| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Aktualności

Termin mija 26 marca

Aktualizacja: 22.03.2007

W tym miesiącu podatnicy mogą złożyć deklaracje VAT wyjątkowo jeszcze 26 marca. Powodem jest to, że wymieniony w ustawie 25 dzień miesiąca wypada w niedzielę. »

Definicja budownictwa społecznego ma być uzgodniona w przyszłym tygodniu

Aktualizacja: 22.03.2007

Definicja budownictwa społecznego, która pozwoli utrzymać niższy VAT w budownictwie mieszkaniowym, ma być gotowa w przyszłym tygodniu - dowiedzieliśmy się w Ministerstwie Budownictwa. »

Sąd rozstrzygnie, kto płaci podatek

Aktualizacja: 21.03.2007

Nadal nie wiadomo, czy osoba fizyczna musi płacić VAT przy sprzedaży działek budowlanych należących do jej majątku osobistego. Zdecyduje o tym poszerzony skład NSA. »

Nie wszystkie wydatki będą zwracane

Aktualizacja: 21.03.2007

Podatnik, który wygra sprawę przed sądem administracyjnym, może liczyć na zwrot kosztów postępowania. Będą to jednak tylko te wydatki, które są niezbędne do celowego dochodzenia praw. »

Zysk i strata wpisywane do ewidencji

Aktualizacja: 21.03.2007

Zysk i strata kwalifikowane są do kategorii nadzwyczajnych, gdy nie mają związku z ogólnym ryzykiem gospodarowania i są trudne do przewidzenia. »

Imienny bilet okresowy daje prawo do wyższych odliczeń

Aktualizacja: 21.03.2007

Podatnicy dojeżdżający do pracy podwyższą roczne koszty uzyskania przychodów, jeśli posiadają bilety okresowe i to nie tylko papierowe, ale również w formie plastikowej karty miejskiej. »

Podatnik musi udowodnić, że przysługuje mu zwrot

Aktualizacja: 21.03.2007

Do uzgodnień międzyresortowych trafi ustawa o zwrocie akcyzy za auta sprowadzone z UE. Podstawą zwrotu podatku nie będzie cena katalogowa samochodu, ale jego wartość rynkowa. Podatnicy powinni zachować faktury i inne dokumenty potwierdzające cenę pojazdu. »

Przedłużanie zwrotu podatku niekonstytucyjne

Aktualizacja: 21.03.2007

Rzecznik praw obywatelskich zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego przepis ustawy o VAT uprawniający naczelnika urzędu skarbowego do przedłużania zwrotu podatku. »

O VAT decydują strony umowy

Aktualizacja: 21.03.2007

O tym, czy VAT będzie doliczany do wynagrodzenia notariusza czy też będzie się mieścił w cenie, decydują strony czynności, czyli notariusz i klient. »

Ryczałt tylko dla nielicznych

Aktualizacja: 20.03.2007

Ryczałt obejmie jedynie osiemnaście rodzajów usług. Przedsiębiorcy, którzy wybiorą ryczałt, nie będą mogli obsługiwać firm. Weryfikacja zamawiających usługi może okazać się kłopotliwa. »

Nowa komisja egzaminacyjna

Aktualizacja: 20.03.2007

Działa już powołana na czteroletnią kadencję nowa komisja przeprowadzająca egzaminy na biegłych rewidentów. Przewodniczącym komisji został ponownie Zbigniew Messner, jego zastępcą Franciszek Wala, natomiast sekretarzem Stanisław Tymiński. »

Kradzieży nie można uwzględnić w kosztach

Aktualizacja: 20.03.2007

Jeżeli na niezabezpieczonej i niedbale prowadzonej budowie dokonano kradzieży, to takiej straty nie można uwzględnić w kosztach. »

Podatnik musi mieć udział w procedurze zwrotu akcyzy

Aktualizacja: 20.03.2007

Podstawą zwrotu akcyzy od sprowadzonego z zagranicy używanego auta będzie wartość rynkowa. Do jej ustalenia potrzebne będą m.in. wiek, przebieg, marka pojazdu. »

Na remonty obowiązuje 7-proc. stawka

Aktualizacja: 20.03.2007

Roboty budowlane związane z remontem i zmianą sposobu użytkowania budynku szkoły na dom mieszkalny są objęte 7-proc. stawką VAT. »

Liczy się data sporządzenia sprawozdania finansowego

Aktualizacja: 21.03.2007

Nowelizacja ustawy o CIT, która obowiązuje od początku 2007 roku, uzależnia moment rozliczania kosztów od daty sporządzenia sprawozdania finansowego. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Kozak

Redaktor

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »