Jak regulować tytuły wykonawcze w ramach mikrorachunku podatkowego

REKLAMA
Resort finansów wyjaśnił, że w przypadku gdy należności objęte tytułem wykonawczym dotyczą zobowiązania podatkowego w konkretnym podatku, powinny być realizowane z wykorzystaniem formatki przeznaczonej do obsługi przelewów podatkowych. W zależności od typu zobowiązania powinien być wskazywany odpowiedni rodzaj płatności (symbol formularza) i okres.
Wpłaty ściągnięte przez komorników na rzecz urzędów skarbowych powinny być wpłacane na rachunek wskazany w tytule wykonawczym jako rachunek wierzyciela.
Natomiast w związku ze zmianą przepisów i rachunków urzędów skarbowych w odniesieniu do tytułów wykonawczych wystawionych do 31 grudnia 2019 r., dopuszczalne są dwie formy:
- na rachunek urzędu skarbowego - dla innych dochodów wskazany w Wykazie numerów rachunków bankowych urzędów skarbowych lub
KSeF. Jak przygotować się do wystawiania e-faktur
Kup książkę:
KSeF. Jak przygotować się do wystawiania e-faktur + plakat KSeF. Krok po kroku- na indywidulany rachunek podatkowy podatnika - którego dotyczą zobowiązania. Rachunek taki można pozyskać w generatorze mikrorachunku podatkowego.
Polecamy: Przewodnik po zmianach przepisów 2019/2020
KSEF: wystawianie faktur ustrukturyzowanych
Kto i kiedy musi wystawić fakturę ustrukturyzowaną? Co należy mieć, aby móc wystawić fakturę ustrukturyzowaną? Kary za naruszenie obowiązków w zakresie wystawiania faktur ustrukturyzowanych. Te oraz inne zagadnienia poruszone zostaną podczas tego webinarium.
Webinarium: KSEF: wystawianie faktur ustrukturyzowanych + certyfikat gwarantowanyREKLAMA

- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat
Komentarze(0)
Pokaż: