| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Staż adaptacyjny

Aktualizacja: 01.09.2006

Zmieniono przepisy dotyczące zasad odbywania stażu adaptacyjnego i testu umiejętności przeprowadzanych w celu uznania kwalifikacji do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. »

Wydatki na prywatne potrzeby są kwestionowane

Aktualizacja: 01.09.2006

Zaliczenie wydatku do kosztów uzyskania przychodów jest niemożliwe bez dokumentu, na podstawie którego spółka jest zobowiązana do poniesienia tego wydatku. »

Konieczne są dokumenty

Aktualizacja: 01.09.2006

Dokumentem przewozowym dla celów VAT może być każdy dokument od przewoźnika, z którego wynika, że towar dotarł na miejsce i został wydany odbiorcy. »

Roczne zeznanie trzeba złożyć w Polsce

Aktualizacja: 01.09.2006

Każdy, kto uzyska w tym roku dochody w Wielkiej Brytanii, musi je wykazać w zeznaniu rocznym składanym w Polsce. Zasada ta dotyczy dochodów uzyskanych tylko w Anglii, jak również w Anglii i w Polsce. »

Interpretacje wyda minister

Aktualizacja: 01.09.2006

Od 1 stycznia 2007 r. wydawaniem wiążących interpretacji podatkowych będzie się zajmował minister finansów, a nie poszczególne organy podatkowe. »

Przedsiębiorcy obawiają się zmian w Ordynacji podatkowej

Aktualizacja: 01.09.2006

Kontrola w firmie będzie mogła się rozpocząć w czasie nieobecności przedsiębiorcy. Urzędnikowi wystarczy tylko legitymacja, nie będzie mu już potrzebne imienne upoważnienie. Przedsiębiorcy obawiają się nowych kontroli i oceniają zmianę jako korupcjogenną. »

Opodatkowanie pomocy materialnej dla uczniów

Aktualizacja: 01.09.2006

Pomoc na wyprawkę szkolną dziecka, np. z budżetu gminy, jest zwolniona z PIT. Gdy pomocy udzieli pracodawca rodziców ucznia, podatek trzeba zapłacić. »

Międzynarodowe standardy dla kolejnych spółek

Aktualizacja: 01.09.2006

Od 1 stycznia 2007 r. kolejna grupa spółek będzie miała obowiązek stosowania Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej. »

Sprzeciw dla akcyzy na opał

Aktualizacja: 31.08.2006

Branża paliwowa jest przeciwna wprowadzeniu akcyzy na mazut (ciężki olej opałowy) oraz zrównaniu stawek akcyzy na oleje opałowy i napędowy. »

Nowy podatek od sprzedaży mieszkań

Aktualizacja: 31.08.2006

Według Krajowej Izby Gospodarczej rządową propozycję opodatkowania 19-proc. stawką dochodów z tytułu odpłatnego zbycia nieruchomości można uznać za celową tylko w sytuacji pozostawienia obecnie obowiązujących ulg podatkowych. »

Podatek od darowizny wyklucza PIT

Aktualizacja: 31.08.2006

Od przyszłego roku - podobnie jak obecnie - nie będzie podlegała opodatkowaniu PIT sprzedaż nieruchomości lub praw majątkowych nabytych w formie spadku lub darowizny. »

Koszty można egzekwować

Aktualizacja: 31.08.2006

Do ściągnięcia kosztów postępowania przed organami podatkowymi mogą być zastosowane przepisy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. »

Kasy dla nowych podatników

Aktualizacja: 31.08.2006

Od jutra kolejna grupa podatników musi prowadzić ewidencję sprzedaży za pomocą kas fiskalnych. »

Fiskus pobiera podatek

Aktualizacja: 31.08.2006

Obecne przepisy nie sprzyjają prowadzeniu działalności charytatywnej. Darczyńcy muszą lawirować, by nie zapłacić wysokiego podatku. Potrzebne są zmiany w PIT, VAT i podatku od spadków i darowizn. »

Urzędy skarbowe na razie nie kontrolują nauczycieli dostarczających podręczniki

Aktualizacja: 31.08.2006

Nauczyciele powinni aktywnie uczestniczyć w zaopatrywaniu uczniów w tańsze podręczniki - uważa minister edukacji. Natomiast fiskus na razie nie domaga się podatku od pedagogów rozprowadzających książki. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Huczko

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK