| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Wynagrodzenie za opiekę nad dzieckiem wolne od podatku

Aktualizacja: 10.06.2009

Wynagrodzenie należne opiekunowi z tytułu sprawowania opieki nad dzieckiem przyznane przez sąd nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od osób fizycznych. »

Koniec pracy na fiskusa

Aktualizacja: 10.06.2009

Dziś Centrum im. Adama Smitha ogłosi dzień wolności podatkowej. Oznacza to, że w tym roku zaczynamy pracować na siebie wcześniej niż kiedykolwiek. »

CBOS: podatnicy o swoich rozliczeniach z fiskusem za 2008 r.

Aktualizacja: 10.06.2009

82 proc. Polaków ankietowanych przez CBOS rozliczyło się z fiskusem, blisko jedna piąta (18 proc.) twierdzi, że nie podlega takiemu obowiązkowi - wynika z sondażu. »

Operator udostępni Twoje dane wywiadowi skarbowemu

Aktualizacja: 10.06.2009

Wywiad skarbowy uzyska szczegółowe dane o podatnikach od operatora telekomunikacyjnego i pocztowego. »

Przed wizytą w urzędzie zadzwoń

Aktualizacja: 09.06.2009

Podatnik, którego urząd skarbowy wezwie do złożenia wyjaśnień dotyczących rocznego PIT, powinien dowiedzieć się w urzędzie, o jakie kwestie chodzi, aby dobrze przygotować się do takiej wizyty. »

Świadczenia rodzinne z wyższym progiem dochodowym

Aktualizacja: 08.06.2009

Zasiłek rodzinny otrzymają osoby, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekroczy 757 zł – zakłada projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych. »

Nie będzie podwyżki akcyzy na papierosy, alkohol i paliwo

Aktualizacja: 09.06.2009

Obecnie Ministerstwo Finansów nie prowadzi analiz w zakresie podwyżki akcyzy na papierosy, alkohol czy paliwa – dowiedziała się GP. »

Rząd nie podwyższy podatków i składki rentowej

Aktualizacja: 09.06.2009

Obecnie nie jest rozważana podwyżka podatków i składki rentowej - powiedział w poniedziałek wicepremier, minister MSWiA Grzegorz Schetyna. »

Elektroniczne RMUA bez e-podpisu?

Aktualizacja: 08.06.2009

Sejmowa komisja „Przyjazne Państwo” zaakceptowała propozycje pracodawców dotyczące uproszczenia zasad wydawania druków RMUA. »

W jakich sprawach NFZ wyda pisemną interpretację przepisów

Aktualizacja: 08.06.2009

Od 20 września 2008 r. NFZ, na wniosek przedsiębiorcy, wydaje pisemne, indywidualne interpretacje przepisów dotyczące objęcia ubezpieczeniem zdrowotnym i ustalenia prawa do świadczeń z tego ubezpieczenia. Natomiast w sprawach związanych z wymiarem składek na ubezpieczenie zdrowotne wniosek o pisemne interpretacje przedsiębiorcy powinni składać do ZUS. »

Prawo spadkowe nie może ograniczać woli spadkodawcy

Aktualizacja: 08.06.2009

Spadkodawca powinien mieć możliwość sporządzenia testamentu działowego. Dzięki temu mógłby w każdej chwili zmienić testament i przepisać swój majątek komuś innemu. Do zmiany testamentu nie byłaby potrzebna zgoda obdarowanych. »

Składki od osób na urlopie macierzyńskim

Aktualizacja: 08.06.2009

Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie będzie już egzekwował składek z tytułu prowadzenia firmy od osób zatrudnionych na etacie i przebywających równocześnie na urlopie macierzyńskim i wychowawczym. »

Od 3 lipca nowy wykaz chorób zawodowych

Aktualizacja: 05.06.2009

Kodeks pracy, a nie rozporządzenie będzie określać uprawnienia pracownika dotyczące rozpoznania choroby zawodowej. Jednocześnie nowy wykaz chorób będzie mieć charakter zamknięty. »

Ostatnie chwile na e-podpis

Aktualizacja: 04.06.2009

Od 21 lipca bezpieczny podpis elektroniczny będzie jedyną uznawaną formą potwierdzania przesyłek elektronicznych w korespondencji z ZUS. »

Tylko 26 proc. osób zdało egzamin na naczelnika

Aktualizacja: 05.06.2009

Spośród 540 osób, które przystąpiły do konkursu na naczelników urzędów skarbowych, tylko 139 osób zdało egzamin. Nadal nie wybrano 69 naczelników. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Mamiński & Wspólnicy sp.k.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »