| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Wcześniejsza zapłata nie pozbawi prawa do zwrotu podatku

Aktualizacja: 04.03.2008

Podatnik, który zapłacił za produkty rolne przed wystawieniem faktury VAT RR może odliczyć podatek, jeżeli poda na fakturze dane indentyfikacyjne dokumentu stwierdzającego zapłatę. »

Ministerstwo przywróci ulgę meldunkową i wprowadzi abolicję

Aktualizacja: 04.03.2008

Resort finansów wyda rozporządzenie wydłużające termin na złożenie oświadczenia, które jest warunkiem skorzystania z ulgi meldunkowej. W ten sposób minister chce przywrócić podatnikom zwolnienie, które wcześniej zostało im odebrane przez niewłaściwą interpretację przepisów. »

Podatek Religi zaskarżony do Trybunału Konstytucyjnego

Aktualizacja: 04.03.2008

PKPP Lewiatan zaskarżyła do Trybunału Konstytucyjnego tzw. podatek Religi - poinformowała Konfederacja w poniedziałek. Przedsiębiorcy twierdzą, że opłata została wprowadzona niezgodnie z prawem. »

Akcja ostrzegawcza w skarbówce

Aktualizacja: 04.03.2008

Pracownicy skarbówki rozpoczynają akcję ostrzegawczą w związku z brakiem środków na podwyżkę wynagrodzeń i reformę. Od 10 marca akcję odczują też podatnicy. »

Skutki zmian podatku od towarów i usług mogą okazać się przykre

Aktualizacja: 03.03.2008

Firma, która kupiła samochód i nie odliczyła VAT, będzie go musiała zapłacić, sprzedając auto. Ten niekorzystny skutek wywołają planowane zmiany w ustawie o VAT. Mogą one także umożliwić wyłudzenia podczas korekty faktur i utrudnić życie eksporterom - czytamy w "Rzeczpospolitej". »

Znajomym można wypełnić zeznanie PIT tylko bezpłatnie

Aktualizacja: 03.03.2008

Bezpłatne sporządzanie deklaracji rodzinie lub znajomym nie jest doradztwem podatkowym. Tylko udzielanie odpłatnej pomocy podatnikom można uznać za czynności doradztwa podatkowego. Żeby jednak podpisać za kogoś deklarację, trzeba mieć upoważnienie. »

Plan Tuska zniesienia podatku Belki niewykonalny

Aktualizacja: 03.03.2008

To katastrofa, grozi potężne zamieszanie - mówią specjaliści z rynku kapitałowego o pomyśle premiera, by znosić tzw. podatek Belki na raty. Donald Tusk chciałby zwolnić z podatku zyski z lokat bankowych, a pozostawić opodatkowane dochody z giełdy »

Jednolity tekst ustawy o PIT jest potrzebny jak najszybciej

Aktualizacja: 03.03.2008

Ustawa o PIT od wydania tekstu jednolitego w 2000 roku była zmieniana 105 razy. W takiej sytuacji podatnicy łatwo mogą popełniać błędy w rozliczeniach z fiskusem. Marszałek Sejmu powinien jak najszybciej ogłosić nowy tekst jednolity tej ustawy. »

Tusk: prorodzinny podatek liniowy ma szansę zyskać poparcie PSL

Aktualizacja: 03.03.2008

Premier Donald Tusk uważa, że prorodzinny podatek liniowy ma szansę zyskać poparcie koalicyjnego PSL. Jak dodał, są prowadzone rozmowy z ludowcami o wprowadzeniu takiego podatku. »

Mniej obligatoryjnych zwolnień

Aktualizacja: 03.03.2008

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o Służbie Celnej, która likwiduje obowiązek zwolnienia celnika tymczasowo aresztowanego lub przeciwko któremu wniesiono akt oskarżenia. »

Częściej poprawiamy PIT-y

Aktualizacja: 29.02.2008

W 2007 roku przeprowadzono o 25 proc. mniej kontroli skarbowych. Jednak wpłaty do kasy fiskusa były wyższe o ponad 88 mln zł. Podatnicy 15 razy częściej niż w 2006 roku składali korekty zeznań. »

VAT: źle opodatkowujemy biura podróży i doradców

Aktualizacja: 29.02.2008

Za niepełne wdrożenie unijnych przepisów o VAT dotyczących miejsca świadczenia usług oraz brak zmian w opodatkowaniu biur podróży Polska została upomniana przez Komisję Europejską. »

Eko-podatek od lodówki i telewizora

Aktualizacja: 29.02.2008

Myślisz o kupnie lodówki? Zaplanuj w budżecie 50 zł więcej. Ministerstwo Środowiska chce wprowadzić opłaty, by zmusić Polaków do recyklingu zużytego sprzętu elektrotechnicznego »

Celnicy walcząc o podwyżki zyskają więcej uprawnień

Aktualizacja: 29.02.2008

Celnikom zostaną przywrócone czynności operacyjno-rozpoznawcze. Będą też mogli zatrzymywać osoby, jak w postępowaniach karnych - dowiedziała się GP. »

Nowelizacja ustawy o rachunkowości

Aktualizacja: 29.02.2008

Sejm rozpatrzył wczoraj senackie poprawki do ustawy o zmianie ustawy o rachunkowości. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Pasieka Derlikowski Brzozowska i Partnerzy

kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »