reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > CIT > CIT > Podatnicy i zakres opodatkowania > Ministerstwo Finansów opublikowało indywidualne dane podatników CIT

Ministerstwo Finansów opublikowało indywidualne dane podatników CIT

Pod koniec kwietnia Ministerstwo Finansów opublikowało indywidualne dane podatników CIT, u których wartość przychodu uzyskanego w roku podatkowym przekroczyła równowartość 50 mln euro oraz dane podatkowych grup kapitałowych. Dane dotyczą zeznań za lata podatkowe, które rozpoczęły się po 31 grudnia 2011 r. i zakończyły przed 1 stycznia 2017 r.

Ministerstwo Finansów opublikowało indywidualne dane podatkowe podatników podatku dochodowego od osób prawnych, u których wartość przychodu uzyskanego w roku podatkowym przekroczyła równowartość 50 mln euro oraz dane podatkowych grup kapitałowych.

Zobacz: Indywidualne dane podatników CIT na stronie Ministerstwa Finansów

Dotyczą one zeznań za lata podatkowe, które rozpoczęły się po 31 grudnia 2011 r. i zakończyły przed 1 stycznia 2017 r. Natomiast informacje dotyczące zeznań za lata podatkowe kończące się w 2017 r. zostaną udostępnione w późniejszym terminie.

Zgodnie z art. 27b ust. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych dane podane do publicznej wiadomości podlegają kwartalnej aktualizacji.

Polecamy: CIT 2018. Komentarz

Należy podkreślić, że w zestawieniu prezentowane są dane podatkowe wynikające ze złożonych przez podatników zeznań. W gestii podatników pozostaje możliwość i sposób ewentualnego odniesienia się do przedstawionych informacji.

Obowiązek ujawniania danych wprowadzony został ustawą  z dnia 24 listopada 2017 r.  o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Zgodnie z zapisami tej ustawy, objęte są nim wszystkie podatkowe grupy kapitałowe, czyli grupy co najmniej dwóch spółek z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółek akcyjnych spełniających ustawowe warunki pozwalające na utworzenie takiej grupy. Pozostali podatnicy CIT są objęci tym obowiązkiem, jeśli wartość przychodu przekroczy u nich równowartość 50 mln euro. Podstawą przeliczenia tej równowartości na złote jest średni kurs ogłaszany przez Narodowy Bank Polski w ostatnim dniu roboczym roku kalendarzowego poprzedzającego podanie danych na temat rozliczeń podatkowych do publicznej wiadomości.

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki, prawo

Tarcza antykryzysowa 4.0 – przegląd najważniejszych zmian

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Nowodworski Estates

Biuro Nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama