| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Z jednorazowej amortyzacji korzystają nieliczni

Aktualizacja: 15.06.2007

Nowa metoda amortyzacji miała przynieść firmom duże oszczędności podatkowe. Niewielu podatników zainteresowanych jest szybszym zaliczaniem wydatków w koszty. Stosowanie jednorazowego odpisu może uniemożliwić korzystanie z pomocy publicznej. »

Zmienią się zasady dotyczące interpretacji: w imieniu ministra będą je wydawać cztery izby skarbowe

Aktualizacja: 15.06.2007

Od 1 lipca wiążące interpretacje podatkowe będą wydawane przez cztery izby skarbowe. Podatnicy powinni uzbroić się w cierpliwość. Niewykluczone, że na początku będą problemy z ich uzyskaniem. »

Można udzielić interpretacji

Aktualizacja: 14.06.2007

Urząd może udzielić interpretacji rozporządzeń dotyczących specjalnej strefy ekonomicznej. »

Spółki stosujące ład korporacyjny funkcjonują sprawniej

Aktualizacja: 14.06.2007

Zasady ładu korporacyjnego, mimo że nie są obowiązkowe, mogą wnieść wiele dobrego do funkcjonowania spółek giełdowych. Przekonały się o tym już spółki funkcjonujące w Unii Europejskiej. »

Nowe pomysły ministra budownictwa

Aktualizacja: 14.06.2007

Właściciele działek budowlanych, którzy ich nie zabudują przez trzy-cztery lata, będą co rok płacili gminie - aż do skutku - specjalny podatek! To najnowszy pomysł ministra budownictwa Andrzeja Aumillera na odmrożenie terenów pod budownictwo »

Zapłata znakami do końca 2008 roku

Aktualizacja: 14.06.2007

Podatnicy będą mogli uiszczać opłatę skarbową przy użyciu znaków skarbowych do końca 2008 roku. »

Skarbowy zasób skarbowy

Aktualizacja: 14.06.2007

Sejmowa podkomisja rozpatrująca zmiany w ustawie o urzędach i izbach skarbowych zakończyła wczoraj omawianie projektu nowelizacji. »

Podatnicy płacą miliony za porzucone auta

Aktualizacja: 14.06.2007

Urzędy skarbowe ponoszą ogromne koszty związane z opłatami za porzucone auta. Wydatki te, wynoszące miliony złotych, pokrywają ostatecznie wszyscy podatnicy. Z licytacji niczyich pojazdów fiskus odzyskuje zaledwie kilka procent poniesionych kosztów. »

Rząd zamierza wprowadzić nowy podatek od wartości gruntów

Aktualizacja: 14.06.2007

Ministerstwo Budownictwa proponuje wprowadzenie nowego podatku od gruntów, które mają plany zagospodarowania przestrzennego. Miałby to być 5-proc. podatek roczny. »

Fiskus wykreśla z rejestru VAT bez zawiadomienia

Aktualizacja: 13.06.2007

Przedsiębiorcy często są zaskoczeni, że nie figurują już w rejestrze VAT. Urzędnicy mogą ich wykreślić, gdy nie wypełniają swoich obowiązków. Osoby wykreślone nie mogą m.in. wystawiać faktur i odliczać podatku. »

Ujawnione zdarzenia trzeba uwzględnić w księgach

Aktualizacja: 13.06.2007

Skutki ujawnionych informacji o zdarzeniach mających istotny wpływ na sprawozdanie finansowe już zatwierdzone należy ująć w księgach roku obrotowego, w którym informacje ujawniono. »

Kryterium stanowi częstotliwa sprzedaż

Aktualizacja: 13.06.2007

Jeżeli podatnik wielokrotnie sprzedawał nieruchomości, to uzyskany przychód może zostać opodatkowany jak działalność gospodarcza. »

Zmiany umowy muszą chcieć dwie strony

Aktualizacja: 13.06.2007

Czy jest szansa na renegocjacje umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z Austrią i innych umów, których stroną jest Polska, uznawanych za niekorzystne? »

Zamiana akcji zwolniona z PIT

Aktualizacja: 13.06.2007

Zamiana uzyskanych od Skarbu Państwa akcji konsolidowanych spółek sektora elektroenergetycznego na akcje spółki konsolidującej będzie zwolniona z podatku. »

Wydatki można zaliczyć w koszty

Aktualizacja: 13.06.2007

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą mogą zaliczyć do kosztów wydatki na dokształcanie. Muszą jednak wykazać związek między tymi wydatkami a osiąganym przychodem z działalności. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Gałecki

Ekspert w zakresie ekonomii i prawa gospodarczego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »