| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > Inne podatki i opłaty > Mieszkańcy Białegostoku zapłacą wyższe podatki lokalne w 2013 r.

Mieszkańcy Białegostoku zapłacą wyższe podatki lokalne w 2013 r.

Od stycznia 2013 roku w Białymstoku podniesiono podatki od środków transportu i od nieruchomości.

126 mln zł wpłynie w 2013 roku do budżetu Białegostoku z podatków od nieruchomości. 8 mln 250 tys. zł natomiast ma wpłynąć z podatków od środków transportu. To jedyne podatki lokalne, które od stycznia 2013 roku podniesiono w Białymstoku.

W 2013 roku wpływy z podatku od środków transportu będą o 8 proc. większe zarówno w przypadku osób fizycznych jak i prawnych. Planowany wpływ z tego podatku od osób fizycznych to 1,9 mln zł, od osób prawnych natomiast 6 mln 350 tys. zł - łącznie to 8 mln 250 tys. zł.

Z podatku od nieruchomości od osób fizycznych miasto chce pozyskać 26 mln zł. To o 11 proc. więcej niż w 2012 roku. Z tego samego podatku od osób prawnych miasto chce natomiast uzyskać 100 mln zł - o 4 proc. więcej niż w 2012 roku. Podatek od nieruchomości płaci w Białymstoku około 100 tys. podmiotów.

Jakie stawki podatków i opłat lokalnych obowiązują w 2013 r.

W uzasadnieniach projektów uchwał w sprawie obu tych podatków podawano, że wskutek podwyżki podatku od środków transportu do miejskiego budżetu wpłynie o około 350 tys. zł więcej niż w 2012 r, a efektem podwyżki podatku od nieruchomości ma być około 6,8 mln zł więcej w budżecie w porównaniu do roku 2012.

Fiskus rozpoczyna kolejną akcję kontrolną

Stawka od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej bez względu na sposób zakwalifikowania w ewidencji gruntów i budynków została ustalona na 84 grosze za 1 metr kwadratowy powierzchni. Kwota od budynków lub ich części na prowadzenie działalności gospodarczej to 22 zł 36 groszy za jeden metr kwadratowy. Podatek od pozostałych budynków lub ich części, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez takie organizacje to 7 zł i 38 groszy za 1 metr kwadratowy powierzchni.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Impel Facility Services spółka z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK