| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Senat o nowelizacji ustawy o akcyzie

Aktualizacja: 13.07.2005

Zwrot VAT na materiały budowlane

Aktualizacja: 13.07.2005

Refundacja VAT zawartego w cenie materiałów budowlanych może kosztować budżet znacznie więcej niż zakładano. Nie wiadomo bowiem, czy ograniczenie kwoty zwrotu dotyczy jednego wniosku czy też całego okresu obowiązywania ustawy. »

TK. Minister nie przekroczył upoważnienia

Aktualizacja: 13.07.2005

Minister finansów miał prawo do uzależnienia zwolnienia z obowiązku wprowadzenia kasy fiskalnej od kryterium obrotów - zdecydował wczoraj Trybunał Konstytucyjny. »

TK. Wprowadzenie kas fiskalnych jest zgodne z konstytucją

Aktualizacja: 12.07.2005

Przepisy określające obowiązek wprowadzenia kas fiskalnych dla poszczególnych grup podatników, zawarte w rozporządzeniu ministra finansów z 1996 r., są zgodne z konstytucją - orzekł we wtorek Trybunał Konstytucyjny. »

WSA. O umorzeniu decyduje interes publiczny

Aktualizacja: 11.07.2005

Jeśli zapłata zaległości podatkowej spowoduje u podatnika konieczność skorzystania np. z pomocy społecznej, to sytuacja ta, jako przesłanka interesu publicznego, może skutkować umorzeniem zaległości podatkowej - wynika z wyroku białostockiego WSA. »

PIT. Polscy menedżerowie zarabiający za granicą

Aktualizacja: 12.07.2005

Nie wszyscy polscy menedżerowie pracujący za granicą będą musieli złożyć w Polsce roczne zeznanie podatkowe. Ci zaś, którzy powinni to zrobić, mają prawo odliczyć podatek zapłacony w kraju, w którym pracowali. »

Niektóre urzędy celne będą zlikwidowane

Aktualizacja: 12.07.2005

Minister finansów podpisał rozporządzenie zmieniające strukturę organizacyjną Służby Celnej. To rozporządzenie kończy etap alokacji kadr w Służbie Celnej. »

TK. Czy minister mógł nakazać stosowanie kas

Aktualizacja: 12.07.2005

Dziś Trybunał Konstytucyjny ma rozstrzygnąć, czy minister finansów miał prawo do wyznaczenia wysokości obrotów obligujących do ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. »

Nowe zasady dokumentowania wpłat na darowizny kościelne

Aktualizacja: 11.07.2005

Ostatnia nowelizacja Ordynacji podatkowej wprowadza zmiany w dokumentowaniu darowizn na cele kościelne. Regulacje te są jednak mało czytelne i niejednoznaczne - podkreślają eksperci. »

Jak dofinansować wypoczynek pracowników

Aktualizacja: 11.07.2005

W każdej, nawet najmniejszej firmie, pracownicy w okresie letnim wybierają się na urlopy. Dla zatrudniających ich właścicieli firm to trudny czas. Trzeba w końcu pomyśleć o przeorganizowaniu w tym czasie pracy. Z drugiej jednak strony czas urlopów to dobry moment na to, by właściciel firmy - jeśli oczywiście pozwalają mu na to środki finansowe - docenił swoich pracowników i np. dofinansował ich wypoczynek albo ich dzieci, ewentualnie - gdy firmę na to stać - wykupił pracownikowi wycieczkę zagraniczną. Niektórzy właściciele firm mogą być też zobowiązani do wypłaty świadczeń urlopowych. »

Jak zaksięgować listę płac?

Aktualizacja: 11.07.2005

Jak ewidencjonować rozrachunki z tytułu wynagrodzeń? W którym momencie wynagrodzenia są kosztami podatkowymi? Jak zapewnić właściwą jakość dokumentacji wynagrodzeń? »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Rabczewski

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »