| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Student pracę wakacyjną nie zawsze wykaże w PIT

Aktualizacja: 18.08.2009

Dzięki umowom o unikaniu podwójnego opodatkowania studenci, których jedynym dochodem jest wakacyjna praca za granicą, podatki będą rozliczać tylko w kraju, w którym pracowali. »

Pracownicy urzędów mogą uniknąć 10 proc. zwolnień

Aktualizacja: 18.08.2009

Do 1 lutego kierownik urzędu będzie musiał przedstawić premierowi raport o stanie zatrudnienia. Jeśli uzasadni w nim, że zwolnienia zaszkodzą funkcjonowaniu urzędu, pracownicy unikną redukcji. »

Fiskus ostro wziął się do roboty

Aktualizacja: 17.08.2009

W pierwszym półroczu tego roku o 40 procent wzrosła wartość wykrytych zaległości podatkowych, informuje "Puls Biznesu" »

Pensja opiekuna bez PIT

Aktualizacja: 17.08.2009

Wynagrodzenie z tytułu opieki nad dzieckiem zwolnione jest z PIT bez względu na źródło finansowania. »

Zmiany w deklaracji PIT-6/PIT-6L

Aktualizacja: 13.08.2009

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt rozporządzenia zmieniającego dotychczasowy wzór deklaracji PIT-6/PIT-6L. Zmiana jest niewielka. Nowy wzór deklaracji będzie miał zastosowanie do przychodów, dochodów (strat) uzyskanych od 1 stycznia 2009 r. »

Quady podlegające rejestracji zostaną objętę akcyzą

Aktualizacja: 13.08.2009

Ministerstwo Finansów chce objąć quady podatkiem akcyzowym, tak jak samochody osobowe. »

Fiskus chce podatku od zysku z promocyjnych kart kredytowych

Aktualizacja: 13.08.2009

Banki wypłacają swoim klientom dodatkowe sumy za korzystanie z kart kredytowych. Wysokość bonusu zależy od banku i nie przekracza kilku procent wydanej kwoty. Fiskus uważa, że taka wypłata jest przychodem opodatkowanym PIT »

ARiMR: są jeszcze środki na działaność pozarolniczą

Aktualizacja: 13.08.2009

Jeszcze w 11 województwach rolnicy mogą starać się o pieniądze na uruchomienie działalności pozarolniczej. Taka pomoc przewidziana jest w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Na 2009 rok jest na ten cel ponad 370 mln zł - poinformowało biuro prasowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. »

Prezydent podpisał nowelizację budżetu na 2009 rok

Aktualizacja: 13.08.2009

Prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy budżetowej na 2009 rok - poinformowała Kancelaria Prezydenta na stronie internetowej. »

Lewiatan: trzecia umowa powinna być zawarta na czas nieokreślony

Aktualizacja: 12.08.2009

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" apeluje do pracodawców, by po zawarciu z pracownikiem dwóch umów na czas określony trzecią popisali już na czas nieokreślony, choć z ustawy o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego wprost nie wynika taki obowiązek. »

Drobni przedsiębiorcy chcą zwolnienia bonów z PIT

Aktualizacja: 12.08.2009

Drobni przedsiębiorcy zwrócili się do prezydenta o zgłoszenie projektu nowelizacji ustawy, zwalniającej z PIT gotówkę wypłacaną pracownikom z funduszu świadczeń socjalnych - poinformował we wtorek PAP prezes Kongregacji Przemysłowo-Handlowej Jan Rakowski. Zdaniem przedsiębiorców, z PIT powinny być zwolnione także bony i talony. »

Będą zmiany w zamówieniach publicznych

Aktualizacja: 12.08.2009

We wtorek rząd przyjął projekt zmian w Prawie zamówień publicznych. Chodzi m.in. o bardziej efektywny system środków odwoławczych, a jednocześnie sprawniejsze prowadzenie postępowań - podało Centrum Informacyjne Rządu w komunikacie po posiedzeniu. »

Wyższe świadczenie pielęgnacyjne i zasiłek rodzinny

Aktualizacja: 12.08.2009

Rząd zdecydował we wtorek o podwyższeniu świadczenia pielęgnacyjnego o 100 zł, z 420 do 520 zł. Zwiększona została także wysokość zasiłku rodzinnego - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. »

Eksperci będą monitorować pakiet antykryzysowy

Aktualizacja: 11.08.2009

Po wakacjach zostanie powołany specjalny zespół ekspertów monitorujących funkcjonowanie w praktyce ustaw z pakietu antykryzysowego. Minister pracy Jolanta Fedak deklaruje, że będą brane pod uwagę wszystkie zastrzeżenia, zarówno pracodawców, jak i związków zawodowych. Na podstawie opinii zespołu resort opracuje poprawki do ustawy. »

Dojazd na rehabilitację autem z kratką nie uprawnia do odliczenia

Aktualizacja: 10.08.2009

Podatnik, dojeżdżając na zabiegi rehabilitacyjne autem zarejestrowanym jako ciężarowe, nie będzie mógł poniesionych na ten cel wydatków odliczyć od dochodu. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Pasieka Derlikowski Brzozowska i Partnerzy

kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »