| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Skarbowy zasób skarbowy

Aktualizacja: 14.06.2007

Sejmowa podkomisja rozpatrująca zmiany w ustawie o urzędach i izbach skarbowych zakończyła wczoraj omawianie projektu nowelizacji. »

Podatnicy płacą miliony za porzucone auta

Aktualizacja: 14.06.2007

Urzędy skarbowe ponoszą ogromne koszty związane z opłatami za porzucone auta. Wydatki te, wynoszące miliony złotych, pokrywają ostatecznie wszyscy podatnicy. Z licytacji niczyich pojazdów fiskus odzyskuje zaledwie kilka procent poniesionych kosztów. »

Rząd zamierza wprowadzić nowy podatek od wartości gruntów

Aktualizacja: 14.06.2007

Ministerstwo Budownictwa proponuje wprowadzenie nowego podatku od gruntów, które mają plany zagospodarowania przestrzennego. Miałby to być 5-proc. podatek roczny. »

Fiskus wykreśla z rejestru VAT bez zawiadomienia

Aktualizacja: 13.06.2007

Przedsiębiorcy często są zaskoczeni, że nie figurują już w rejestrze VAT. Urzędnicy mogą ich wykreślić, gdy nie wypełniają swoich obowiązków. Osoby wykreślone nie mogą m.in. wystawiać faktur i odliczać podatku. »

Ujawnione zdarzenia trzeba uwzględnić w księgach

Aktualizacja: 13.06.2007

Skutki ujawnionych informacji o zdarzeniach mających istotny wpływ na sprawozdanie finansowe już zatwierdzone należy ująć w księgach roku obrotowego, w którym informacje ujawniono. »

Kryterium stanowi częstotliwa sprzedaż

Aktualizacja: 13.06.2007

Jeżeli podatnik wielokrotnie sprzedawał nieruchomości, to uzyskany przychód może zostać opodatkowany jak działalność gospodarcza. »

Zmiany umowy muszą chcieć dwie strony

Aktualizacja: 13.06.2007

Czy jest szansa na renegocjacje umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z Austrią i innych umów, których stroną jest Polska, uznawanych za niekorzystne? »

Zamiana akcji zwolniona z PIT

Aktualizacja: 13.06.2007

Zamiana uzyskanych od Skarbu Państwa akcji konsolidowanych spółek sektora elektroenergetycznego na akcje spółki konsolidującej będzie zwolniona z podatku. »

Wydatki można zaliczyć w koszty

Aktualizacja: 13.06.2007

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą mogą zaliczyć do kosztów wydatki na dokształcanie. Muszą jednak wykazać związek między tymi wydatkami a osiąganym przychodem z działalności. »

Budżet 2008: będzie miliard na stadion narodowy

Aktualizacja: 13.06.2007

Rząd przyjął założenia do projektu budżetu na 2008 r. Ministerstwo Finansów ocenia przyszłoroczne dochody budżetu na 241,6 mld zł (wzrost o 5,5 proc.), a wydatki na 271,6 mld zł (wzrost o 4,9 proc.). - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Deficyt tak jak w tym roku wyniesie 30 mld zł. »

Ratusz chce pobierać podatek od deszczu

Aktualizacja: 13.06.2007

O wysokości opłaty zdecyduje powierzchnia dachu lub średnia roczna opadów. »

Dyskryminacja firm jest zabroniona

Aktualizacja: 13.06.2007

Mniej korzystne dla podmiotów zagranicznych przepisy dotyczące zwolnienia z podatku źródłowego wypłacanych dywidend to ograniczenie swobody przepływu kapitału. »

Prawa majątkowe są składnikiem aktywów

Aktualizacja: 13.06.2007

Prawa majątkowe ze świadectw pochodzenia energii elektrycznej należy ujmować w księgach i wykazywać w sprawozdaniu finansowym przedsiębiorstw energetycznych jako wyodrębniony składnik aktywów. »

Usługi dla klientów spoza Unii z 22-proc. stawką

Aktualizacja: 13.06.2007

Podatnik świadczący na terytorium Polski usługi turystyki na rzecz klienta spoza UE jest opodatkowany 22-proc. stawką VAT. »

O statusie rodzica decyduje wyrok

Aktualizacja: 12.06.2007

Jeśli w wyroku rozwodowym sąd przyznał władzę rodzicielską jednemu rodzicowi, to on będzie mógł wypełnić PIT jako samotnie wychowujący dziecko. »

reklama

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »