| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Podatki w przedwyborczych obietnicach

Aktualizacja: 01.10.2007

Kampania wyborcza rozkręciła się na dobre. Przy tej okazji o podatkach mówi się niewiele, a o podatku liniowym bodaj wcale. Być może ktoś się dziwi. Jeśli tak, to niesłusznie. W tej kampanii na podatki nie ma czasu. »

Niższy limit dla prowadzenia ksiąg

Aktualizacja: 01.10.2007

Jeżeli przychód w 2007 roku przekroczy 3 022 000 zł, to od przyszłego roku przedsiębiorca będzie musiał prowadzić księgi rachunkowe. »

Kasy fiskalne dla nowych grup podatników

Aktualizacja: 01.10.2007

Dziś kolejna grupa podatników traci zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przez kasy fiskalne. Będą je musieli instalować - choć nie od razu - m.in. właściciele klubów fitness i solariów. »

Przez budżetowe prezenty grozi nam podwyżka podatków

Aktualizacja: 01.10.2007

O 13,3 mld zł - do kwoty ponad 87 mld zł - wzrosną w 2008 roku wydatki socjalne budżetu. Najwięcej pieniędzy przeznacza się na emerytury i renty, bo politycy boją się niepopularnych, ale koniecznych reform. Wzrost transferów socjalnych w czasie koniunktury grozi obniżeniem świadczeń i podnoszeniem składek w przyszłości. »

Fiskus tropi ukryte dochody

Aktualizacja: 01.10.2007

Fiskus sprawdza nabywców nieruchomości oraz osoby pracujące za granicą. Planując kosztowny zakup, warto zadbać o udokumentowanie dochodów. Od dochodów z nieujawnionych źródeł podatek wynosi 75 procent. »

Doradcy będą mogli wykonywać swój zawód

Aktualizacja: 01.10.2007

Brak nowelizacji ustawy do 5 grudnia nie ograniczy uprawnień doradców podatkowych - twierdzi Krajowa Rada Doradców Podatkowych. »

Fiskus może opodatkować dochód z przestępstwa

Aktualizacja: 28.09.2007

Podatnik uzyskujący korzyści z działalności przestępczej nie może liczyć na bezkarność, mimo braku podstaw do opodatkowania takich dochodów. »

Trybunał Konstytucyjny zdecyduje, czy komornik sądowy jest płatnikiem

Aktualizacja: 28.09.2007

Komornicy sądowi od sprzedaży towarów w ramach egzekucji z ruchomości płacą VAT. Nie ma jednak pewności, czy podatek powinni płacić w przypadku egzekucji z nieruchomości. Sprawą zajmie się Trybunał Konstytucyjny. »

Opiekun nie odliczy ulgi

Aktualizacja: 28.09.2007

Prawo do odliczenia ulgi rodzinnej przysługuje tylko podatnikom wychowującym własne lub przysposobione dzieci. Możliwości tej nie mają opiekunowie. »

Urzędnik może podpisać decyzję podatkową

Aktualizacja: 28.09.2007

Przeszkodą do podpisania przez pracownika organu podatkowego decyzji w postępowaniu podatkowym nie może być fakt, że był świadkiem w procesie karnym. »

Preferencje dla spółek do 2010 roku

Aktualizacja: 28.09.2007

Spółki, które wystąpiły z wnioskiem o objęcie ich preferencjami podatkowymi przed zakwestionowaniem ich przez Komisję Europejską, powinny z nich skorzystać. »

Nowy standard dla małych i średnich firm jest za trudny

Aktualizacja: 27.09.2007

Małe i średnie przedsiębiorstwa mogą nie poradzić sobie ze stosowaniem nowego standardu. Stąd pomysł, by sprawdzić, czy nowe regulacje można wykorzystać w praktyce. »

Niejasna metoda pomiaru domu grozi utratą niższej stawki VAT

Aktualizacja: 27.09.2007

Brak w przepisach podatkowych jednej metody ustalania powierzchni użytkowej domu lub mieszkania może utrudnić stosowanie niższej, 7-proc. stawki VAT w budownictwie mieszkaniowym po 31 grudnia 2007 r. »

Liczy się moment podpisania aktu notarialnego

Aktualizacja: 27.09.2007

Podatnicy, którzy przez 12 miesięcy przed sprzedażą nieruchomości będą w niej zameldowani, nie zapłacą PIT od transakcji zbycia. Ulga ma zastosowanie do nieruchomości nabytych po 1 stycznia 2007 r. »

Pytania na egzamin we wrześniu

Aktualizacja: 27.09.2007

Nowe pytania egzaminacyjne dla kandydatów na doradców podatkowych zostaną opublikowane do końca tego tygodnia. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

LTC Aquila Zarzycki Niebudek Adwokaci i Doradcy Podatkowi Spółka komandytowa

Kancelaria specjalizująca się w doradztwie podatkowym i prawnym dla różnych branż i sektorów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »