REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Horyzont 2020 – szybka ścieżka do innowacji

Deloitte
Audyt, konsulting, zarządzanie ryzykiem, doradztwo finansowe, podatkowe i prawne
Horyzont 2020 – szybka ścieżka do innowacji
Horyzont 2020 – szybka ścieżka do innowacji
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Przedsiębiorcy będą mieli możliwość pozyskania wsparcia w wysokości do 70% kosztów kwalifikowanych w konkursach Szybka Ścieżka do Innowacji w ramach programu Horyzont 2020. Program ten zakłada przeznaczenie 200 mln euro na wsparcie działań demonstracyjnych i komercjalizacji innowacyjnych projektów.

Przedsiębiorcy poszukujący źródeł współfinansowania działań ukierunkowanych na rozwój innowacyjnych produktów i usług oraz ich wprowadzenie na rynek, będą mieli możliwość pozyskania wsparcia w wysokości do 70% kosztów kwalifikowanych w konkursach Szybka Ścieżka do Innowacji (Fast Track to Innovation, FTI) w ramach programu Horyzont 2020. Dofinansowanie dedykowane jest projektom obejmującym zadania rozwojowe od fazy testowej i demonstracyjnej do wdrożenia, w tym koszty ponoszone na działania pilotażowe, tworzenie prototypów, walidację systemów i modeli biznesowych, kształtowanie norm i standardów oraz testy rozwiązań w warunkach rzeczywistych.

REKLAMA

Autopromocja

Fast Track to Innovation ma na celu wsparcie wprowadzenia na rynek nowych rozwiązań produktowych oraz usług, odnoszących się do szerokiego katalogu obszarów tematycznych programu Horyzont 2020, określonych w ramach priorytetów Wiodąca pozycja w obszarze technologii wspomagających i przemysłowych oraz Wyzwania Społeczne.

Beneficjenci

Konsorcja składające się z 3-5 podmiotów, pochodzących z różnych krajów członkowskich Unii Europejskiej lub krajów stowarzyszonych, spełniające przynajmniej jeden z poniższych warunków:

- w skład wchodzą co najmniej 2 przedsiębiorstwa w konsorcjum liczącym do 4 partnerów, lub 3 przedsiębiorstwa w konsorcjum składającym się z 5 partnerów,

- min. 60% dofinansowania projektu jest przeznaczone dla konsorcjantów będących przedsiębiorcami.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Typ projektów i poziom wsparcia

Wsparcie jest udzielane w ramach działań innowacyjnych (Innovation Actions) obejmujących tworzenie prototypów, testowanie, demonstrację, przeprowadzenie pilotaży a także walidację produktów na dużą skalę. Poziom wsparcia wynosi do 70% kosztów kwalifikowalnych, które mogą obejmować bezpośrednie i pośrednie koszty realizacji prac rozwojowych, w tym wynagrodzenia zaangażowanych osób, koszty sprzętu i materiałów, zarządzania, podwykonawstwa, certyfikacji oraz rozpowszechniania informacji o wynikach projektu. Zgłaszane projekty powinny obejmować rozwiązania znajdujące się na co najmniej 6 poziomie gotowości technologicznej do wdrożenia (zgodnie z metodyką TRL). Maksymalne dofinansowanie projektu 3 mln euro.

Polecamy: Komplet : IFK + MK + Infororganizer

Kalkulatory

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Opis wyzwania

Dofinansowanie mogą uzyskać projekty wpisujące się w tematykę obszarów:

- Wiodąca pozycja w obszarze technologii wspomagających i przemysłowych: ICT, nanotechnologie, zaawansowana produkcja i przetwarzanie, zaawansowane materiały, biotechnologiaci przemysł kosmiczny,

- Wyzwania społeczne: zdrowie, rolnictwo, gospodarka morska i biogospodarka, energetyka, transport, ochrona klimatu i środowiska, efektywne gospodarowanie zasobami i surowcami oraz problematyka społeczna i bezpieczeństwo obywateli.

Załączone pliki do pobrania – do wersji pl i en

Terminy w roku 2015

Planowany nabór wniosków będzie trwał:

od 06.01.2015r. do 01.12.2015 r.

Ocena zgłaszanych wniosków nastąpi w terminach:

- 29.04.2015 r.

- 01.09.2015 r.

- 01.12.2015 r.


Podpisanie umowy o dofinansowanie nastąpi maksymalnie w terminie 6 miesięcy od terminu rozpoczęcia oceny wniosków.

Webcast: Aktualizacja opłaty rocznej za użytkowanie wieczyste nieruchomości – jak bronić się przed podwyżką?

Magdalena Burnat-Mikosz, Partner, Lider R&D and Governement Incentives, Warszawa
mburnatmikosz@deloittece.com

Michał Turczyk, Dyrektor w Zespole R&D and Government Incentives, Kraków
mturczyk@deloittece.com

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Deloitte

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Spółki odetchną z ulgą. Minister finansów szykuje ważne zmiany w podatku

Sprawa dotyczy podatku u źródła. Ministerstwo Finansów chce, aby obcokrajowiec, który zasiada w zarządzie polskiej spółki, nie musiał już musiał mieć polskiego numeru PESEL lub NIP do podpisania oświadczenia, które pozwoli spółce nie potrącać i nie płacić polskiemu fiskusowi podatku u źródła od należności wypłacanych za granicę. Pisze o tym "Dziennik Gazeta Prawna".

Wakacje od ZUS już w 2024 roku - kto i kiedy może skorzystać? Jak to zrobić?

Wielu przedsiębiorców na to czekało. Wakacje od ZUS już niedługo staną się faktem. 9 maja 2024 roku uchwalono nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw, która wprowadza do polskiego prawa tzw. wakacje składkowe. Nowe przepisy wchodzą w życie 1 listopada 2024 roku. Podpowiadamy, od kiedy można skorzystać z tego rozwiązania i jakie warunki należy spełnić.

Urlop wypoczynkowy 2024 (od A do Z). Wymiar, zasady, wynagrodzenie, zmiana pracodawcy, prawa i obowiązki pracownika oraz zakładu pracy

Jaki jest wymiar urlopu wypoczynkowego i od czego zależy? Jak powinien być udzielany urlop wypoczynkowy? Co to jest urlop proporcjonalny? Jakie są prawa i obowiązki pracodawcy a jakie pracownika? Wyjaśnia specjalistka ds. kadr i płac.

Samofakturowanie - kto powinien wystawić duplikat faktury?

W imieniu niektórych sprzedawców wystawiam faktury na zasadzie samofakturowania. Jak powinienem postąpić, jeżeli jeden ze sprzedawców zgłosił mi, że zgubił fakturę, którą dla niego wystawiłem. Czy mogę mu wystawić duplikat?

REKLAMA

Dążenie do płacenia jak najniższych podatków nie jest zakazane, jest naturalnym prawem każdego podatnika. Takie jest stanowisko NSA

Dążenie do płacenia jak najniższych podatków nie jest prawnie zakazane, a jest niejako naturalnym prawem każdego podatnika. Organy, a później sądy, mogą jedyni oceniać zgodność z prawem tych dążeń. Przypomniał sąd administracyjny, uchylając zaskarżoną przez przedsiębiorcę decyzję naczelnika urzędu celno-skarbowego.

Składka zdrowotna odpowiada za likwidację niejednego mikroprzedsiębiorstwa. To największy grzech Polskiego Ładu. Będą zmiany w przepisach

Polski Ład kojarzy się przedsiębiorcom głównie ze składką zdrowotną. Właściciele firm płacą zdecydowanie więcej niż przed reformą. "Składka zdrowotna odpowiada za likwidację niejednego mikroprzedsiębiorstwa. To największy grzech Polskiego Ładu" – uważa Damian Trepanowski, członek zarządu Business Tax Group. Rząd obiecuje zmianę problematycznych przepisów.

Cena LPG o 20% w górę na jesieni 2024 r. Po 20 grudnia pełne embargo na gaz z Rosji

Ilość LPG na polskim rynku w 2024 r. bardzo wzrosła, więc efektu wstrzymania dostaw tego paliwa z Rosji jeszcze nie widać - ocenił dla PAP dyrektor Generalny Polskiej Organizacji Gazu Płynnego Bartosz Kwiatkowski. Jego zdaniem wzrost cen LPG, o co najmniej 20 proc. będzie odczuwalny jesienią.

Podatek od nieruchomości 2025: Czym jest całość techniczno-użytkowa budowli?

Centrum projektu zmian w podatku od nieruchomości, które mają wejść w życie z dniem 1 stycznia 2025 r., jest rozszerzenie definicji budowli o instalacje i urządzenia, które stanowią wraz z tym obiektem całość techniczno-użytkową. Czym ona jest, czyli – gdzie budowla ma mieć początek, a gdzie koniec? Dlaczego, to taki problem dla podatników?

REKLAMA

Będą zmiany w podatku od nieruchomości. Ale przedsiębiorcy wyrażają zdecydowany sprzeciw wobec tych propozycji

Nowe przepisy dotyczące podatku od nieruchomości są bardzo niekorzystne dla firm. Propozycje zmian definicji budynku i budowli na potrzeby podatku od nieruchomości spowodują drastyczny wzrost opodatkowania majątku firm. Przedsiębiorcy wyrażają zdecydowany sprzeciw wobec tych propozycji.

Plany KAS: nowe e-usługi dla podatników 2024-2028. Co jeszcze w tym roku?

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) ma szeroko zakrojone plany wdrażania swoich nowych elektronicznych usług dla podatników. Chce o tych planach informować z wyprzedzeniem. W opublikowanej 5 lipca 2024 r. prezentacji znalazły się plany na lata 2024-2028. Niektóre już konkretnie omówione a niektóre wskazane hasłowo.

REKLAMA