| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

W sejmie o e-deklaracjach

Aktualizacja: 13.07.2006

Sejm przyjął wczoraj sprawozdanie sejmowej Komisji Finansów Publicznych z prac nad rządowym projektem nowelizacji Ordynacji podatkowej. »

Pominięcie zapisów księgowych

Aktualizacja: 13.07.2006

Księgi podatkowe prowadzone rzetelnie i w sposób niewadliwy stanowią dowód tego, co wynika z zawartych w nich zapisów. »

Przekąska nie obniża VAT

Aktualizacja: 13.07.2006

W części restauracji i pubów do zamówionego piwa dołączony jest poczęstunek, np. orzeszki, paluszki czy ciastka. Coraz częściej zdarza się, że klient otrzymując paragon z kasy fiskalnej, płaci nie tylko za piwo, ale także za przekąskę, której cena znacznie przekracza cenę alkoholu. »

Fiskus może wspierać inwestycje

Aktualizacja: 13.07.2006

Od dziś obowiązuje nowe rozporządzenie w sprawie udzielania ulg w spłacie zobowiązań podatkowych stanowiących pomoc regionalną na wspieranie nowych inwestycji. »

Będą nowe wzory deklaracji podatkowych

Aktualizacja: 13.07.2006

Ministerstwo Finansów przygotowało projekty nowych rozporządzeń dotyczących podatku od spadków i darowizn. Przewidują one wprowadzenie m.in. nowych deklaracji podatkowych. »

Odliczone wcześniej kwoty trzeba doliczyć

Aktualizacja: 13.07.2006

Podatnik korzystający z ulgi budowlanej w 1997 roku, który wycofał w 2006 roku wkład budowlany ze spółdzielni, musi w zeznaniu za 2006 rok doliczyć wcześniej odliczone kwoty. »

Skutki nieprowadzenia ksiąg

Aktualizacja: 12.07.2006

Dochód z działów specjalnych produkcji rolnej może być ustalany przy zastosowaniu norm szacunkowych, gdy podatnik nie prowadzi ksiąg. »

Księgowanie świadczeń

Aktualizacja: 12.07.2006

Świadczenia urlopowe nie podlegają składkom ZUS. Ewidencja księgowa będzie więc uwzględniała jedynie zaliczkę na podatek dochodowy. »

Konto to nie tylko koszty, ale także dochód

Aktualizacja: 12.07.2006

Przedsiębiorcy, którzy założyli w ramach prowadzonej firmy konto bankowe i ponoszą z tego tytułu opłaty, mogą zaliczyć je do kosztów uzyskania przychodów. »

Zaliczki na poczet kar można potrącić

Aktualizacja: 12.07.2006

Skupujący mleko od rolników będą mogli potrącać zaliczki na poczet kar z tytułu przekroczenia indywidualnej kwoty mlecznej - wynika z projektu zmian w ustawie o VAT. »

Pracodawcy przeciw podwyżkom

Aktualizacja: 12.07.2006

Podwyżki akcyzy na oleje grzewcze, gaz płynny i spirytus dotkną dystrybutorów, producentów, ale też odbiorców indywidualnych - ostrzega Konfederacja Pracodawców Polskich. »

E-deklaracje będą dobrowolne, a nie obowiązkowe

Aktualizacja: 12.07.2006

Posłowie spieszą się z uchwaleniem nowelizacji Ordynacji podatkowej, która ma oddalić wejście w życie przepisów o obowiązkowym rozliczaniu się z fiskusem drogą elektroniczną. »

Z kupnem mieszkania nie warto czekać

Aktualizacja: 12.07.2006

Podatnicy traktujący zakup domu lub mieszkania jako inwestycję na dłuższy czas powinni pośpieszyć się z zakupem. Umożliwi im to w przyszłości uniknięcie podatku przy sprzedaży takiej nieruchomości. »

Billingi dla służb skarbowych

Aktualizacja: 12.07.2006

Sejm zajmie się dziś nowelizacją ustawy o kontroli skarbowej. Policja skarbowa uzyska nowe uprawnienia. »

Niepewność obrotu

Aktualizacja: 11.07.2006

Urzędy skarbowe są zdania, że płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych należnego od przedsiębiorcy z tytułu uzyskanych przez niego dochodów (przychodów) z praw majątkowych jest podmiot, który nabył takie prawa. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Nasz Świat

Portal dla Polaków we Włoszech

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK