| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Korzystna metoda rozliczeń pozwoli uniknąć podatku

Aktualizacja: 23.06.2008

Prezydent podpisał ustawę o ratyfikacji protokołu między Polską i Austrią, dotyczącego zmiany umowy w sprawie unikania podwójnego opodatkowania. »

Tusk krytycznie o propozycjach podatkowych ws. cen paliw

Aktualizacja: 23.06.2008

Premier Donald Tusk skrytykował w piątek po zakończeniu szczytu w Brukseli zgłaszane m.in. przez Francję propozycje interwencji podatkowych w reakcji na wysokie ceny paliw na świecie. »

Kłopoty z ustaleniem zamieszkania

Aktualizacja: 20.06.2008

Określając miejsce zamieszkania dla celów podatkowych, należy brać pod uwagę nie tylko przebywanie podatnika w danym kraju, ale też zamiar stałego pobytu w tym państwie. »

Najem lokalu z kasą fiskalną

Aktualizacja: 20.06.2008

Zgodnie z projektem rozporządzenia kolejni podatnicy mieliby obowiązek instalowania kas. Wynajmujący mieszkania musieliby stosować kasę fiskalną lub zarejestrować się jako podatnicy VAT. Instalowania kasy można by jednak uniknąć w przypadku przekazywania zapłaty pocztą lub na rachunek bankowy. »

Odszkodowania po ugodzie sądowej bez podatku

Aktualizacja: 20.06.2008

Nie będzie trzeba płacić podatku od odszkodowania przyznanego przez sąd zarówno na podstawie wyroku, jak i zawartej ugody. »

Lewica chce zniesienia podatku Religi

Aktualizacja: 20.06.2008

Klub Lewicy chce zniesienia tzw. podatku Religi, odprowadzanego przez ubezpieczycieli od umów komunikacyjnego OC. Zdaniem wiceszefowej sejmowej komisji finansów Anity Błochowiak, rozwiązanie to nie sprawdza się w praktyce. »

Osiągających dochody tylko w Austrii ominie podatek w Polsce

Aktualizacja: 20.06.2008

Prezydent Lech Kaczyński podpisał ustawę o ratyfikacji protokołu między Polską a Austrią, dotyczącego zmiany umowy w sprawie unikania podwójnego opodatkowania - poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta. »

Firmy łatwiej wycenią swoje produkty

Aktualizacja: 20.06.2008

Przy obliczaniu kosztu wytworzenia produktu niewielkie spółki uwzględnią zarówno wydatki bezpośrednie, jak i pośrednie. Będzie to dla tych firm istotne ułatwienie. »

Spadek poświadczony u notariusza trzeba zgłosić

Aktualizacja: 19.06.2008

Notarialne poświadczenie dziedziczenia uprawni do całkowitego zwolnienia z podatku. Notariusz nie wyręczy podatnika w dokonaniu zgłoszenia spadku fiskusowi. Miesięczny termin na zgłoszenie liczy się od dnia zarejestrowania poświadczenia dziedziczenia. »

Komisja Europejska pracuje nad ułatwieniami dla małych firm

Aktualizacja: 19.06.2008

Projekt zmian w Dyrektywach Rachunkowych zakłada wprowadzenie możliwości zwolnienia niektórych spółek z tworzenia skonsolidowanych sprawozdań. »

Dokumenty elektroniczne zastąpią papierowe druki

Aktualizacja: 19.06.2008

Nowy Wspólnotowy Kodeks Celny wprowadzi deklaracje elektroniczne. Mają one w przyszłości wyeliminować druki papierowe. »

Informację PIT-11 prześlemy elektronicznie

Aktualizacja: 19.06.2008

Resort finansów przygotował dwa projekty rozporządzeń, które dostosowują przepisy o e-deklaracjach do zmian w podatkach oraz określają ich strukturę logiczną. »

Wydaliśmy już 6 mld zł na polisy antypodatkowe

Aktualizacja: 18.06.2008

Polisy konkurujące z lokatami podbijają rynek, bo od zysków nie trzeba płacić podatku Belki. Tę formę inwestycji wybierają nawet inwestorzy giełdowi czekający na powrót hossy. Najlepszy wynik osiągnął Millennium Bank, który zebrał dla PZU Życie 1,5 mld zł. »

Dostęp do danych osobowych nie może być nieograniczony

Aktualizacja: 18.06.2008

Uprawnienia organów kontroli skarbowej do zbierania, przetwarzania i wykorzystywania wszelkich danych osobowych oraz żądania ich bez ograniczenia są niezgodne z konstytucją. »

Pracodawcy i związkowcy popierają projekt nowelizacji ustawy o PIT

Aktualizacja: 18.06.2008

Konfederacja Pracodawców Polskich oraz Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych popierają projekt nowelizacji ustawy o PIT. Przepisy te zwalniają z podatku m.in. bony i talony uprawniające do wymiany na towary lub usługi. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

BillBird SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK