| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > TEMAT DNIA > Ulgi podatkowe w rozliczeniu rocznym PIT za 2013 r.

Ulgi podatkowe w rozliczeniu rocznym PIT za 2013 r.

Do końca kwietnia 2014 r. podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych są zobowiązani do złożenia zeznania rocznego PIT za 2013 r. Po raz pierwszy w zeznaniu za 2013 r. rozliczą na nowych zasadach ulgę na Internet oraz ulgę z tytułu wychowywania dzieci.


 

 


Polecamy:
Podatki 2014 - PIT-Y za 2013 r.

 


Ulga na Internet


Z ulgi na Internet mogą korzystać tylko podatnicy rozliczający się według skali podatkowej oraz opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Wydatki na użytkowanie sieci Internet mogą być odliczone od dochodu tylko w przypadku, gdy nie zostały zaliczone do kosztów uzyskania przychodów w ramach działalności gospodarczej. Ulga ta nie przysługuje podatnikom rozliczającym się według podatku liniowego.

Od 1 stycznia 2013 r. zmieniły się zasady rozliczania ulgi na Internet. Ponieważ ustawodawca zastrzegł, że znowelizowane przepisy mają zastosowanie dopiero do dochodów (strat) uzyskanych od 1 stycznia 2013 r., to podatnicy rozliczą ulgę na Internet na nowych zasadach po raz pierwszy w zeznaniu za 2013 r.

Platforma Księgowych i Kadrowych INFORFK poleca artykuł: "Ulgi podatkowe w rozliczeniu rocznym osób fizycznych za 2013 r. - w odpowiedziach na pytania" >>

Artykuł omawia zasady rozliczania najpopularniejszych wśród podatników ulg oraz rozwiązania wybranych problemów. Odpowiedzi zostały wzbogacone stanowiskiem organów podatkowych oraz sądów administracyjnych.

Z artykułu dowiesz się, jak w zeznaniu podatkowym za 2013 r. rozliczyć:

- ulgę internetową

-  ulgę na dzieci

- ulgę rehabilitacyjną

- ulgę mieszkaniową

- ulgę odsetkową

Ulga internetowa w rozliczeniu rocznym PIT za 2013 r.

Zapraszamy na forum o podatku PIT

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Przybysz

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »