| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Podatnicy popełnili mniej błędów

Aktualizacja: 21.06.2005

Składanie zeznań podatkowych za 2004 r. przebiegało spokojnie. Podatnicy mniej niż w latach ubiegłych popełniali błędów rachunkowych, co może wynikać z częstszego korzystania z programów komputerowych. Najwięcej problemów mieli z rozliczaniem dochodów z zagranicy. Organizacje pożytku publicznego otrzymały ponad 32 miliony złotych, czyli trzykrotnie więcej niż w roku ubiegłym - wynika ze wstępnego podsumowania akcji rozliczeń za 2004 r. »

Limity przy przewozie papierosów

Aktualizacja: 21.06.2005

Będzie protest celników

Aktualizacja: 21.06.2005

Celnicy. zmiany w skarbowości

Aktualizacja: 20.06.2005

Obniżki PIT w Czechach

Aktualizacja: 20.06.2005

Rząd czeski podjął decyzję o obniżce dwóch najniższych stawek PIT do 12 i 19 proc. (z 15 i 20 proc.), co obejmie około 90 proc. zatrudnionych. Decyzja sąsiadów - według ekspertów - powinna pobudzić do refleksji także nasz rząd, tym bardziej, że tendencja do obniżania podatków dochodowych widoczna jest w wielu krajach Unii Europejskiej. »

Sporne zarządzanie spółką przez firmę

Aktualizacja: 20.06.2005

Władze spółki, które powierzą zarządzanie nią jednoosobowemu podmiotowi gospodarczemu, powinny zachować szczególną ostrożność. Konsekwencją takiego wyboru mogą być trudności przy rozliczeniu kosztów uzyskania przychodu - wynika z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku. »

Akcyza. Zasady opodatkowania energii

Aktualizacja: 20.06.2005

Wyrównanie stawek podatkowych pomiędzy produktami energetycznymi, takimi jak gaz czy ropa naftowa, używanymi do celów grzewczych, i takimi samymi produktami używanymi do celów transportowych nie jest obojętne z punktu widzenia prawa Unii Europejskiej »

Sprawozdania. Raporty kwartalne

Aktualizacja: 20.06.2005

Spółki pierwsze raporty według Międzynarodowych Standardów Rachunkowości sporządziły z błędami, co utrudnia analizę sprawozdań finansowych i pozyskiwanie informacji istotnych dla ich użytkowników. »

Nowelizacja Ordynacji podatkowej

Aktualizacja: 20.06.2005

Senat przyjął zmiany w Ordynacji podatkowej i nowej ustawie o finansach publicznych. Nowelizacje mają ułatwić życie podatnikom oraz zapewnić większą przejrzystość finansom publicznym. »

Wkrótce kontakt z urzędem przez e-mail

Aktualizacja: 20.06.2005

Jeśli organ podatkowy będzie doręczał pisma podatnikowi w formie elektronicznej, będzie musiał otrzymać potwierdzenie otrzymania pisma przez adresata. »

Minister nie podwyższy akcyzy

Aktualizacja: 20.06.2005

Sejm uchwalił zmianę ustawy o akcyzie, która ma uniemożliwić ministrowi finansów podwyższanie stawek na olej opałowy i gaz płynny. »

Za dużo uprawnień dla wywiadu skarbowego

Aktualizacja: 20.06.2005

Dziś Trybunał Konstytucyjny rozpozna skargę dotyczącą konstytucyjności przepisów rozszerzających uprawnienia wywiadu skarbowego. »

Szkolenia dla rewidentów

Aktualizacja: 20.06.2005

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Mamiński & Wspólnicy sp.k.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »