowadzić od przyszłego roku - wynika z ujawnionego w czwartek sondażu instytutów TNS Sofres/Logica dla radia Europe1. »

Od 2010 roku możliwy szybszy zwrot VAT za materiały budowlane

Aktualizacja: 04.09.2009

Proponowany 60-dniowy termin zwrotu części VAT na materiały budowlane może być niewystarczający do zweryfikowania wniosku. »

Przywileje za podatki

Aktualizacja: 04.09.2009

Stołeczny ratusz chce zachęcić wszystkich mieszkańców Warszawy, także tych niezameldowanych, do płacenia tu podatków. W zamian zaoferuje np. ulgi na bilety do teatru czy darmowe szczepienia - pisze "Życie Warszawy". »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Mandecki

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »