REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sprawozdania finansowe z KRS dostępne online. Sprawdź swojego partnera biznesowego w serwisie ALEO.com

Sprawozdania finansowe z KRS dostępne online. Sprawdź swojego partnera biznesowego w serwisie ALEO.com
Sprawozdania finansowe z KRS dostępne online. Sprawdź swojego partnera biznesowego w serwisie ALEO.com

REKLAMA

REKLAMA

Przed podjęciem każdej istotnej decyzji, z którą wiąże się poniesienie sporych nakładów finansowych, powinieneś dokładnie zweryfikować swojego potencjalnego kontrahenta. Dzięki oficjalnym sprawozdaniom finansowym z KRS dostępnym w serwisie ALEO.com ograniczysz do minimum ryzyko związane z nowymi inwestycjami. I nie zapłacisz za to ani złotówki.

Analiza sprawozdań finansowych potencjalnych partnerów biznesowych powinna stanowić dla ciebie swoisty drogowskaz w prowadzeniu działalności. Dokumenty te dostarczają wiarygodnych i pomocnych informacji w podejmowaniu decyzji określonym interesariuszom. Ich odbiorcą może być np. potencjalny klient, inwestor czy też organy kontrolne. To jednak sam czytelnik sprawozdania poprzez jego wnikliwą analizę powinien wyciągnąć odpowiednie biznesowe wnioski. Pamiętaj, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, do sporządzania sprawozdań finansowych zobligowane są spółki prawa handlowego prowadzące pełną księgowość lub podmioty, które samodzielnie zdecydowały się na ten sposób ewidencjonowania, czyli np. spółki cywilne lub osoby fizyczne. Oznacza to, że każdy podmiot, z którym możesz zawrzeć umowę jest do zweryfikowania pod kątem finansowym.

Autopromocja

E-sprawozdanie dla każdego

Od marca 2018 r. obowiązują nowe przepisy dotyczące składania sprawozdań finansowych. Na ich podstawie każdy podmiot zarejestrowany w KRS ma obowiązek złożenia dokumentów finansowych  w formie elektronicznej. Są one oczywiście publicznie dostępne, lecz problem może stanowić ich szybkie wyszukiwanie. 

Jest jednak sposób, by usprawnić ten proces i szybko pozyskać najistotniejsze informacje. Dzięki zaawansowanej wyszukiwarce na ALEO.com łatwo uzyskasz dostęp do wyników finansowych interesujących cię firm. Aktualnie portal udostępnia już ponad 1 mln dokumentów o 150 tys. firm.

Podkreślenia wymaga fakt, że ALEO.com, w przeciwieństwie do konkurencji, za dostęp do e-sprawozdań nie pobiera żadnych opłat. Co więcej, nie jest nawet wymagane przechodzenie przez rejestrację oraz logowanie.

Wszystkie dane w jednym miejscu

Sam proces wyszukiwania firm w bazie ALEO.com jest niezwykle prosty i intuicyjny. Dane, których potrzebujesz, by odnaleźć interesujący cię podmiot gospodarczy to jego nazwa lub NIP. Warto zaznaczyć, że na profilach firm, poza sprawozdaniami finansowymi, znajdziesz dane rejestrowe z KRS lub CEIDG,a także opinie i oceny wystawiane przez klientów. Ten ostatni element może okazać się istotny w podjęciu decyzji o nawiązaniu współpracy biznesowej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Profile firmowe na ALEO.com zawierają również powiązania kapitałowe i osobowe firm. Co więcej znajdują się tam informacje dodawane przez użytkowników jak, np. dane dotyczące aktualnej oferty przedsiębiorstwa czy dane kontaktowe.

Czas na JPK

Jak zostało to wcześniej wspomniane, na platformie znajdziesz sprawozdania finansowe (obecnie dodawane w formie skanów), dane rejestrowe spółki, powiązania kapitałowe czy opinie użytkowników. Już niebawem w serwisie pojawią się sprawozdania w formacie JPK, czyli Jednolitego Pliku Kontrolnego, którego forma jest w pełni zelektronizowana. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz w łatwy sposób uzyskać interesujące cię dane, np. z bilansu czy rachunku zysków i strat, obliczać wskaźniki finansowe, czy też porównać ze sobą dokumenty różnych firm.

Sprawdzaj na ALEO.com

Jeśli prowadzisz biznes i chcesz odnieść sukces, nie pozostaje ci nic innego, jak dokładne weryfikowanie swoich partnerów biznesowych. Takie działanie przełoży się bezpośrednio na osiągane przez ciebie zyski. Co więcej, dzięki profilowi swojej firmy na ALEO.com, sam stajesz się wiarygodnym kontrahentem.

Sprawozdania finansowe z KRS dostępne online na ALEO.com
Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ekonomiczne „odkrycia” na temat WIBOR-u [polemika]

Z uwagą zapoznaliśmy się z artykułem Pana K. Szymańskiego „Kwestionowanie kredytów opartych o WIBOR, jakie argumenty można podnieść przed sądem?”, opublikowanym 16 kwietnia 2024 r. na portalu Infor.pl. Autor, jako analityk rynków finansowych, dokonuje przełomowego „odkrycia” – stwierdza niereprezentatywność WIBOR-u oraz jego spekulacyjny charakter. Jest to jeden z całej serii artykułów ekonomistów (zarówno K. Szymańskiego, jak i innych), którzy działając ramię w ramię z kancelariami prawnymi starają się stworzyć iluzję, że działający od 30 lat wskaźnik referencyjny nie działa prawidłowo, a jego stosowanie w umowach to efekt zmowy banków, której celem jest osiągnięcie nieuzasadnionych zysków kosztem konsumentów. Do tego spisku, jak rozumiemy, dołączyli KNF, UOKiK i sądy, które to instytucje jednoznacznie potwierdzają prawidłowość WIBOR-u.

Przedsiębiorca uiści podatek tylko gdy klient mu zapłaci. Tak będzie działał kasowy PIT. Od kiedy? Pod jakimi warunkami?

Resort finansów przygotował właśnie projekt nowelizacji ustawy o PIT oraz ustawy o ryczałcie ewidencjonowanym. Celem tej zmiany jest wprowadzenie od 2025 roku kasowej metody rozliczania podatku dochodowego, polegającej na tym, że przychód- podatkowy będzie powstawał w dacie zapłaty za fakturę. Z metody kasowej będą mogli korzystać przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają działalność oraz ci, których przychody z działalności gospodarczej w roku poprzednim nie przekraczały 250 tys. euro.

Minister Domański o przyszłości KSeF. Nowe daty uruchomienia zostały wyznaczone

Minister finansów Andrzej Domański wypowiedział się dziś o audycie Krajowego Systemu e-Faktur i przyszłości KSeF. Zmiany legislacyjne w KSeF to będzie proces podzielony na dwa etapy.

Panele fotowoltaiczne - obowiązek podatkowy w akcyzie [część 2]

W katalogu czynności podlegających opodatkowaniu akcyzą znajduje się również przypadek konsumpcji. Chodzi tutaj o zużycie energii elektrycznej przez podmiot posiadający koncesję jak i przez podmiot, który koncesji nie posiada, ale zużywa wytworzoną przez siebie energię elektryczną.

KSeF dopiero od 2026 roku. Minister Finansów podał dwie daty wdrożenia dla dwóch grup podatników

Na konferencji prasowej w dniu 26 kwietnia 2024 r. minister finansów Andrzej Domański podał dwie daty planowanego wdrożenia obowiązkowego modelu KSeF. Od 1 lutego 2026 r. obowiązkowy KSeF mają stosować przedsiębiorcy, których wartość sprzedaży w poprzednim roku podatkowym przekroczyła 200 mln zł. Natomiast od 1 kwietnia 2026 r. obowiązkowy KSeF mają stosować pozostali podatnicy VAT.

Globalny podatek minimalny - zasady GloBE również w Polsce. Przedsiębiorstwa będą musiały dostosować swoje procedury rachunkowe i podatkowe

System globalnego podatku minimalnego (zasad GloBE) zawita do Polski. Przedsiębiorstwa będą musiały dostosować swoje procedury wewnętrzne, w szczególności dotyczące gromadzenia informacji rachunkowych i podatkowych.

Kasowy PIT: Projekt ustawy trafił do konsultacji. Nowe przepisy od 1 stycznia 2025 r. Kto z nich skorzysta?

Prawo do tzw. kasowego PIT będzie warunkowane wysokością przychodów z działalności gospodarczej prowadzonej samodzielnie osiągniętych w roku poprzednim - nie będzie ona mogła przekroczyć kwoty odpowiadającej równowartości 250 tys. euro. Projekt ustawy wprowadzającej kasowy PIT trafił do konsultacji międzyresortowych.

Jak przygotować się do ESG? Oto przetłumaczony unijny dokument dla firm: Dobrowolne ESRS dla MŚP Nienotowanych na Giełdzie

Jak małe i średnie firmy mogą przygotować się do ESG? Krajowa Izba Gospodarcza przetłumaczyła unijny dokument dla MŚP: „Dobrowolne ESRS dla MŚP Nienotowanych na Giełdzie”. Dokumentu po polsku jest dostępny bezpłatnie.

Czy to nie dyskryminacja? Jeden członek zarządu może się uwolnić od odpowiedzialności, a inny już nie, bo spółka miała jednego wierzyciela

Czy mamy do czynienia z dyskryminacją, gdy jeden członek zarządu może się uwolnić od odpowiedzialności za zobowiązania spółki przez zgłoszenie w porę wniosku o ogłoszenie jej upadłości, podczas gdy inny nie może tego zrobić tylko dlatego, że spółka miała jednego wierzyciela? Czy organy skarbowe mogą dochodzić zapłaty podatków od takiego członka zarządu bez wcześniejszego wykazania, że działał on w złej wierze albo w sposób niedbały? Z takimi pytaniami do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej wystąpił niedawno polski sąd.

Kasowy PIT - projekt ustawy opublikowany

Projekt ustawy o kasowym PIT został opublikowany. Od kiedy wchodzi w życie? Dla kogo jest kasowy PIT? Co to jest i na czym polega?

REKLAMA