REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czym charakteryzują się przedsiębiorcy z Pokolenia Y

Czym charakteryzują się przedsiębiorcy z Pokolenia Y /Fot. Fotolia
Czym charakteryzują się przedsiębiorcy z Pokolenia Y /Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Współczesna gospodarka w coraz większym stopniu zależna jest od nowej generacji przedsiębiorców (przedsiębiorców z Pokolenia Y), którzy napędzają rozwój i innowacyjność. Dlatego też firmy na całym świecie muszą rozumieć wzorce zachowań i potrzeby biznesowe tego pokolenia.

1. Dzisiejszy przedsiębiorca z Pokolenia Y to autonomicznie działający przedsiębiorca, który nie zawsze kieruje się zyskiem

Autopromocja

Badanie przeprowadzone przez Sage wśród 7400 przedsiębiorców z Pokolenia Y z całego świata pozwoliło określić czynniki, które mają wpływ na ich zachowania w obszarach takich jak stosunek do równowagi między życiem prywatnym a pracą, wykorzystywanie nowych technologii, wartości społeczne i przeszkody, którym stawiają czoło. 

Niestandardowe pomysły na biznes

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Najważniejsze wnioski:

 • Spośród młodych przedsiębiorców 65% uważa, że w swoim życiu założy więcej niż jedną firmę.
 • Mimo że zależność od technologii jest wysoka, ponad połowa respondentów z niektórych krajów uważa, że mogłaby prowadzić swoje firmy, korzystając z technologii sprzed 20 lat.
 • Dwóch na trzech spośród badanych (66%) przedkłada życie prywatne nad pracę, a ogromna większość świadomie rezygnuje z wyższych zysków na rzecz wierności własnym wartościom i zasadom etyki.
 • Prawie 70% (69%) znajduje motywację w czynieniu dobra na rzecz społeczności.
 • Dla co czwartego respondenta priorytetem jest wcześniejsze przejście na emeryturę — tendencja ta jest szczególnie silna w Brazylii, Australii i Belgii.

Na podstawie wyników badania przedsiębiorców z Pokolenia Y skategoryzowano według ich zachowań; są to: poszukiwacze wrażeń, prawdziwi zdobywcy oraz zapaleni spece od IT.

2. Przedsiębiorcy z Pokolenia Y zmieniają charakter miejsc pracy

Do ewolucji miejsca pracy w coraz większym stopniu przyczynia się nowa generacja osób wchodzących na rynek — przedsiębiorców z Pokolenia Y. Ich relacje ze współpracownikami, stosunek do równowagi między życiem prywatnym a pracą, pieniędzy i emerytury zmieniają nasze myślenie o zasobach ludzkich, talentach i przyszłości rynku pracy.  W ogólnoświatowym badaniu przeprowadzonym przez Sage zapytano 7400 przedstawicieli nowego pokolenia przedsiębiorców o zdanie w tej kwestii. Badanie wskazało cechy charakterystyczne tej grupy i trendy zachowań, które zmienią sposób naszego postrzegania pracy.

Polecamy: Sprzedaż nieruchomości firmowej - rozliczenie podatkowe i ewidencja

Autopromocja

Najważniejsze wnioski:

 • Spośród młodych przedsiębiorców 65% uważa, że w swoim życiu założy więcej niż jedną firmę.
 • Mimo że zależność od technologii jest wysoka, ponad połowa respondentów z niektórych krajów uważa, że mogłaby prowadzić swoje firmy, korzystając z technologii sprzed 20 lat.
 • Dwóch na trzech spośród badanych (66%) przedkłada życie prywatne nad pracę, a ogromna większość świadomie rezygnuje z wyższych zysków na rzecz wierności własnym wartościom i zasadom etyki.
 • Prawie 70% (69%) znajduje motywację w czynieniu dobra na rzecz społeczności.
 • Dla co czwartego respondenta priorytetem jest wcześniejsze przejście na emeryturę — tendencja ta jest szczególnie silna w Brazylii, Australii i Belgii.

Na podstawie wyników badania przedsiębiorców z Pokolenia Y skategoryzowano według profilu ich zachowań; są to: poszukiwacze wrażeń, prawdziwi zdobywcy oraz naturalni odkrywcy.  

Autopromocja

3. Młody przedsiębiorca ceni sobie technologię, ale dostrzega również wartość prowadzenia interesów według „starej szkoły”

Informacje na temat sposobów wykorzystywania przez przedsiębiorców technologii w pracy mają kluczowe znaczenie dla firm technologicznych — pozwalają wskazać kierunek rozwoju przyszłych gadżetów. To jest pokolenie osób aktywnych i innowacyjnych, które nie boją się mówić, co jest świetne, a co się nie sprawdza. Badanie przeprowadzone przez Sage wśród 7400 przedsiębiorców z Pokolenia Y z całego świata wskazuje ważne trendy w zakresie cech i zachowań nowego pokolenia w obszarze technologii. Poniżej przedstawiono zaskakujące wnioski:

 • Ponad połowa respondentów z niektórych krajów uważa, że mogłaby prowadzić swoje firmy, korzystając z technologii sprzed 20 lat.
 • Blisko 60% twierdzi, że są na tyle zaradni, że nie muszą korzystać z technologii, aby osiągnąć sukces.
 • Jednocześnie ponad 405 badanych uważa, że w ciągu najbliższych 10 lat technologie stacjonarne przestaną się sprawdzać, a my będziemy posługiwać się bardziej wirtualnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Firmowe płatności powyżej 15 tys. zł tylko przez rachunek bankowy – od 1 stycznia 2017 r.

Na podstawie wyników badania przedsiębiorców z Pokolenia Y skategoryzowano według profilu ich zachowań; są to: zapaleni spece od IT, poszukiwacze wrażeń, oraz naturalni odkrywcy.

Źródło: Sage

Autopromocja

REKLAMA

Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Podatek PIT - część 2
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
  30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
  2 maja 2023 r. (wtorek)
  4 maja 2023 r. (czwartek)
  29 kwietnia 2023 r. (sobota)
  Następne
  Księgowość
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  E-faktury będą obowiązkowe w całej Unii Europejskiej. Czy KSeF przygotuje polskich przedsiębiorców?

  E-faktury będą obowiązywały w całej Unii Europejskiej. Od 1 stycznia 2024 roku państwa członkowskie UE będą mogły nałożyć na podatników obowiązek wystawiania faktu elektronicznych bez konieczności uzyskania decyzji derogacyjnej od KE. Od 2028 roku to rozwiązanie powinno być obligatoryjne w całej Unii Europejskiej, data nie jest jednak potwierdzona. System zaprezentowany przez Komisję Europejską określany jest jako VAT in Digital Age (ViDA). Ma on na celu dostosowanie obecnego systemu rozliczeń VAT do współczesnych wyzwań ery cyfrowej.

  Projekt objaśnień podatku u źródła (WHT) wciąż wzbudza wątpliwości

  Obecny projekt objaśnień jest już kolejnym projektem, który ma definiować zagadnienia podatku WHT i obejmuje przepisy obowiązujące od początku 2022 r. Pierwszy projekt ujrzał światło dzienne w czerwcu 2019 r., jednak nigdy nie wszedł w życie. Nowy projekt objaśnień WHT budzi jednak nowe wątpliwości w zakresie interpretowania i stosowania przepisów w zakresie WHT, co przy jednoczesnym wzroście kontroli wśród podatników w zakresie tego podatku rodzi dodatkowe obawy. 

  Zerowy VAT na żywność w I kwartale 2024 r. Jest rozporządzenie!

  Rozporządzenie w sprawie zerowego VAT na żywność w I kwartale 2024 r. zostało dzisiaj po południu opublikowane w Dzienniku Ustaw.

  Na co płatnicy WHT muszą uważać składając oświadczenie WH-OSC? Jakie błędy są najczęściej popełniane?

  Ustawa o Polskim Ładzie 1 stycznia 2022 r.  wprowadziła mechanizm pay & refund w rozliczeniach z tytułu podatku u źródła (WHT). Mechanizmem objęte zostały należności z tytułu dywidend, odsetek i należności licencyjnych, wypłacanych na rzecz jednego podmiotu powiązanego, których łączna kwota przekracza 2 mln zł w roku podatkowym. Co istotne, w odniesieniu do nadwyżki ponad 2 mln zł nie przewidziano możliwości zastosowania zwolnienia z ustawy o CIT ani preferencji wynikających z umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. 

  Kiedy nie trzeba zgłaszać darowizny?

  Zastanawiasz się, czy musisz składać formularz SD-Z2, aby zgłosić otrzymaną od rodziny darowiznę. Wyjaśniamy, kiedy nie trzeba tego robić. A gdy zajdzie taka konieczność, podajemy informację, jak można dokonać tego przez internet, korzystając z usług rządowych.

  Akcyjny (opcyjny) program motywacyjny ESOP - projektowanie i wdrażanie

  Co to jest akcyjny (opcyjny) program motywacyjny (menedżerski) ESOP? - idea, korzyści, koszty oraz skutki

  Ile aktualnie wynosi wartość oficjalnych aktywów rezerwowych Polski?

  Oficjalne aktywa rezerwowe Polski to 170,9 mld euro, a w przeliczeniu na dolary amerykańskie 186,7 mld - poinformował dzisiaj Narodowy Bank Polski. Są to dane na koniec listopada 2023 r.

  Taryfa celna 2024 - opublikowano Wspólną Taryfę Celną i tablice korelacyjne na przyszły rok oraz listy nowych i usuniętych kodów CN

  Departament Ceł Ministerstwa Finansów poinformował, że w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej serii L z 31 października 2023 roku zostało opublikowane rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) 2023/2364 z 26 września 2023 r. zmieniające załącznik I do rozporządzenia Rady (EWG) nr 2658/87 w sprawie nomenklatury taryfowej i statystycznej oraz w sprawie Wspólnej Taryfy Celnej. Rozporządzenie to stosuje się od 1 stycznia 2024 roku.

  Tabela kursów średnich NBP z 7 grudnia 2023 roku - nr 237/A/NBP/2023

  Tabela kursów średnich NBP waluty krajowej w stosunku do walut obcych ogłoszona 7 grudnia 2023 roku - nr 237/A/NBP/2023. Kurs euro w tym dniu to 4,3334 zł.

  Wnioski WIS, WIA i WIP wyłącznie elektronicznie od 1 stycznia 2024 roku

  Ministerstwo Finansów poinformowało, że od 1 stycznia 2024 r. będzie można składać elektronicznie wnioski o wydanie wiążących informacji stawkowych (WIS), wnioski o wydanie wiążących informacji akcyzowych (WIA) i wnioski o wydanie wiążących informacji o pochodzeniu (WIP). Wnioski o wydanie WIS będą składane w serwisie e-Urząd Skarbowy a wnioski o wydanie WIA i WIP na portalu PUESC.

  REKLAMA