| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Będzie nowy system wydawania certyfikatów

Aktualizacja: 10.04.2008

Po 30 czerwca 2010 r. certyfikat księgowy wydawany będzie tylko po zdaniu egzaminu. »

Sejm o podatku VAT na produkty rolne

Aktualizacja: 10.04.2008

Przedsiębiorstwa które zapłaciły za produkty rolne przed wystawieniem faktury, będą mogły odliczyć VAT - zakłada senacki projekt ustawy o podatku VAT. Obecnie jest to niemożliwe. »

Rady nadzorcze odpowiedzą za prawidłowość sprawozdań

Aktualizacja: 09.04.2008

Nowelizacja ustawy o rachunkowości zwiększy odpowiedzialność rad nadzorczych. Członkowie tych organów będą musieli zatroszczyć się o prawidłowość sprawozdań finansowych. Ustawodawca zapomniał jednak wyposażyć rady nadzorcze w skuteczne mechanizmy nadzoru. »

W tym tygodniu nowela VAT, w przyszłym ocena abolicji

Aktualizacja: 09.04.2008

W tym tygodniu ma być opublikowana poprawiona wersja nowelizacji ustawy o VAT. W poniedziałek rada legislacyjna wyda opinię w sprawie projektu o abolicji podatkowej. »

Celnicy nie akceptują ministerialnej reformy

Aktualizacja: 09.04.2008

Związki zawodowe celników nie akceptują projektu zmieniającego ustawę o Służbie Celnej, gdyż - ich zdaniem - nie zawiera wszystkich koniecznych zmian. »

Podatek katastralny niech nie straszy

Aktualizacja: 09.04.2008

W najbliższych latach nie musimy się obawiać wprowadzenia podatku katastralnego - wynika ze słów wiceminister finansów Elżbiety Chojny-Duch. »

Zakończono akcję: Płacę podatki tylko raz

Aktualizacja: 09.04.2008

Zebrano 4199 podpisów pod petycją do premiera o zmianę umowy podatkowej między Polską a Holandią. Podpisy zbierano w ramach akcji: Płacę podatki tylko raz. »

Rzecznik Praw Obywatelskich zadowolony z zapowiedzi abolicji podatkowej

Aktualizacja: 09.04.2008

Rzecznik Praw Obywatelskich (RPO) "z głębokim zadowoleniem i satysfakcją" przyjął decyzję rządu w sprawie projektu ustawy o abolicji podatkowej wobec Polaków pracujących za granicą. »

Abolicja podatkowa: zwrot lub umorzenie

Aktualizacja: 27.11.2008

Abolicja podatkowa obejmie przychody uzyskane za granicą w latach 2002-2007. Dla dochodów uzyskanych od 1 stycznia 2008 r. zostanie wprowadzona specjalna ulga. Zdaniem ekspertów abolicja zamiast zachęcić do ujawniania dochodów może doprowadzić do dalszej emigracji. »

Rząd chce zwracać VAT

Aktualizacja: 08.04.2008

Zwrot jednostkom samorządu terytorialnego VAT oraz zwiększenie ich udziału w PIT i CIT - zapowiedział w poniedziałek wicepremier Grzegorz Schetyna. »

CBOS: 82 proc. Polaków za reformą podatków

Aktualizacja: 08.04.2008

Większość Polaków (82 proc.) opowiada się za reformą podatków - wynika z opublikowanych dzis badań CBOS. Dwie trzecie badanych (65 proc.) chce, by osoby bogatsze płaciły podatki wyższe niż dotychczas. »

Kredyt refinansowy bez odliczenia

Aktualizacja: 08.04.2008

Odsetek zapłaconych od kredytu refinansowego udzielonego na spłatę kredytu hipotecznego nie można odliczyć w ramach ulgi odsetkowej. »

Wyższe podatki dla bogatych czy podatek liniowy?

Aktualizacja: 08.04.2008

Niemal dwie trzecie Polaków uważa, że bogaci powinni płacić wyższe podatki niż dziś - wynika z sondażu CBOS. Ale ten sam sondaż sugeruje, że Polacy łatwo przełknęliby wprowadzenie podatku liniowego. »

Konieczny niski podatek liniowy

Aktualizacja: 08.04.2008

2 kwietnia w siedzibie PKPP Lewiatan gościem przedsiębiorców był Daniel J. Mitchell, amerykański ekonomista, wykładowca akademicki, członek organizacji CATO (jeden z amerykańskich think tanków), która doradza m.in. amerykańskiemu rządowi i administracji. »

Sąd nie przyjmie skargi, gdy pominięto ministra

Aktualizacja: 08.04.2008

Podatnik, który jest niezadowolony z interpretacji podatkowej wydanej przez ministra finansów, może się od niej odwołać. W tym celu trzeba wezwać ministra do usunięcia naruszenia prawa. Gdy to nie pomoże, pozostaje skarga do sądu. Pominięcie ministra spowoduje, że sąd skargi nie rozpatrzy. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Jowita Mulawa-Krause

Radca prawny, ekspert w dziedzinie prawa podatkowego, cywilnego i handlowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »