| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Hipoteka wyłącza przedawnienie podatku

Aktualizacja: 17.04.2008

Podatek zabezpieczony hipoteką nie ulega przedawnieniu, ale po upływie pięciu lat egzekucję można przeprowadzić tylko z przedmiotu zabezpieczenia. »

Oświadczenie do zwolnienia składa się raz

Aktualizacja: 17.04.2008

Podatnik, który złożył oświadczenie o prawie do ulgi meldunkowej po 14-dniowym terminie ustawowym, nie musi składać go po raz drugi. »

Bez zgody wójta nie ma ulgi

Aktualizacja: 16.04.2008

Jeżeli gmina nie wyrazi zgody, to urząd skarbowy nie ma prawa umorzyć podatku od spadku czy darowizny. Fiskusa wiąże wydane przez wójta czy burmistrza postanowienie, a podatnik nie może go zakwestionować. Ta procedura - w ocenie ekspertów - narusza konstytucyjne prawo podatników do sądu. »

Podwójne karanie narusza konstytucję

Aktualizacja: 16.04.2008

Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodne z konstytucją dwukrotne karanie sprawcy za to samo wykroczenie skarbowe. »

PKPP Lewiatan: podatek od nieruchomości jest źle skonstruowany

Aktualizacja: 16.04.2008

Źle skonstruowany podatek od nieruchomości zniechęca władze gminy do inwestowania w infrastrukturę, a właścicieli gruntów do racjonalnego ich zagospodarowania - uważa ekspert PKPP Lewiatan Jeremi Mordasewicz. »

Na nadanie NIP 10 dni

Aktualizacja: 16.04.2008

Ministerstwo Finansów przekaże urzędom skarbowym wytyczne w sprawie nadawania NIP podatnikom VAT w terminie do dziesięciu dni. »

Podatnicy nie będą zainteresowani składaniem elektronicznego PIT

Aktualizacja: 16.04.2008

Mimo że podatnicy formalnie mogliby składać swoje zeznania za 2007 rok przez internet, niewielu z tej możliwości skorzysta. Barierą jest wysoka cena narzędzi do składania e-podpisu i znikoma liczba usług, które można za ich pomocą zrealizować. »

Wzrosną ceny papierosów i gazu do aut

Aktualizacja: 15.04.2008

Projekt nowej ustawy o podatku akcyzowym trafił właśnie do uzgodnień międzyresortowych. Zakłada on m.in. wprowadzenie wyższej o 15,8 proc. akcyzy na papierosy od początku 2009 roku. Wzrośnie również akcyza na gaz LPG do samochodów i wprowadzony zostanie podatek na gaz ziemny do aut - CNG. »

Ministerstwo Finansów o przekazywaniu 1 proc. podatku

Aktualizacja: 15.04.2008

Ministerstwo Finansów przypomina, że w rozliczeniu podatku PIT za 2007 rok uproszczono zasady przekazywania 1 proc. podatku na wybraną przez podatnika organizację pożytku publicznego. »

Ustawa abolicyjna wyrówna różnice

Aktualizacja: 15.04.2008

Projekt ustawy, określany mianem abolicji, niezupełnie nią będzie. Ustawa ta ma na celu jedynie wyrównanie różnic wynikających z zastosowania różnych metod unikania podwójnego opodatkowania. »

Ministerstwo Finansów za legalizacją hazardu przez internet

Aktualizacja: 15.04.2008

Resort Finansów chce zalegalizować organizowanie gier hazardowych przez internet - poinformował wiceminister finansów Jacek Kapica. »

Dyrektor ocenia własną decyzję

Aktualizacja: 15.04.2008

Zasada, że dyrektorzy izb skarbowych i celnych są organami odwoławczymi od wydanych przez siebie decyzji, ogranicza prawa podatników. »

Fiskus odda w PIT, ale odbije sobie w akcyzie

Aktualizacja: 15.04.2008

W przyszłym roku droższy prąd, autogaz i droższe papierosy - takie będą rezultaty zmian w akcyzie, które planuje resort finansów. »

Kontrowersje wokół daty wydania interpretacji

Aktualizacja: 14.04.2008

Ordynacja podatkowa nie precyzuje terminu wydania interpretacji podatkowych. To powoduje, że w praktyce pojawiły się już co najmniej trzy odmienne teorie, określające ten termin. »

1 proc. może być darowizną

Aktualizacja: 14.04.2008

Zdaniem fiskusa przekazanie pieniędzy przez fundację danej osobie to darowizna. Osoba obdarowana powinna zapłacić podatek od darowizn. Podobne interpretacje mogą pojawić się przy wpłatach 1 proc. podatku. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Sklep zonazielona.pl

proponuje ekskluzywne, designerskie meble i elementy wystroju wnętrz

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK