reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Kasy fiskalne > Kasy rejestrujące w 2017 r. - limit zwolnienia podmiotowego

Kasy rejestrujące w 2017 r. - limit zwolnienia podmiotowego

W 2017 r. limit zwolnienia podmiotowego z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej nie będzie zmieniony. Nadal będzie wynosił 20 000 zł.

Z projektu wynika, że będą przewidziane nowe zwolnienia dla samorządu i usług opieki medycznej oraz masażu wykonywanych przez osoby niewidome. MF planuje także ograniczenie możliwości korzystania ze zwolnienia przewidzianego dla podatników, którzy otrzymują płatności na rachunek bankowy. Zmiana ta dotknie przede wszystkim sklepy internetowe. Aby w 2017 r. nadal korzystać ze zwolnienia, podatnicy będą musieli do końca 2016 r. złożyć upoważnienie dla swojego banku, by przekazywał organom podatkowym wszystkie informacje o ich rachunku bankowym.

Polecamy książkę: VAT 2017. Komentarz

Kasy fiskalne online od 1 stycznia 2018 roku

Projektowane rozporządzenie powiela, co do zasady, obecnie funkcjonujące rozwiązania. Zasady korzystania ze zwolnień podmiotowych i podmiotowo-przedmiotowych są takie same jak w 2016 r. Zmianie ulegną w niewielkim zakresie zwolnienia przedmiotowe.

Czytaj więcej na IFK Platformie Księgowych i Kadrowych w artykule: "Kasy rejestrujące w 2017 r." >>

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nowy JPK_VAT

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Moduł partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

GACH MIZIŃSKA Kancelaria prawna

Kancelaria GACH MIZIŃSKA spółka jawna to kancelaria specjalizująca się w doradztwie podatkowym oraz w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama