| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Akcyza na papierosy wzrośnie o 23,3 procent

Aktualizacja: 10.12.2007

Od 14 stycznia 2008 r. wzrośnie akcyza na wyroby tytoniowe. Stawka kwotowa podatku na papierosy będzie wyższa o ponad 10 zł, a stawka procentowa o ponad 4 proc. »

Ułatwienia dla upoważnionych firm

Aktualizacja: 10.12.2007

Od początku 2008 roku zaczną obowiązywać przepisy o upoważnionych podmiotach gospodarczych. Firmy, które uzyskają taki status, skorzystają z wielu ułatwień celnych, m.in. będzie u nich mniej kontroli. Upoważnionym przedsiębiorcom będzie również łatwiej utrzymać w przyszłości konkurencyjną pozycję na rynku. »

Powtórne prace nad zwrotem podatku od aut

Aktualizacja: 10.12.2007

Projekt ustawy o zwrocie akcyzy zapłaconej od sprowadzonego z zagranicy auta będzie znów konsultowany, mimo że w poprzedniej kadencji zajmował się nim Sejm. »

Wydatki na zdobycie informacji są kosztem

Aktualizacja: 10.12.2007

Wydatki na wywiad gospodarczy są kosztem podatkowym zaliczanym do kosztów ogólnego zarządu firmy. Nie można powiązać ich z konkretnym przychodem. »

"Rzeczpospolita": Spółki menedżerskie na celowniku fiskusa

Aktualizacja: 10.12.2007

Urzędy skarbowe przez półtora roku zgadzały się na podatek liniowy i wyższe koszty u menedżerów działających w spółce jawnej lub komandytowej. Teraz niespodziewanie zmieniły zdanie - pisze "Rzeczpospolita". »

Aktualizacja e-deklaracji

Aktualizacja: 10.12.2007

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt zmian w przepisach o deklaracji na podatek od środków transportowych DT-1 składanych przez internet. »

Opodatkowanie nieujawnionych źródeł przychodów

Aktualizacja: 10.12.2007

Opodatkowanie przychodów ze źródeł nieujawnionych stawką 75-proc. może nastąpić wyłącznie po przeprowadzeniu przez urzędy skarbowe postępowania podatkowego w sposób budzący zaufanie do organów podatkowych i zmierzający do dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego sprawy. »

Ministerstwo Finansów chce wyższej akcyzy na papierosy

Aktualizacja: 08.12.2007

Resort finansów proponuje zmiany w rozporządzeniu dotyczącym stawek akcyzy od wyrobów tytoniowych. Dzięki tym zmianom chce pozyskać dodatkowe dochody w wysokości 2,3 mld zł. »

Straty z funduszy inwestycyjnych można odliczyć

Aktualizacja: 07.12.2007

W PIT są niejasne przepisy o rozliczaniu strat w ramach dochodów kapitałowych. Dochodu z funduszy inwestycyjnych nie pomniejsza się o straty z innych źródeł. Stratą z funduszy można jednak obniżyć dochód ze sprzedaży akcji. »

Zwolnione z PIT świadczenia do 2280 zł

Aktualizacja: 07.12.2007

Zwolnione z PIT są świadczenia rzeczowe lub wypłacane w zamian ekwiwalenty dla byłych pracowników do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym 2280 zł. »

Rzecznik za wsparciem dla konkretnych osób

Aktualizacja: 07.12.2007

Rzecznik praw obywatelskich zaapelował o umożliwienie podatnikom wskazywania konkretnego beneficjenta wpłaty 1 proc. podatku. »

Czas na INTRASTAT

Aktualizacja: 07.12.2007

Do 10 grudnia podatnicy powinni przekazać zgłoszenia INTRASTAT. Jest to system statystyki obrotów handlowych między państwami UE. »

W ewidencji tylko redakcyjne zmiany

Aktualizacja: 07.12.2007

Ministerstwo Finansów opublikowało projekty rozporządzeń w sprawie szczegółowych zasad rachunkowości niektórych jednostek. »

Fiskus nie uzna darowizny kościelnej przy niepełnym sprawozdaniu

Aktualizacja: 06.12.2007

Po odliczeniu darowizny kościelnej podatnik musi przedstawić sprawozdanie. NSA stwierdza, że sprawozdanie musi być szczegółowe. Mało precyzyjny dokument fiskus wykorzysta do zakwestionowania odliczenia. »

VAT: rozporządzenie przedłuży obowiązywanie niższych stawek

Aktualizacja: 06.12.2007

Resort finansów kończy pracę nad projektami rozporządzeń dotyczącymi przedłużenia stosowania preferencyjnych stawek VAT od 1 stycznia 2008 r. W przyszłym tygodniu rozporządzenia trafią do uzgodnień międzyresortowych. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Jarosław Olszewski

Elektrofarm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »