| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Do wniosku trzeba dołączyć faktury

Aktualizacja: 28.06.2006

Podatnicy składający wniosek o zwrot VAT powinni pamiętać, by dołączyć do niego potrzebne załączniki. Będą to przede wszystkim faktury VAT. »

Jak ewidencjonować rabat

Aktualizacja: 28.06.2006

Otrzymany od kontrahenta rabat w księgach rachunkowych ewidencjonuje się na podstawie faktury korygującej. Rabat jest obniżką umówionej ceny towaru - oznaczoną procentowo lub kwotowo. Sprzedawcy udzielają go najczęściej nabywcom, którzy kupują duże ilości towaru lub płacą w krótkim terminie. »

Nie zawsze jest potrzebne zaświadczenie

Aktualizacja: 28.06.2006

Nie wszyscy starający się o świadczenia rodzinne muszą przedstawiać zaświadczenia z urzędu skarbowego. Obowiązku takiego nie mają podatnicy ryczałtu. W ich przypadku wystarczy oświadczenie. »

Trzeba się pospieszyć z kredytem

Aktualizacja: 28.06.2006

Zaakceptowany przez rząd projekt zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych zakłada likwidację ulgi odsetkowej, która miała być rekompensatą za pozbawienie podatników starych ulg mieszkaniowych. »

Rząd przyjął rozporządzenie w sprawie zwrotu akcyzy na olej

Aktualizacja: 27.06.2006

Rząd przyjął rozporządzenie w sprawie stawki zwrotu akcyzy zawartej w cenie oleju napędowego w produkcji rolnej, na który rząd przeznaczy 650 mln zł - podano w komunikacie. »

Potrzebna jest ewidencja

Aktualizacja: 27.06.2006

Przedsiębiorcy rozliczający się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów muszą dodatkowo prowadzić ewidencję wyposażenia. Zakupione wyposażenie wpisuje się do ewidencji w dniu przyjęcia go do używania. »

Czy pozostaną 50-proc. koszty

Aktualizacja: 27.06.2006

Do końca tygodnia rząd ma przedstawić decyzję dotyczącą losów proponowanej likwidacji 50-proc. kosztów uzyskania przychodów dla twórców. »

Za rodzinne ogrody nie płacimy podatku

Aktualizacja: 27.06.2006

Rodzinne ogrody działkowe są zwolnione z podatku rolnego. Działkowcy nie muszą też płacić podatku od nieruchomości za altany i obiekty budowlane położone na terenie ogrodów. »

Długi większe, szara strefa mniejsza

Aktualizacja: 27.06.2006

Wzrost zaległości w płaceniu akcyzy spowodowany jest głównie przeniesieniem egzekucji tego podatku z urzędów skarbowych do izb celnych - uważa Ministerstwo Finansów. Jednocześnie resort tłumaczy, że 40 proc. zaległości celnych to odsetki. »

Instytucja sprawdzonego podatnika

Aktualizacja: 26.06.2006

Projektodawcy wykazali się przewrotnością. Za cenę drobnych ustępstw, ciężar i koszty kontroli prawidłowości rozliczeń przeniesiony został na podatnika. Wprowadzenie nowej instytucji nie jest w pełni korzystne dla podatników. »

Wycena aktywów trwałych

Aktualizacja: 26.06.2006

Jednostki, które przechodzą na sprawozdawczość zgodną z Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości, mogą wycenić aktywa trwałe w wartości godziwej lub przeszacowanej. »

E-deklaracje nieobowiązkowe

Aktualizacja: 26.06.2006

Rządowym projektem nowelizacji Ordynacji podatkowej przewidującym zmiany dotyczące kontaktów podatników z fiskusem drogą elektroniczną zajmie się sejmowa Komisja Finansów Publicznych. »

Koszty uzyskania przychodu dla twórców - czy koniec burzy w szklance wody?

Aktualizacja: 26.06.2006

Zryczałtowane koszty uzyskania przychodów nie są jakimkolwiek przywilejem. Wokół proponowanego przez rząd projektu radykalnego obniżenia zryczałtowanych kosztów uzyskania przychodów pojawiło się dużo zamieszania i emocji. »

Zaliczka z konta

Aktualizacja: 26.06.2006

Trudno zaakceptować sytuację, gdy fiskus bezprawnie, bo bez uprzedniego upomnienia, zajmuje nam konto bankowe. Tu również powinny obowiązywać pewne procedury. »

Będzie sankcja za niezapłacony podatek

Aktualizacja: 26.06.2006

Będą sankcje za fikcyjne darowizny. Jeśli podatnik powoła się na darowiznę, od której nie zapłacił podatku, fiskus zażąda od niego 20 proc. jej wartości. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Da Wanda

DaWanda to platforma online z produktami hand-made i designem.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »