REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

„Start-up z przyszłością” - zamień wizję w dochodowy biznes

Polska Izba Biegłych Rewidentów
Samorząd zawodowy biegłych rewidentów
„Start-up z przyszłością” - zamień wizję w dochodowy biznes
„Start-up z przyszłością” - zamień wizję w dochodowy biznes
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

„Prowadzenie biznesu jest jak roller coaster. Cały czas trzeba uważać, żeby nie wypaść” – twierdzi Bartek Gola współtwórca kilkudziesięciu startupów technologicznych. Jak wsiąść do wagonika z napisem startup i nie wypaść na pierwszym zakręcie, będzie można dowiedzieć się podczas konferencji „Start-up z przyszłością”.

Niedawno prestiżowy magazyn Forbes wskazywał inwestorom Polskę jako jeden z siedmiu europejskich krajów, w którym warto śledzić nowe przyszłościowe firmy. Mimo tak znakomitej rekomendacji nad Wisłą zaledwie jeden na dziesięć startupów udaje się przekształcić w dochodowe przedsiębiorstwo. Nawet 90 proc. z nich nigdy nie zacznie przynosić zysków. Skąd ten rozdźwięk? Śmiałym i wizjonerskim pomysłom do spełnienia brakuje ważnego składnika – biznesowego doświadczenia, umiejętności prezentacji i sprzedaży innowacyjnych idei, zdolności promocyjnych i oczywiście finansowania, a o to, bez umiejętnego budowania relacji z inwestorami jest najtrudniej.

REKLAMA

Autopromocja

„Start-up z przyszłością”. Wizja i doświadczenie

Konferencja „Start-up z przyszłością” organizowana przez Krajową Izbę Biegłych Rewidentów, która odbędzie się 19 maja w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, ma ambicje zaprezentowania „biznesowego abc” początkującym przedsiębiorcom, którzy już dziś marzą o globalnej ekspansji. Do udziału zaproszono przedstawicieli świata biznesu i ludzi, którzy startując z poziomu startup wynieśli swoje pomysły na poziom globalnego rynku. Bartek gola ze SpeedUP Group przedsiębiorca i innowator, Wiktor Schmidt, którego firma programistyczna netguru obsługuje podmioty z wielu krajów Europy czy Michał Brański z Grupy Wirtualna Polska to tylko niektóre z osób, które będą dzieliły się swoją wiedzą z uczestnikami konferencji. Ci ostatni będą mieli szansę skorzystać z doświadczeń osób, które przetarły startupowy szlak i wiedzą, jakie pułapki czyhają na przyszłych przedsiębiorców.

Samochód w firmie 2015 – multipakiet

Pod patronatem Ministra Gospodarki

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Konferencja „Start-up z przyszłością” daje uczestnikom również okazję do spotkania z osobami związanymi ze światem finansów i polityki. Wydarzenie patronatem objęło Ministerstwo Gospodarki, a wykład inauguracyjny wygłosi wicepremier Janusz Piechociński. Konferencja odbędzie się już 19 maja 2015 roku w Centrum Konferencyjnym Centrum Nauki Kopernik. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, możliwy po wcześniejszej rejestracji na stronie wydarzenia.

Rozwój, finansowanie i pułapki

Prelegenci zaproszeni do udziału będą poruszali się wśród trzech kluczowych dla każdego startupu obszarów tematycznych: rozpoczęcia działalności, pozyskania finansowania i unikania pułapek biznesowych. Ewa Jakubczyk – Cały założycielka i prezeska PKF Consult oraz członek KIBR powie, jak zmienić wizję w realny biznesplan. Uczestnicy będą mogli spotkać się m.in. z Michałem Brańskim, który zajmuje się rozwojem i promocją produktu w Grupie Wirtualna Polska.

Konferencja jest szansą na spotkanie z ludźmi, którzy mają na swoim koncie udział nawet w kilkudziesięciu startupach technologicznych. A to nie tylko szansa na poznanie udanych biznesów od kuchni, ale również wiedza o pułapkach i przyczynach niepowodzeń startupów.  Arkadiusz Hajduk prezes firmy Transparent Data wskaże, jakie zagrożenia czyhają na przyszłych przedsiębiorców. Oprócz wspomnianych osób na konferencji pojawi się kilkadziesiąt osób ze świata startupów i biznesu.

Kasy fiskalne 2015 / 2016 – zwolnienia

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Duże zmiany w ordynacji podatkowej od 2026 r. Przedawnienie, zapłata podatku, zwrot nadpłaty, MDR. Ponad 50 różnych zmian w projekcie nowelizacji

W dniu 28 marca 2025 r. opublikowany został projekt bardzo obszernej nowelizacji Ordynacji podatkowej i kilkunastu innych ustaw. Zmiany są bardzo liczne i mają wejść w życie 1 stycznia 2026 r. Ministerstwo Finansów informuje, że celem tej nowelizacji jest poprawa relacji między podatnikami i organami podatkowymi, zwiększenie efektywności działania organów podatkowych oraz doprecyzowanie przepisów, których stosowanie budzi wątpliwości. Zobaczmy jakie zmiany czekają podatników od początku przyszłego roku.

Obowiązkowe e-Doręczenia od 1 kwietnia 2025 r. dla firm zarejestrowanych w KRS. Jak założyć skrzynkę i aktywować Adres do Doręczeń Elektronicznych (ADE)

W komunikacie z 27 marca 2025 r. Poczta Polska przypomina o nadchodzącym terminie: 1 kwietnia 2025 r., kiedy to obowiązek korzystania z systemu e-Doręczeń zostanie rozszerzony na przedsiębiorstwa zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym przed początkiem bieżącego roku.

Ekologiczne opakowania w e-handlu - ogromne wyzwanie dla logistyki

Europejski klient e-commerce ma sprzeczne oczekiwania wobec opakowań, w których dostarczane są jego zamówienia. Domaga się ekologicznych rozwiązań, ale rzadko zrezygnuje z zakupu, jeśli nie otrzyma alternatywy zrównoważonej klimatycznie. Nie chce też płacić za spełnienie postulatów środowiskowych, a długa lista rozbieżności generuje ogromne wyzwania po stronie sprzedawców i logistyki. Ekologiczna rewolucja nie jest tania, dodatkowo nowe unijne przepisy wymuszają daleko idące zmiany w procesie realizacji zamówień.

Praca w KAS - rekrutacja 2025. Gdzie szukać ogłoszeń?

Praca w KAS a rekrutacja w 2025 roku. Jakie zadania ma Krajowa Administracja Państwowa? Kto może pracować w KAS? Gdzie szukać ogłoszeń? Jakie są wymagania są w trakcie rekrutacji w 2025 roku?

REKLAMA

Roczne zeznanie podatkowe CIT tylko do 31 marca. Jak złożyć CIT-8

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa przypominają, że 31 marca 2025 r. upływa termin złożenia zeznania CIT-8 za 2024 rok dla tych podatników, których rok podatkowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym. CIT-8 można złożyć także elektronicznie w serwisie e-Urząd Skarbowy bez konieczności posiadania podpisu kwalifikowanego.

PKPiR 2026: będzie 15 poważnych zmian i nowe rozporządzenie od 1 stycznia. Terminy wpisów, dodatkowe kolumny do KSeF, dowody księgowe i inne nowości

Minister Finansów przygotował projekt nowego rozporządzenia w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (pkpir). Nowe przepisy zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2026 r. Sprawdziliśmy co się zmieni w zasadach prowadzenia pkpir w porównaniu do obecnego stanu prawnego.

Odpisy amortyzacyjne spółek nieruchomościowych

Najnowsze orzeczenia Naczelnego Sądu Administracyjnego (NSA) przynoszą istotne zmiany dla spółek nieruchomościowych w zakresie możliwości rozpoznawania odpisów amortyzacyjnych w kosztach podatkowych. W styczniu tego roku NSA w kilku wyrokach (sygn. II FSK 788/23, II FSK 789/23, II FSK 987/23, II FSK 1086/23, II FSK 1652/23) potwierdził korzystne dla podatników stanowisko wojewódzkich sądów administracyjnych (WSA).

CIT estoński a optymalizacja podatkowa. Czy to się opłaca?

Przedsiębiorcy coraz częściej poszukują skutecznych sposobów na obniżenie obciążeń podatkowych. Jednym z rozwiązań, które zyskuje na popularności, jest estoński CIT. Czy rzeczywiście ta forma opodatkowania przynosi realne korzyści? Przyjrzyjmy się, na czym polega ten model, kto może z niego skorzystać i jakie są jego zalety oraz wady dla polskich przedsiębiorstw.

REKLAMA

Składka zdrowotna w 2026 roku – będzie ewolucja czy rewolucja?

Planowane na 2026 rok zmiany w składce zdrowotnej dla przedsiębiorców stanowią jeden z najbardziej dyskutowanych tematów w sferze podatkowej, mimo iż sama składka podatkiem nie jest. Tak jak każda kwestia dotycząca finansów osobistych a równocześnie publicznych, wywołuje liczne pytania zarówno wśród prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, jak i wśród polityków, gdzie widoczne są wyraźne podziały.

Podatnik już nie będzie karany za przypadkowe błędy, nie będzie udowadniał niewinności

Szef rządu Donald Tusk poinformował, że za niecelowe, przypadkowe błędy nie będzie się już karać podatnika. Teraz to urząd skarbowy będzie musiał udowadniać jak jest.

REKLAMA