reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Podatki > VAT > Rozliczenia VAT > VAT-14 elektronicznie, bez kwalifikowanego e-podpisu

VAT-14 elektronicznie, bez kwalifikowanego e-podpisu

Resort finansów opublikował projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobu przesyłania deklaracji i podań oraz rodzajów podpisu elektronicznego, którymi powinny być opatrzone. Celem zmiany jest włączenie deklaracji o należnych kwotach podatku od towarów i usług w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia paliw silnikowych (VAT-14) do wykazu deklaracji i podań, które mogą być przesyłane za pomocą środków komunikacji elektronicznej, bez konieczności stosowania kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Projekt rozporządzenia ma także na celu wprowadzenie zmian o charakterze dostosowującym w związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 910/2014 z dnia 23 lipca 2014 r. w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym oraz uchylającego dyrektywę 1999/93/WE.

Z dniem 1 sierpnia 2016 r. wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie wzoru deklaracji o należnych kwotach podatku od towarów i usług  w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia paliw silnikowych. Rozporządzenie to określa wzór nowej deklaracji dla podatku od towarów i usług od wewnątrzwspólnotowego nabycia paliw silnikowych (VAT-14). Potrzeba dalszego upowszechniania składania deklaracji za pomocą środków komunikacji elektronicznej wymaga objęcia deklaracji VAT-14 wykazem deklaracji i podań, które mogą być przesyłane za pomocą środków komunikacji elektronicznej, bez konieczności stosowania kwalifikowanego podpisu elektronicznego. W tym celu, deklaracja VAT-14 zostaje włączona do wykazu deklaracji i podań, które mogą być opatrywane podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy certyfikatu Służby Celnej.

Polecamy książkę: VAT 2017. Komentarz

Termin wejścia w życie rozporządzenia z dniem 1 sierpnia 2016 r. odpowiada terminowi wejścia w życie rozporządzenia w sprawie wzoru deklaracji o należnych kwotach podatku od towarów i usług w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia paliw silnikowych, określającego wzór deklaracji VAT-14.

Oprac. Alicja Fal

Zobacz więcej aktualności  na IFK Platformie Księgowych i Kadrowych >>

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki, prawo

Tarcza antykryzysowa 3.0 – przewodnik po zmianach

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Wyoming LLC

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama