| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Autonomia finansowa może zostać naruszona

Aktualizacja: 20.07.2007

Rządowy projekt ustawy o finansach publicznych narusza autonomię budżetową Sądu Najwyższego oraz konstytucję - twierdzi pierwszy prezes Sądu Najwyższego Lech Gardocki. »

Przychód powstanie po zapłacie kary

Aktualizacja: 19.07.2007

Kara umowna otrzymana przez wierzyciela w razie niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania stanowi przychód podlegający opodatkowaniu. »

Wykonanie usługi decyduje o zasadach opodatkowania

Aktualizacja: 19.07.2007

Nie zawsze przemieszczenia towarów między różnymi krajami Unii mogą być uznane za wewnątrzwspólnotową dostawę lub nabycie towarów. »

Księgowi mają swój kodeks

Aktualizacja: 19.07.2007

Mimo że powstał kodeks etyki w rachunkowości, nie można wyegzekwować jego przestrzegania. Winny jest brak odpowiednich przepisów. »

Konkursy na stanowiska zostaną zlikwidowane

Aktualizacja: 19.07.2007

Postępowanie kwalifikacyjne do skarbowego zasobu kadrowego będą przechodzili dyrektorzy i wicedyrektorzy izb skarbowych oraz naczelnicy urzędów skarbowych. »

Trybunał Konstytucyjny o kontraktach menedżerskich

Aktualizacja: 19.07.2007

Trybunał Konstytucyjny rozpatrzy dziś wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich (RPO) dotyczący tzw. kontraktów menedżerskich. Sprawę kontraktów reguluje ustawa o podatku PIT. W ocenie RPO, przepisy te wymagają doprecyzowania. »

Coraz gorsze przepisy muszą interpretować sądy

Aktualizacja: 19.07.2007

Jakość zmienianych przepisów w ustawach podatkowych pogarsza się z roku na rok. To efekt pośpiechu i braku kontroli nad zmianami dokonywanymi przez posłów w Sejmie. Błędy parlamentarzystów muszą naprawiać sądy administracyjne i Trybunał Konstytucyjny. »

Polska akcyza na prąd trafi przed ETS

Aktualizacja: 19.07.2007

Komisja Europejska zdecydowała o pozwaniu polskiej akcyzy na prąd przed Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Jeśli przegramy tę sprawę, polski rząd zapłaci wysokie kary. »

Francja naprawia podatki

Aktualizacja: 18.07.2007

Francuski parlament przegłosował we wtorek potężne obniżki podatków - sztandarową reformę gospodarczą zapowiadaną przez prezydenta Sarkozy'ego »

Spadkobierca musi się rozliczyć

Aktualizacja: 18.07.2007

Zobowiązanie podatkowe wygasa generalnie przez zapłatę podatku, przedawnienie lub umorzenie zaległości. Śmierć podatnika nie mieści się w tym katalogu. »

Prowizja zmniejsza zobowiązanie

Aktualizacja: 18.07.2007

Niezaliczona do kosztów finansowych kwota prowizji nie jest wykazywana w bilansie. Pomniejsza natomiast wartość zobowiązania z tytułu kredytu. »

Ponad pół miliona pytań po roku działalności KIP-u

Aktualizacja: 18.07.2007

Minął pierwszy rok działalności Krajowej Informacji Podatkowej. Ekspertom KIP zadaliśmy w tym czasie 550063 pytania o podatki. »

Liczy się okres faktycznego pobytu za granicą

Aktualizacja: 18.07.2007

Osoba fizyczna musi ustanowić pełnomocnika do spraw doręczeń, jeżeli w czasie postępowania wyjeżdża za granicę na co najmniej dwa miesiące. »

Zbyt późne zgłoszenie spadku oznacza wyższy podatek

Aktualizacja: 18.07.2007

Spadkobiercy powinni ustalać podstawę opodatkowania odziedziczonych nieruchomości według cen rynkowych. Im później spadkobierca ureguluje zobowiązanie podatkowe, tym więcej pieniędzy musi zapłacić fiskusowi. Remonty i modernizacje domów lub mieszkań dokonane po dniu ich nabycia nie mają wpływu na wysokość podatku. »

W ciągu dwóch miesięcy będzie wiadomo, kto pracuje w nowej skarbówce

Aktualizacja: 18.07.2007

Pracownicy dzisiejszej skarbówki i służby celnej stracą pracę z końcem marca 2008 r., jeżeli do 29 lutego 2008 r. nie zostaną im zaproponowane nowe warunki zatrudnienia w Krajowej Administracji Skarbowej. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Mariusz Urawski

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK