| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Wiele firm ma kłopoty z odliczaniem VAT z niektórych faktur

Aktualizacja: 31.03.2008

Od stycznia 2008 roku przedsiębiorcy nie mogą odliczyć VAT z faktur dokumentujących sprzedaż, która powinna być zwolniona lub nieopodatkowana - pisze "Rzeczpospolita". »

Dochody giełdowe trzeba rozliczyć do 30 kwietnia

Aktualizacja: 01.04.2008

Osoby, które w 2007 roku uzyskały podlegające opodatkowaniu dochody ze sprzedaży papierów wartościowych, muszą złożyć roczne zeznanie na formularzu PIT-38. Z obowiązku tego należy wywiązać się do 30 kwietnia. W tym terminie trzeba też zapłacić podatek. »

Wyższy limit do prowadzenia ksiąg

Aktualizacja: 31.03.2008

Firmy będą zobowiązane do prowadzenia pełnej rachunkowości po przekroczeniu progu przychodów 1,2 mln euro. Dziś limit ten wynosi 800 tys. euro. »

Odszkodowania zwolnione z PIT

Aktualizacja: 31.03.2008

W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie senackiej nowelizacji ustawy o PIT zakładającej zwolnienie z podatku odszkodowań przyznanych ugodą sądową. »

Minister finansów apeluje do podatników

Aktualizacja: 31.03.2008

Minister finansów Jacek Rostowski zaapelował do wszystkich podatników, by przekazywali 1 proc. swojego podatku na organizacje pożytku publicznego. Podkreślił, że w tym roku jest to łatwiejsze. »

Ciernista droga PIT-a w sieci

Aktualizacja: 31.03.2008

Czekaliśmy na to od wielu, wielu lat. I wreszcie 1 kwietnia - to nie żart - rusza możliwość składania fiskusowi rocznych PIT-ów przez internet »

Osoby wymieniające dowód muszą zawiadomić fiskusa

Aktualizacja: 31.03.2008

Osoby, które wymieniły dowody osobiste, muszą w ciągu 30 dni zawiadomić urząd skarbowy o aktualizacji danych. »

Przelew 1 proc. nie będzie pomniejszony o koszty bankowe

Aktualizacja: 31.03.2008

Urząd skarbowy przekaże 1 proc. podatku dla organizacji, którą w zeznaniu wskaże podatnik. Przelew nie będzie pomniejszony o koszty bankowe, bo od wpłat fiskusa nie są pobierane opłaty. »

Cztery dni na roczny CIT

Aktualizacja: 28.03.2008

Firmy, których rok podatkowy pokrywa się z kalendarzowym, składają do 31 marca roczny CIT. Jeśli sporządzają sprawozdanie finansowe, powinny przekazać je w ciągu 10 dni od zatwierdzenia. »

Wniosek o zwrot podatku do końca marca

Aktualizacja: 28.03.2008

Podatnikom wykorzystującym środki transportu dla wykonywania przewozów w transporcie kombinowanym na terytorium Polski przysługuje zwrot zapłaconego podatku od tych środków. »

Szefowa firmy domaga się 5,5 mln zł za błędne decyzje fiskusa

Aktualizacja: 28.03.2008

Blisko 5,5 mln zł domaga się od Skarbu Państwa Joanna Jarosz, której firmę odzieżową z Sosnowca doprowadziły do ruiny decyzje aparatu skarbowego, jak później uznał sąd administracyjny - błędne. »

Korzystanie z ulg podatkowych możliwe do końca 2013 roku

Aktualizacja: 28.03.2008

Minister finansów opublikował kolejną wersję projektu rozporządzenia w sprawie udzielania ulg w spłacie zobowiązań podatkowych stanowiących pomoc regionalną. »

Budżet może stracić na zmianie akcyzy

Aktualizacja: 28.03.2008

Wyrażane są obawy, że zmiany w zasadach opodatkowania akcyzą papierosów mogą doprowadzić do wypaczenia równych zasad konkurencji na rynku i doprowadzić do wzrostu przemytu. »

Z PIT zwalnia nawet meldunek sprzed lat

Aktualizacja: 27.03.2008

Jeśli podatnik chce przy sprzedaży domu skorzystać z ulgi meldunkowej, musi być w nim zameldowany przez 12 miesięcy. Okres zameldowania nie musi być liczony wstecz od momentu zbycia - uważa Izba Skarbowa w Warszawie. Taka interpretacja pozwoli uniknąć PIT wszystkim osobom, które kiedyś były zameldowane w sprzedawanej nieruchomości. »

Nie powinno być pozwoleń na zwrot podatku

Aktualizacja: 27.03.2008

Obowiązki nałożone na podatników dokonujących zwrotu VAT podróżnym ograniczają zasadę swobody działalności gospodarczej. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Ostrowski

Analityk rynku produktów bankowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK