| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Zmiana rozporządzenia o świadczeniach rodzinnych

Aktualizacja: 03.08.2009

Zaczyna obowiązywać znowelizowane rozporządzenie w sprawie sposobu i trybu postępowania w sprawach o świadczenia rodzinne. »

Kreatywna księgowość minister Kudryckiej

Aktualizacja: 03.08.2009

Jak obiecuje minister Barbara Kudrycka, w tym roku będzie 13-procentowy wzrost nakładów na naukę i szkolnictwo wyższe, na realizację zadań dydaktycznych i inwestycyjnych - pisze "Nasz Dziennik". »

Celnik użyje broni palnej

Aktualizacja: 03.08.2009

Senat przyjął z poprawkami ustawę o Służbie Celnej, która zawiera nowe rozwiązania mające na celu m.in. zwiększenie efektywności w zwalczaniu przestępstw skarbowych (podatkowych, celnych). »

Umowy o pracę muszą zawsze być w języku polskim

Aktualizacja: 04.08.2009

Umowy o pracę, w których jedną ze stron jest obywatel polski, będą musiały być sporządzane zawsze po polsku - za takim rozwiązaniem opowiedział się w piątek Senat, popierając nowelizację ustawy o języku polskim. »

Pakiet antykryzysowy dobry dla polskiego rynku pracy

Aktualizacja: 31.07.2009

Ustawa o przeciwdziałaniu skutkom kryzysu, którą podpisał prezydent, wsparcie osób bezrobotnych obciążonych kredytem hipotecznym oraz porozumienia BGK z bankami w sprawie udzielania poręczeń kredytów dla firm, tworzą dobre zabezpieczenie dla polskiego rynku pracy na drugą połowę roku - powiedział szef doradców premiera, minister Michał Boni. »

Prezydent: nie poprę podniesienia podatków

Aktualizacja: 03.08.2009

Prezydent Lech Kaczyński w najnowszym wywiadzie dla "Wprost", powiedział m.in., że nie poprze podniesienia podatków; 30. rocznicę powstania "Solidarności" chciałby świętować ponad podziałami - także z Lechem Wałęsą; a Piotra Kownackiego nie uważa już za przyjaciela. »

Boni: wpływy z podatków mogą być wyższe niż zakładano

Aktualizacja: 31.07.2009

Wpływy z podatków po czerwcu mogą okazać się o 3-4 mld zł wyższe niż zakładano. Wydaje się, że nie będzie recesji i PKB nie będzie na minusie w żadnym z kwartałów - poinformował szef doradców premiera Michał Boni. »

Podatek od firm za 2008 r. wyniósł ponad 31,1 mld zł

Aktualizacja: 31.07.2009

W 2008 r. polskie firmy zapłaciły ponad 31,1 mld zł podatku. Około 20 proc. tej sumy pochodzi od banków i instytucji finansowych, które stanowią 1,24 proc. podatników CIT. Przeciętny podatek od przedsiębiorstwa wyniósł 253 tys. zł - poinformowało Ministerstwo Finansów. »

ZUS wstrzymał wypłatę zasiłków chorobowych na ponad 70 mln zł

Aktualizacja: 30.07.2009

ZUS wstrzymał lub ograniczył w pierwszym półroczu 2009 r. wypłatę zasiłków chorobowych na łączną kwotę ponad 72,5 mln zł. To efekt przeprowadzonej kontroli zwolnień lekarskich. »

Gminy nie mogą opodatkować elektrowni wiatrowych w całości

Aktualizacja: 31.07.2009

Podatkowi od nieruchomości podlegają jedynie fundament i maszt elektrowni wiatrowych. »

Projekt nowelizacji ustawy akcyzowej w ocenie BCC

Aktualizacja: 31.07.2009

Opinia eksperta gospodarczego Business Centre Club (BCC) w sprawie projektu nowelizacji ustawy akcyzowej. »

Senatorowie chcą pracować nad zmianami w PIT dla firm rodzinnych

Aktualizacja: 30.07.2009

Zaliczenie do kosztów podatkowych wynagrodzeń małżonków zatrudnionych w rodzinnych firmach jest cenną inicjatywą i warto nad nią pracować - uznali senatorowie połączonych komisji budżetu, rodziny i ustawodawczej. Pozytywną opinię dla tego pomysłu uzależnili jednak od wyliczenia przez resort finansów, jaki koszt poniósłby z tego tytułu budżet. »

Pracownicy bardziej dostępni

Aktualizacja: 30.07.2009

Prawie 70 proc. dużych firm deklaruje, że w ich odczuciu zwiększyła się dostępność pracowników pomiędzy jesienią 2008 roku a wiosną 2009 roku. »

Premie gwarancyjne z książeczki mieszkaniowej nie podlegają PIT

Aktualizacja: 30.07.2009

Premie gwarancyjne oraz odsetki od środków pieniężnych zgromadzonych na książeczkach mieszkaniowych nie są objęte PIT. »

Resort finansów planuje podwyższyć akcyzę na niektóre pojazdy

Aktualizacja: 29.07.2009

Podwyżka akcyzy, która według planów Ministerstwa Finansów ma obowiązywać od przyszłego roku, dotyczyć może samochodów o wyższej pojemności, motocykli i guadów. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Eugenia Jabłokow

Radca prawny- ekspert w dziedzinie postępowania spadkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »