| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Wyrok ETS ws. odmowy przyznania korzyści podatkowych

Aktualizacja: 30.11.2009

Dnia 19 listopada 2009 r. Europejski Trybunał Sprawiedliwości wydał wyrok w sprawie o sygn. akt C-314/08, którego przedmiotem jest rozstrzygnięcie pytania prejudycjalnego w sprawie odmowy przyznania korzyści podatkowych związanych z zapłatą składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne w innym państwie członkowskim niż państwo opodatkowania. »

Rada Warszawy uchwaliła podatki lokalne na 2010 r.

Aktualizacja: 29.11.2009

Stołeczni radni uchwalili wysokość stawek podatków lokalnych - od nieruchomości i środków transportowych - które będą obowiązywać w Warszawie w 2010 roku. »

Fiskus musi uzasadnić wykonalność decyzji

Aktualizacja: 27.11.2009

Rozmawiamy z DOROTĄ BORKOWSKĄ doradcą podatkowym w Grant Thornton Frąckowiak - Organy podatkowe mogą nadać decyzjom rygor natychmiastowej wykonalności. Warunkiem koniecznym dla nadania decyzji takiego rygoru jest uprawdopodobnienie, że zobowiązanie wynikające z decyzji nie zostanie zapłacone. »

Trzech Króli dniem wolnym od pracy - od 2011 roku

Aktualizacja: 27.11.2009

Na początku grudnia PO złoży w Sejmie projekt ustanawiający 6 stycznia - święto Trzech Króli - dniem wolnym od pracy. PO chce też usunąć z kodeksu pracy przepis, zgodnie z którym pracownikowi przysługuje dzień wolny za święto przypadające w sobotę. »

Interpretacje może zmienić tylko minister

Aktualizacja: 27.11.2009

Interpretacje, które zostały wydane od 1 lipca 2007 r. przez dyrektorów izb skarbowych na podstawie wniosków złożonych przed tym dniem, może uchylić lub zmienić tylko minister finansów. »

Więcej porządku w bazach danych o sprzęcie i zużytym sprzęcie

Aktualizacja: 26.11.2009

W dniu 21 listopada 2009 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie baz danych o sprzęcie i zużytym sprzęcie (Dz. U. Nr 132, poz. 1092), wydane na podstawie art. 15 ust. 6 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz. U. Nr 180, poz. 1495 ze zmianami). Celem nowego rozporządzenia jest uporządkowanie zgromadzonych informacji w bazie danych o sprzęcie i zużytym sprzęcie. »

Wzrośnie limit obrotów dla zwolnienia podmiotowego z VAT

Aktualizacja: 26.11.2009

Od nowego roku do 100 tys. zł wzrośnie limit obrotów uprawniający przedsiębiorców do zwolnienia z obowiązku rejestracji i rozliczeń VAT. »

Wskaźnik przeciętnego wzrostu wynagrodzeń w 2010 r.

Aktualizacja: 26.11.2009

Maksymalny roczny wskaźnik wzrostu przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w roku 2010 wyniesie 1,0 proc. »

MF: ponad połowa skontrolowanych firm internetowych zaniżała podatki

Aktualizacja: 26.11.2009

Ponad połowa ze skontrolowanych przez fiskusa firm prowadzących działalność w internecie zaniżyła podatki. Przedsiębiorcy m.in. nie zgłaszali do opodatkowania działalności i ukrywali rzeczywistą wartość obrotów - wynika z informacji Ministerstwa Finansów. »

Amortyzować można tylko własny środek trwały

Aktualizacja: 26.11.2009

Odpisów amortyzacyjnych zaliczanych do kosztów uzyskania przychodów można dokonywać jedynie od środków trwałych, których własność została skutecznie przeniesiona na podatnika będącego ich nabywcą – wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego. »

ZUS: brak lekarzy powoduje opóźnienia w rentach

Aktualizacja: 26.11.2009

Do trzech miesięcy wydłużył się termin oczekiwania na badanie przez komisję lekarską osób ubiegających się o renty. ZUS nie prowadzi takich statystyk. »

RPP pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie

Aktualizacja: 25.11.2009

Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym w środę 25 listopada posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie, główna stopa NBP wynosi nadal nie mniej niż 3,50 proc. - podała RPP w środę w komunikacie. »

Doradcy podatkowi założą spółki i będą się reklamować

Aktualizacja: 25.11.2009

Doradcy podatkowi będą mogli wykonywać zawód w spółce komandytowo-akcyjnej. Uzyskają także nieograniczone prawo do reklamy swoich usług. »

TK: podatnik musi na bieżąco śledzić zmiany w prawie

Aktualizacja: 25.11.2009

Podatnik, który po wyroku Trybunału Konstytucyjnego zyskał prawo do ponownego rozpatrzenia sprawy przez organy skarbowe, ma tylko 30 dni na złożenie wniosku. Prowadząc działalność gospodarczą, powinien on na bieżąco śledzić zmiany w prawie, więc jeśli nie złoży wniosku w terminie, traci prawo do wznowienia postępowania - orzekł Trybunał Konstytucyjny. »

W Polsce podatki utrudniają działalność firm

Aktualizacja: 25.11.2009

Polska staje się coraz mniej przyjazna przedsiębiorcom. W tegorocznym raporcie podatkowym paying taxes zajęliśmy 151 miejsce na 183 ocenianych państw. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Ostrowski

Analityk rynku produktów bankowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK