| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Doradcy podatkowi będą mogli tworzyć spółki

Aktualizacja: 14.12.2007

Implementacja dyrektywy usługowej UE umożliwi doradcom podatkowym prowadzenie działalności w formie spółek komandytowo-akcyjnych. »

Opublikowano projekt standardu dotyczący leasingu

Aktualizacja: 14.12.2007

Wczoraj resort finansów opublikował projekt Krajowego Standardu Rachunkowości - Leasing, najem, dzierżawa. »

Bartery nieopłacalne już od 2008 roku

Aktualizacja: 14.12.2007

Od 1 stycznia 2008 r. zacznie obowiązywać nowa definicja wartości rynkowej w VAT. Konsekwencją tej zmiany mogą być problemy z rozliczaniem barterów związane z określaniem podstawy opodatkowania. Bartery mogą stać się nieopłacalne, bo organy podatkowe łatwiej będą mogły kwestionować wartość zawieranej umowy. »

Więcej objaśnień do wniosku o zwrot VAT

Aktualizacja: 14.12.2007

Resort finansów przygotował zmiany w przepisach o zwrocie podatku od towarów i usług podmiotom zagranicznym, które mają dostosować nasze przepisy do regulacji unijnych. »

System ECS zastąpi Celinę

Aktualizacja: 14.12.2007

Ministerstwo Finansów przypomniało, że 1 stycznia 2008 r. służba celna zaprzestanie przyjmowała zgłoszeń wywozowych w systemie Celina. »

Sprowadzane auta z akcyzą

Aktualizacja: 14.12.2007

Także od samochodów sprowadzonych z innych krajów Unii Europejskiej, które mają mniej niż dwa lata, trzeba zapłacić podatek akcyzowy. »

Jedna firma, dwa zeznania roczne

Aktualizacja: 13.12.2007

Ryczałtu nie mogą płacić podatnicy, których obroty w 2007 roku przekroczą równowartość 150 tys. euro. Od 2008 roku, gdy limit zostanie przekroczony w jednym miesiącu, od następnego trzeba rozliczać się na zasadach ogólnych. W konsekwencji podatnicy będą zmuszeni złożyć nawet dwa zeznania roczne: dla ryczałtu i zasad ogólnych. »

Ulga na starość zachętą do oszczędzania

Aktualizacja: 13.12.2007

Wprowadzenie ulgi na starość pozwoliłoby każdemu podatnikowi PIT odpisać od podstawy opodatkowania określoną kwotę oszczędności na przyszłą emeryturę. »

Ministerstwi Finansów przygotowało projekt rozporządzenia ws. obniżonych stawek VAT

Aktualizacja: 13.12.2007

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt rozporządzenia, które pozwoli od 2008 roku dalej stosować obniżone stawki VAT, m.in. na gastronomię i książki. »

Naczelny Sąd Administracyjny o wiążących interpretacjach podatkowych

Aktualizacja: 13.12.2007

Decyzja dyrektora izby skarbowej o zmianie z urzędu interpretacji podatkowej była decyzją pierwszej instancji. Żeby ją zaskarżyć do sądu administracyjnego, podatnik powinien się od niej odwołać. »

Wystarczy wychowywać dziecko przez część roku

Aktualizacja: 13.12.2007

Z ulgi podatkowej na wychowywanie dzieci można skorzystać nawet wtedy, gdy dziecko pozostaje pod opieką rodzica tylko przez kilka miesięcy w roku. »

Pobór VAT przy imporcie

Aktualizacja: 13.12.2007

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie wykazów towarów do celów poboru VAT w imporcie. »

Mniej przedsiębiorców będzie prowadzić pełną księgowość

Aktualizacja: 12.12.2007

Z 800 tys. do 1,2 mln euro ma zwiększyć się limit do prowadzenia ksiąg rachunkowych. Taką zmianę jeszcze w tym tygodniu przygotuje Ministerstwo Gospodarki. Dzięki temu wiele małych firm uniknie dodatkowych obowiązków księgowych. »

Więcej danych w sprawozdawczości budżetowej

Aktualizacja: 12.12.2007

Jednostki budżetowe będą tworzyć roczne sprawozdanie uzupełniające o stanie zobowiązań - wynika z projektu rozporządzenia resortu finansów. »

Niższa składka członkowska dla biegłych rewidentów

Aktualizacja: 12.12.2007

Biegli rewidenci uprawnieni do badania sprawozdań finansowych będą płacić kwartalną składkę członkowską w wysokości 70 zł. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Szymczak-Kamińska

Aplikantka adwokacka w kancelarii Raczkowski Paruch. Studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim ukończyła z wynikiem celującym. Absolwentka Szkoły Prawa Brytyjskiego i Europejskiego przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Zainteresowanie prawem pracy rozwijała już w trakcie studiów, m.in. poprzez udział w Klinice Prawa Uniwersytetu Warszawskiego w Sekcji Prawa Pracy oraz praktyki w Zespole Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego Rzecznika Praw Obywatelskich.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK