reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Obrót gospodarczy > Działalność gospodarcza > Horyzont 2020 – szybka ścieżka do innowacji

Horyzont 2020 – szybka ścieżka do innowacji

Przedsiębiorcy będą mieli możliwość pozyskania wsparcia w wysokości do 70% kosztów kwalifikowanych w konkursach Szybka Ścieżka do Innowacji w ramach programu Horyzont 2020. Program ten zakłada przeznaczenie 200 mln euro na wsparcie działań demonstracyjnych i komercjalizacji innowacyjnych projektów.

Przedsiębiorcy poszukujący źródeł współfinansowania działań ukierunkowanych na rozwój innowacyjnych produktów i usług oraz ich wprowadzenie na rynek, będą mieli możliwość pozyskania wsparcia w wysokości do 70% kosztów kwalifikowanych w konkursach Szybka Ścieżka do Innowacji (Fast Track to Innovation, FTI) w ramach programu Horyzont 2020. Dofinansowanie dedykowane jest projektom obejmującym zadania rozwojowe od fazy testowej i demonstracyjnej do wdrożenia, w tym koszty ponoszone na działania pilotażowe, tworzenie prototypów, walidację systemów i modeli biznesowych, kształtowanie norm i standardów oraz testy rozwiązań w warunkach rzeczywistych.

Fast Track to Innovation ma na celu wsparcie wprowadzenia na rynek nowych rozwiązań produktowych oraz usług, odnoszących się do szerokiego katalogu obszarów tematycznych programu Horyzont 2020, określonych w ramach priorytetów Wiodąca pozycja w obszarze technologii wspomagających i przemysłowych oraz Wyzwania Społeczne.

Beneficjenci

Konsorcja składające się z 3-5 podmiotów, pochodzących z różnych krajów członkowskich Unii Europejskiej lub krajów stowarzyszonych, spełniające przynajmniej jeden z poniższych warunków:

- w skład wchodzą co najmniej 2 przedsiębiorstwa w konsorcjum liczącym do 4 partnerów, lub 3 przedsiębiorstwa w konsorcjum składającym się z 5 partnerów,

- min. 60% dofinansowania projektu jest przeznaczone dla konsorcjantów będących przedsiębiorcami.

Typ projektów i poziom wsparcia

Wsparcie jest udzielane w ramach działań innowacyjnych (Innovation Actions) obejmujących tworzenie prototypów, testowanie, demonstrację, przeprowadzenie pilotaży a także walidację produktów na dużą skalę. Poziom wsparcia wynosi do 70% kosztów kwalifikowalnych, które mogą obejmować bezpośrednie i pośrednie koszty realizacji prac rozwojowych, w tym wynagrodzenia zaangażowanych osób, koszty sprzętu i materiałów, zarządzania, podwykonawstwa, certyfikacji oraz rozpowszechniania informacji o wynikach projektu. Zgłaszane projekty powinny obejmować rozwiązania znajdujące się na co najmniej 6 poziomie gotowości technologicznej do wdrożenia (zgodnie z metodyką TRL). Maksymalne dofinansowanie projektu 3 mln euro.

Polecamy: Komplet : IFK + MK + Infororganizer

Kalkulatory

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Opis wyzwania

Dofinansowanie mogą uzyskać projekty wpisujące się w tematykę obszarów:

- Wiodąca pozycja w obszarze technologii wspomagających i przemysłowych: ICT, nanotechnologie, zaawansowana produkcja i przetwarzanie, zaawansowane materiały, biotechnologiaci przemysł kosmiczny,

- Wyzwania społeczne: zdrowie, rolnictwo, gospodarka morska i biogospodarka, energetyka, transport, ochrona klimatu i środowiska, efektywne gospodarowanie zasobami i surowcami oraz problematyka społeczna i bezpieczeństwo obywateli.

Załączone pliki do pobrania – do wersji pl i en

Terminy w roku 2015

Planowany nabór wniosków będzie trwał:

od 06.01.2015r. do 01.12.2015 r.

Ocena zgłaszanych wniosków nastąpi w terminach:

- 29.04.2015 r.

- 01.09.2015 r.

- 01.12.2015 r.

reklama

Czytaj także

Ekspert:

Deloitte

Audyt, konsulting, zarządzanie ryzykiem, doradztwo finansowe i podatkowe

Źródło:

Deloitte

Zdjęcia

Horyzont 2020 – szybka ścieżka do innowacji
Horyzont 2020 – szybka ścieżka do innowacji

INFORLEX Twój Biznes Covid-19 i tarcza antykryzysowa98.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kacper Sołoniewicz

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama