| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Zmiana formuły egzaminu

Aktualizacja: 21.08.2006

Egzamin na audytora wewnętrznego według nowej formuły odbędzie się 5 września. Oznacza to m.in., że zainteresowane osoby powinny same sprawdzić, czy zostały do niego dopuszczone. »

Nowe obowiązki notariuszy

Aktualizacja: 21.08.2006

Notariusze muszą założyć i prowadzić w każdym roku podatkowym osobny rejestr podatku od czynności cywilnoprawnych. »

Kontrolerzy wykrywają zaległe podatki

Aktualizacja: 18.08.2006

Ministerstwo Finansów opublikowało raport z kontroli podatników, jakie przeprowadzono w 2005 roku. Z danych wynika, że urzędy kontroli skarbowej zakończyły w ubiegłym roku łącznie 18 739 kontroli. Ich liczba wzrosła o 12 proc. w stosunku do roku poprzedniego. »

Najbliżsi nie zapłacą

Aktualizacja: 18.08.2006

Od 1 stycznia 2007 roku nie trzeba będzie płacić podatku od spadków i darowizn pochodzących od najbliższej rodziny. Takie zmiany przewiduje znajdujący się w Sejmie rządowy projekt nowelizacji ustawy. »

Opublikowano nowe przepisy dotyczące rozliczeń z fiskusem w formie elektronicznej

Aktualizacja: 18.08.2006

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenia niezbędne do tego, żeby uprawnieni podatnicy mogli przesyłać deklaracje podatkowe w formie elektronicznej. »

Spółdzielnie europejskie

Aktualizacja: 18.08.2006

Dziś zaczynają obowiązywać przepisy dotyczące spółdzielni europejskich. Dotyczą rozszerzenia zakresu podmiotowego zastosowania uregulowań dotyczących zaliczania podatku zagranicznego od dochodów przewidzianych »

Jak ewidencjonować niewypłaconą dywidendę

Aktualizacja: 17.08.2006

Jeśli udziałowiec spółki otrzyma z opóźnieniem dywidendę, odsetki za zwłokę w jej wypłacie należy ująć w księgach rachunkowych jako przychód finansowy. »

Za niezłożenie deklaracji grożą wysokie grzywny

Aktualizacja: 17.08.2006

Za niezłożenie deklaracji w podatku od nieruchomości grożą sankcje z kodeksu karnego skarbowego. Na podobną karę naraża się podatnik, który nie informuje o posiadanych nieruchomościach. »

Nie wszystkie ulgi pozostaną w przepisach

Aktualizacja: 17.08.2006

Od 1 stycznia 2007 roku zwolnienie z CIT nie obejmie jedynie dochodów osób prawnych prowadzących szkoły, w części przeznaczonej na cele szkoły - uspokaja minister finansów w odpowiedzi na interpelację poselską. »

Przepisy o PIT i CIT dyskryminują obywateli Unii

Aktualizacja: 17.08.2006

Polscy urzędnicy nie powinni odmawiać obywatelom innych państw unijnych prawa do ulg i odliczeń podatkowych. »

Certyfikat księgowego

Aktualizacja: 16.08.2006

Do 28 sierpnia mogą składać dokumenty osoby, które chcą wziąć udział w najbliższym egzaminie na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych. »

Bez podatku od pożyczki

Aktualizacja: 16.08.2006

Jeśli polska spółka udziela pożyczki spółce z siedzibą w UE, nie musi płacić podatku od czynności cywilnoprawnych. Umowę trzeba jednak podpisać poza granicami Polski. »

Za odpis orzeczenia będzie trzeba zapłacić

Aktualizacja: 16.08.2006

Podatnik, który chce złożyć skargę kasacyjną, musi wystąpić z wnioskiem o uzasadnienie wyroku. Za odpis orzeczenia z uzasadnieniem trzeba jednak zapłacić 100 zł tytułem opłaty kancelaryjnej. »

Notariusz nie wyda odpisu

Aktualizacja: 16.08.2006

Dzisiaj zaczynają obowiązywać przepisy rozporządzenia ministra finansów z dnia 26 lipca 2006 r. w sprawie sposobu zapłaty, poboru i zwrotu podatku od czynności cywilnoprawnych. »

Do urzędu skarbowego z nowym zeznaniem podatkowym

Aktualizacja: 16.08.2006

Od dziś obowiązuje nowy wzór zeznania podatkowego, które podatnicy będą składać w przypadku nabycia rzeczy w drodze spadku lub darowizny. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Kornat

Adwokat kościelny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »