reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Faktura > Czy konieczna jest korekta dokumentu WZ w związku z wystawieniem faktury korygującej

Czy konieczna jest korekta dokumentu WZ w związku z wystawieniem faktury korygującej

Wystawiliśmy fakturę korygującą w związku z błędnymi ilościami poszczególnych towarów wykazanymi na fakturze pierwotnej. Do faktury sprzedaży wystawiliśmy zgodny z jej treścią dokument WZ w momencie wydania tego towaru z magazynu. Ilości wydanych towarów były natomiast zgodne z umową, przesłanym nam przez klienta zamówieniem oraz dokumentami potwierdzającymi przyjęcie tych towarów przez klienta. Czy teraz powinniśmy wystawić dodatkowo dokument korygujący WZ?

Tak. W opisanej przez Państwa w pytaniu sytuacji, korygując fakturę sprzedaży w celu popra­wienia błędu polegającego na wpisaniu niewłaściwej ilości wydanych towarów, powinni Państwo jednocześnie dokonać stosownej korekty dokumentu WZ.

Błąd z faktury pierwotnej został bowiem powielony również w dokumencie magazynowym. Dlatego, wskazane jest uzgodnienie treści wy­stawionych dokumentów nie tylko z rzeczywistym przebiegiem tego zdarzenia gospodarczego, ale również z pozostałymi dokumentami (tj. umową i zamówieniem oraz dokumentami potwierdzający­mi przyjęcie towaru przez klienta). Pozwoli to Państwu również uniknąć niezgodności w inwentary­zacji. W ten sposób wypełnią Państwo wymogi kontroli biznesowej, do której obecnie zobligowany jest każdy podatnik.

Biuletyn VAT

IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

PODSTAWA PRAWNA:

art. 106j, art. 106m ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług - j.t. Dz.U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054; ost.zm. Dz.U. z 2014 r. poz. 312

reklama

Przydatne formularze online

Artykuł pochodzi z poradnika "500 pytań o VAT"

Książka do nabycia na sklep.infor.pl

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tax Angels Group Limited

Tax Angels Group Limited to kancelaria podatkowa, tworzona przez zespół doradców wspierających przedsiębiorców w zakresie otwierania firm za granicą, w szczególności w Wielkiej Brytanii i Szkocji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama