| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Gdy fiskus wygrywa, koszty sądowe płaci podatnik

Aktualizacja: 20.06.2007

Jeśli NSA uchyla wyrok z inicjatywy fiskusa, podatnik musi zwracać nawet kilka tysięcy złotych. Zdaniem ekspertów podatkowych sądy powinny odstępować od zasądzania zwrotu kosztów. Projekt nowelizacji procedury sądowoadministracyjnej nie zwalnia podatnika z obowiązku zapłaty. »

Decydująca będzie data złożenia wniosku

Aktualizacja: 20.06.2007

O tym, czy po 1 lipca 2007 r. podatnik otrzyma interpretację podatkową od ministra finansów czy z urzędu skarbowego, zdecyduje data złożenia wniosku. »

Wydatki na podwyższenie kapitału nie będą kosztem

Aktualizacja: 19.06.2007

Wydatki poniesione na powiększenie kapitału zakładowego nie stanową kosztów podatkowych spółki. »

Europejska fala obniżek podatków

Aktualizacja: 19.06.2007

Obecnie w Unii Europejskiej trwa swoisty boom na obniżkę stawek podatku dochodowego od osób prawnych. Taka sytuacja nie dziwi, gdyż tylko w miarę prosty system podatkowy o niskich stawkach i braku szczególnych ulg najlepiej służy podatnikom i gospodarce. »

PIT-36 i PIT-37 prześlemy internetem

Aktualizacja: 19.06.2007

Już od 1 stycznia 2008 r. wszyscy podatnicy będą mogli drogą elektroniczną przesyłać deklaracje podatkowe, a pod koniec roku urząd skarbowy będzie mógł rozliczyć podatnika. »

Trzeba zapłacić podatek za hipotekę

Aktualizacja: 19.06.2007

Od umowy ustanowienia hipoteki trzeba zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych. Stawka podatku zależy od tego, czy wierzytelność istnieje i czy można ustalić jej wysokość. »

Przepisy nie mogą dyskryminować celników

Aktualizacja: 19.06.2007

Niektóre rozwiązania zawarte w projekcie ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej są niezgodne z prawem - uważa rzecznik praw obywatelskich. »

Organ podatkowy nie jest uprzywilejowany

Aktualizacja: 19.06.2007

Jeżeli syndyk masy upadłości dokonuje wpłaty zaliczek na podatek po terminie, organ podatkowy nie może zarachować jej proporcjonalnie na poczet zaległości i odsetek. »

Podkomisja musi sprawdzić zgodność polskich przepisów z unijnymi

Aktualizacja: 18.06.2007

Komisja Finansów Publicznych odesłała nowelizację ustawy o VAT z powrotem do podkomisji, która ma zapoznać się z ekspertyzami dotyczącymi zgodności projektu z prawem UE. »

Tylko przez sześć miesięcy pracujemy dla siebie

Aktualizacja: 18.06.2007

W tym roku kilka dni dłużej niż w ubiegłych latach podatnicy pracują dla siebie, a nie po to, by płacić podatki i składki ZUS. »

Resort zapowiada zmianę umów

Aktualizacja: 18.06.2007

W najbliższym czasie mają zmienić się umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z Holandią, Danią, Belgią, Finlandią oraz Austrią - zapewnia resort finansów. »

Limit ulgi na razie pozostaje taki sam

Aktualizacja: 18.06.2007

Z ulgi odsetkowej mogą korzystać już tylko podatnicy, którzy nabyli do niej prawo przed końcem 2006 roku. Zasady korzystania z ulgi i ustalania jej limitu nie zmieniły się. »

Biegli mogliby nie płacić VAT

Aktualizacja: 18.06.2007

Resort finansów nie zgadza się, aby biegli sądowi byli zwolnieni z płacenia podatku. Zdaniem Sądu Najwyższego wynagrodzenia powinny być wypłacane bez VAT. Niektórzy sędziowie przyznają jednak należne kwoty powiększone o podatek. »

Przedsiębiorcom przybędzie obowiązków

Aktualizacja: 18.06.2007

Od przyszłego roku podatnik podczas kontroli na żądanie urzędnika będzie musiał sporządzać zestawienia z danymi firmy. Będzie to czasochłonne i kosztowne. »

Podwójny podatek od gruntów

Aktualizacja: 18.06.2007

Jeśli zostanie wprowadzony nowy 5-proc. podatek gruntowy, proponowany przez ministra Aumillera, grunty będą opodatkowane podwójnie. Przepis ten będzie też naruszał konstytucję. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Kamil Jarosz

Ekspert z zakresu marketingu i PR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK