REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Horyzont 2020 – szybka ścieżka do innowacji

Deloitte
Audyt, konsulting, zarządzanie ryzykiem, doradztwo finansowe, podatkowe i prawne
Horyzont 2020 – szybka ścieżka do innowacji
Horyzont 2020 – szybka ścieżka do innowacji
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Przedsiębiorcy będą mieli możliwość pozyskania wsparcia w wysokości do 70% kosztów kwalifikowanych w konkursach Szybka Ścieżka do Innowacji w ramach programu Horyzont 2020. Program ten zakłada przeznaczenie 200 mln euro na wsparcie działań demonstracyjnych i komercjalizacji innowacyjnych projektów.

Przedsiębiorcy poszukujący źródeł współfinansowania działań ukierunkowanych na rozwój innowacyjnych produktów i usług oraz ich wprowadzenie na rynek, będą mieli możliwość pozyskania wsparcia w wysokości do 70% kosztów kwalifikowanych w konkursach Szybka Ścieżka do Innowacji (Fast Track to Innovation, FTI) w ramach programu Horyzont 2020. Dofinansowanie dedykowane jest projektom obejmującym zadania rozwojowe od fazy testowej i demonstracyjnej do wdrożenia, w tym koszty ponoszone na działania pilotażowe, tworzenie prototypów, walidację systemów i modeli biznesowych, kształtowanie norm i standardów oraz testy rozwiązań w warunkach rzeczywistych.

Autopromocja

Fast Track to Innovation ma na celu wsparcie wprowadzenia na rynek nowych rozwiązań produktowych oraz usług, odnoszących się do szerokiego katalogu obszarów tematycznych programu Horyzont 2020, określonych w ramach priorytetów Wiodąca pozycja w obszarze technologii wspomagających i przemysłowych oraz Wyzwania Społeczne.

Beneficjenci

Konsorcja składające się z 3-5 podmiotów, pochodzących z różnych krajów członkowskich Unii Europejskiej lub krajów stowarzyszonych, spełniające przynajmniej jeden z poniższych warunków:

- w skład wchodzą co najmniej 2 przedsiębiorstwa w konsorcjum liczącym do 4 partnerów, lub 3 przedsiębiorstwa w konsorcjum składającym się z 5 partnerów,

- min. 60% dofinansowania projektu jest przeznaczone dla konsorcjantów będących przedsiębiorcami.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Typ projektów i poziom wsparcia

Wsparcie jest udzielane w ramach działań innowacyjnych (Innovation Actions) obejmujących tworzenie prototypów, testowanie, demonstrację, przeprowadzenie pilotaży a także walidację produktów na dużą skalę. Poziom wsparcia wynosi do 70% kosztów kwalifikowalnych, które mogą obejmować bezpośrednie i pośrednie koszty realizacji prac rozwojowych, w tym wynagrodzenia zaangażowanych osób, koszty sprzętu i materiałów, zarządzania, podwykonawstwa, certyfikacji oraz rozpowszechniania informacji o wynikach projektu. Zgłaszane projekty powinny obejmować rozwiązania znajdujące się na co najmniej 6 poziomie gotowości technologicznej do wdrożenia (zgodnie z metodyką TRL). Maksymalne dofinansowanie projektu 3 mln euro.

Polecamy: Komplet : IFK + MK + Infororganizer

Kalkulatory

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Opis wyzwania

Dofinansowanie mogą uzyskać projekty wpisujące się w tematykę obszarów:

- Wiodąca pozycja w obszarze technologii wspomagających i przemysłowych: ICT, nanotechnologie, zaawansowana produkcja i przetwarzanie, zaawansowane materiały, biotechnologiaci przemysł kosmiczny,

- Wyzwania społeczne: zdrowie, rolnictwo, gospodarka morska i biogospodarka, energetyka, transport, ochrona klimatu i środowiska, efektywne gospodarowanie zasobami i surowcami oraz problematyka społeczna i bezpieczeństwo obywateli.

Załączone pliki do pobrania – do wersji pl i en

Terminy w roku 2015

Planowany nabór wniosków będzie trwał:

od 06.01.2015r. do 01.12.2015 r.

Ocena zgłaszanych wniosków nastąpi w terminach:

- 29.04.2015 r.

- 01.09.2015 r.

- 01.12.2015 r.


Podpisanie umowy o dofinansowanie nastąpi maksymalnie w terminie 6 miesięcy od terminu rozpoczęcia oceny wniosków.

Webcast: Aktualizacja opłaty rocznej za użytkowanie wieczyste nieruchomości – jak bronić się przed podwyżką?

Magdalena Burnat-Mikosz, Partner, Lider R&D and Governement Incentives, Warszawa
mburnatmikosz@deloittece.com

Michał Turczyk, Dyrektor w Zespole R&D and Government Incentives, Kraków
mturczyk@deloittece.com

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Deloitte

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ulga na złe długi w VAT w 2024 r. Czy może z niej skorzystać podatnik stosujący metodę kasową?

Podatnik prowadzi przedsiębiorstwo rzemieślnicze, ma status małego podatnika i rozlicza VAT według metody kasowej. Czy w takiej sytuacji mały podatnik rozliczający VAT metodą kasową może skorzystać z ulgi na złe długi, gdy ma nieopłacone faktury?

11,532 mln uncji złota w skarbcu NBP. Ich wartość rośnie

W marcu 2024 r. wartość złota w posiadaniu Narodowego Banku Polskiego wzrosła o ponad 8,5 mld zł, choć same zasoby złota pozostały niezmienione w stosunku do lutego. Tak wynika z opublikowanych 19 kwietnia 2024 r. danych NBP o płynnych aktywach i pasywach w walutach obcych.

MF: awaria na e-Urząd Skarbowy. Twój e-PIT działa poprawnie ale trzeba się logować przez epit.podatki.gov.pl

W dniu 19 kwietnia 2024 r. w godzinach przedpołudniowych nastąpiła przerwa w działaniu witryny urzadskarbowy.gov.pl, spowodowana najprawdopodobniej jakąś awarią. Ministerstwo Finansów poinformowało, że usługa Twój e-PIT działa poprawnie tylko, że trzeba się logować wchodząc z linka epit.podatki.gov.pl.

MF przygotowało ustawę o obowiązkowym raportowaniu ESG, implementującą dyrektywę UE

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt ustawy implementujący dyrektywę UE o obowiązkowym raportowaniu ESG. MF szacuje, że koszty dla przedsiębiorstw objętych obowiązkiem raportowania w ciągu 10 lat wyniosą 8,7 mld zł.

Twój e-PIT – przedsiębiorca musi uważać! Może pozbawić korzyści finansowych, a nawet narazić na straty

Twój e-PIT, czyli oferowana przez MF usługa jest dla podatnika bardzo wygodna, bo deklarację rozliczeniową wypełnia za niego skarbówka. Ale z racji tego, że żaden system czy urzędnik nie ma pełnej wiedzy na temat zmian jakie zachodzą w życiu podatnika, może pozbawić go wymiernych korzyści finansowych, czyli mówiąc wprost – narazić na straty.

System kaucyjny a VAT. MKiŚ ma opinię MF

Ministerstwo Klimatu i Środowiska uzyskało od Ministerstwa Finansów opinię, że VAT nie będzie naliczany dla opakowań jednorazowych, a w przypadku opakowań wielokrotnego użytku, pojawi się tylko dla tych, które nie wrócą do systemu.

Ulga na dziecko po rozwodzie - były mąż rozliczał ulgę według schematu 50/50%, z czym nie godziła się była małżonka

Po rozwodzie matka dzieci próbowała zawrzeć z byłym mężem porozumienie dotyczące ulgi na dzieci. Proponowała byłemu mężowi proporcjonalne korzystanie z ulgi według proporcji - 30% dla niego i 70% dla niej. Mąż jednak nie godził się na takie rozwiązanie. Co postanowił w tej sprawie organ skarbowy?

Podatek dla superbogaczy, by zwalczać uchylanie się od opodatkowania

Globalny podatek od superbogatych. Francuski minister finansów Bruno Le Maire poinformował, że wraz ze swoim brazylijskim odpowiednikiem Haddadem Fernando rozpoczyna wspólną inicjatywę, by na szczycie G20 w Waszyngtonie podjąć decyzję w sprawie minimalnego opodatkowania najbogatszych osób na świecie.

PFRON 2024. Zasady obliczania wpłat

Regulacje dotyczące dokonywania wpłat na PFRON zawarte są w ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Warto też pamiętać, że ustawa ta była wielokrotnie nowelizowana, z dwoma poważnymi zmianami z 2016 i 2018 roku. Jakie zasady obliczania wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych obowiązują aktualnie w kwietniu 2024 roku?

Praca w Wielkiej Brytanii – czy i kiedy trzeba rozliczyć podatek w Polsce? Jak rozliczyć się z brytyjskim urzędem?

Mimo wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nasi rodacy dalej wybierają ten kraj jako miejsce pracy. Destynacja ta jest wygodna pod wieloma względami. Jednym z nich jest łatwość dotarcia poprzez liczne połączenia samolotowe, dostępne prawie z każdego portu lotniczego w Polsce. Zebraliśmy garść informacji o rozliczeniu podatkowym w tym kraju. Warto je poznać zanim podejmiesz tam pracę.

REKLAMA