| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Obrót gospodarczy > Działalność gospodarcza > Osiąganie rezultatów w oparciu o wartości

Osiąganie rezultatów w oparciu o wartości

Przez ostatnie dwa lata, występując w roli mentora i coacha osób prowadzących własny biznes, stawiających pierwsze kroki lub przymierzających się do tego, za każdym razem nie mogę wyjść z podziwu, ile drzemie w nich pomysłów, pasji, zaangażowania i koncentracji na tym, czym się zajmują. Snują dalekosiężne plany, nie mają żadnych oporów przed odkrywaniem i eksploracją nowych rynków oraz posiadają nieograniczone pokłady energii.

Niestety, to często nie wystarcza. Z moich obserwacji wynika, że ten zapał jest najczęściej blokowany przez dwie kwestie:

  1. Brak doświadczenia i znajomości środowiska biznesowego oraz trudności w planowaniu i określaniu celów. Trudno się temu dziwić, zważywszy na krótki biznesowy staż. Można by powiedzieć, że w zasadzie jest to zupełnie naturalne.
  2. Kryzys wartości, co oznacza, że często nie są w stanie zdefiniować podstawowych wartości, którymi się kierują, a nawet zdarza się, że nie wiedzą, co to właściwie oznacza.

Moim zdaniem, funkcjonowanie w biznesie z pominięciem powyższych kwestii bądź z deprecjonowaniem ich znaczenia jest bardzo trudne lub wręcz niemożliwe.  Do tego dochodzą często kwestie braku umiejętności komunikacji i szeroko pojętych umiejętności społecznych.

Umowy terminowe po zmianach (książka)

50 Ściąg Księgowego z aktualizacją online

Pierwsza kwestia to sprawa strategiczno - operacyjna. Można ją przeanalizować, poprawiać i planować w określonym czasie. Druga zaś jest kluczowa dla przyszłości danej osoby i całego przedsięwzięcia. Ma bezpośredni wpływ na codzienne życie, planowanie jego przebiegu i proces podejmowania decyzji.

Zdarza się niestety często, że niektórzy podejmują próby rozdzielenia wartości zawodowych od prywatnych, ale taka dwulicowość nie jest najlepszym wyborem i najczęściej powoduje wiele problemów.

Byłaby to niepowetowana strata, gdyby cały ten pozytywny potencjał, energia i zaangażowanie poszły na marne, zarówno pod względem zawodowym jak i prywatnym.

Nie zapominajmy zatem o zdefiniowaniu własnych wartości, określeniu celów i systematycznym ich realizowaniu, by na końcu sięgnąć po zasłużoną nagrodę.

IFK Platforma Księgowych i Kadrowych  

Dokumentacja pracownicza 2015 ponad 280 wzorów z komentarzem (z suplementem elektronicznym) (książka)

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

BillBird SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »