Horyzont 2020 – szybka ścieżka do innowacji
REKLAMA
REKLAMA
Przedsiębiorcy poszukujący źródeł współfinansowania działań ukierunkowanych na rozwój innowacyjnych produktów i usług oraz ich wprowadzenie na rynek, będą mieli możliwość pozyskania wsparcia w wysokości do 70% kosztów kwalifikowanych w konkursach Szybka Ścieżka do Innowacji (Fast Track to Innovation, FTI) w ramach programu Horyzont 2020. Dofinansowanie dedykowane jest projektom obejmującym zadania rozwojowe od fazy testowej i demonstracyjnej do wdrożenia, w tym koszty ponoszone na działania pilotażowe, tworzenie prototypów, walidację systemów i modeli biznesowych, kształtowanie norm i standardów oraz testy rozwiązań w warunkach rzeczywistych.
REKLAMA
Fast Track to Innovation ma na celu wsparcie wprowadzenia na rynek nowych rozwiązań produktowych oraz usług, odnoszących się do szerokiego katalogu obszarów tematycznych programu Horyzont 2020, określonych w ramach priorytetów Wiodąca pozycja w obszarze technologii wspomagających i przemysłowych oraz Wyzwania Społeczne.
Beneficjenci
Konsorcja składające się z 3-5 podmiotów, pochodzących z różnych krajów członkowskich Unii Europejskiej lub krajów stowarzyszonych, spełniające przynajmniej jeden z poniższych warunków:
- w skład wchodzą co najmniej 2 przedsiębiorstwa w konsorcjum liczącym do 4 partnerów, lub 3 przedsiębiorstwa w konsorcjum składającym się z 5 partnerów,
- min. 60% dofinansowania projektu jest przeznaczone dla konsorcjantów będących przedsiębiorcami.
Typ projektów i poziom wsparcia
Wsparcie jest udzielane w ramach działań innowacyjnych (Innovation Actions) obejmujących tworzenie prototypów, testowanie, demonstrację, przeprowadzenie pilotaży a także walidację produktów na dużą skalę. Poziom wsparcia wynosi do 70% kosztów kwalifikowalnych, które mogą obejmować bezpośrednie i pośrednie koszty realizacji prac rozwojowych, w tym wynagrodzenia zaangażowanych osób, koszty sprzętu i materiałów, zarządzania, podwykonawstwa, certyfikacji oraz rozpowszechniania informacji o wynikach projektu. Zgłaszane projekty powinny obejmować rozwiązania znajdujące się na co najmniej 6 poziomie gotowości technologicznej do wdrożenia (zgodnie z metodyką TRL). Maksymalne dofinansowanie projektu 3 mln euro.
Polecamy: Komplet : IFK + MK + Infororganizer
Podyskutuj o tym na naszym FORUM
Opis wyzwania
Dofinansowanie mogą uzyskać projekty wpisujące się w tematykę obszarów:
- Wiodąca pozycja w obszarze technologii wspomagających i przemysłowych: ICT, nanotechnologie, zaawansowana produkcja i przetwarzanie, zaawansowane materiały, biotechnologiaci przemysł kosmiczny,
- Wyzwania społeczne: zdrowie, rolnictwo, gospodarka morska i biogospodarka, energetyka, transport, ochrona klimatu i środowiska, efektywne gospodarowanie zasobami i surowcami oraz problematyka społeczna i bezpieczeństwo obywateli.
Załączone pliki do pobrania – do wersji pl i en
Terminy w roku 2015
Planowany nabór wniosków będzie trwał:
od 06.01.2015r. do 01.12.2015 r.
Ocena zgłaszanych wniosków nastąpi w terminach:
- 29.04.2015 r.
- 01.09.2015 r.
- 01.12.2015 r.
Podpisanie umowy o dofinansowanie nastąpi maksymalnie w terminie 6 miesięcy od terminu rozpoczęcia oceny wniosków.
Magdalena Burnat-Mikosz, Partner, Lider R&D and Governement Incentives, Warszawa
mburnatmikosz@deloittece.com
Michał Turczyk, Dyrektor w Zespole R&D and Government Incentives, Kraków
mturczyk@deloittece.com
REKLAMA
REKLAMA
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat