| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Obrót gospodarczy > Działalność gospodarcza > Osiąganie rezultatów w oparciu o wartości

Osiąganie rezultatów w oparciu o wartości

Przez ostatnie dwa lata, występując w roli mentora i coacha osób prowadzących własny biznes, stawiających pierwsze kroki lub przymierzających się do tego, za każdym razem nie mogę wyjść z podziwu, ile drzemie w nich pomysłów, pasji, zaangażowania i koncentracji na tym, czym się zajmują. Snują dalekosiężne plany, nie mają żadnych oporów przed odkrywaniem i eksploracją nowych rynków oraz posiadają nieograniczone pokłady energii.

Niestety, to często nie wystarcza. Z moich obserwacji wynika, że ten zapał jest najczęściej blokowany przez dwie kwestie:

  1. Brak doświadczenia i znajomości środowiska biznesowego oraz trudności w planowaniu i określaniu celów. Trudno się temu dziwić, zważywszy na krótki biznesowy staż. Można by powiedzieć, że w zasadzie jest to zupełnie naturalne.
  2. Kryzys wartości, co oznacza, że często nie są w stanie zdefiniować podstawowych wartości, którymi się kierują, a nawet zdarza się, że nie wiedzą, co to właściwie oznacza.

Moim zdaniem, funkcjonowanie w biznesie z pominięciem powyższych kwestii bądź z deprecjonowaniem ich znaczenia jest bardzo trudne lub wręcz niemożliwe.  Do tego dochodzą często kwestie braku umiejętności komunikacji i szeroko pojętych umiejętności społecznych.

Umowy terminowe po zmianach (książka)

50 Ściąg Księgowego z aktualizacją online

Pierwsza kwestia to sprawa strategiczno - operacyjna. Można ją przeanalizować, poprawiać i planować w określonym czasie. Druga zaś jest kluczowa dla przyszłości danej osoby i całego przedsięwzięcia. Ma bezpośredni wpływ na codzienne życie, planowanie jego przebiegu i proces podejmowania decyzji.

Zdarza się niestety często, że niektórzy podejmują próby rozdzielenia wartości zawodowych od prywatnych, ale taka dwulicowość nie jest najlepszym wyborem i najczęściej powoduje wiele problemów.

Byłaby to niepowetowana strata, gdyby cały ten pozytywny potencjał, energia i zaangażowanie poszły na marne, zarówno pod względem zawodowym jak i prywatnym.

Nie zapominajmy zatem o zdefiniowaniu własnych wartości, określeniu celów i systematycznym ich realizowaniu, by na końcu sięgnąć po zasłużoną nagrodę.

IFK Platforma Księgowych i Kadrowych  

Dokumentacja pracownicza 2015 ponad 280 wzorów z komentarzem (z suplementem elektronicznym) (książka)

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Mariański Group

Profesjonalizm & Pasja

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK