reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

TEMAT DNIA

Korekta, odroczenie, nadpłata...

Aktualizacja: 28.11.2007

Podatnik ma uprawnienia, z których nie zawsze korzysta, np. prawo do zmiany złożonej deklaracji podatkowej, rozłożenie podatku lub zaległości podatkowej na raty. »

Rozliczenie nabycia i sprzedaży wierzytelności

Aktualizacja: 26.11.2007

Sprzedaż wierzytelności jest skutecznym sposobem na odzyskanie należności i pozbycie się problemów z niesolidnym dłużnikiem. Jak rozliczyć taką transakcję? »

Ujawnienie majątku w postępowaniu podatkowym

Aktualizacja: 23.11.2007

Na żądanie organu podatkowego podatnik musi ujawnić nieruchomości oraz przysługujące mu prawa majątkowe. Kiedy urząd zmusi podatnika do wyjawienia majątku? »

Jak dokumentować koszty usług niematerialnych

Aktualizacja: 22.11.2007

Tylko właściwe udokumentowanie wydatków na usługi niematerialne pozwala zaliczyć je do kosztów. Jak prawidłowo udokumentować takie wydatki? »

Jak skorzystać z czynnego żalu

Aktualizacja: 21.11.2007

Czynny żal to zawiadomienie organu podatkowego o popełnieniu czynu zabronionego, np. o niezłożeniu w terminie deklaracji VAT-7, uwalniający od odpowiedzialności karnej skarbowej. Jak prawidłowo go złożyć? »

Kiedy fiskus ustanowi zastaw skarbowy

Aktualizacja: 20.11.2007

Podatnik, który otrzyma zwrot VAT w formie zaliczki, powinien liczyć się z tym, że organ podatkowy może ustanowić zastaw skarbowy na przedmiotach należących do majątku podatnika. »

Jakie sankcje grożą za niezapłacenie VAT

Aktualizacja: 20.11.2007

Brak zapłaty przez podatnika należnych fiskusowi kwot z tytułu VAT wiąże się z niemiłymi dla podatnika konsekwencjami. Jakie sankcje grożą za niezapłacenie VAT? »

Urzędnik może sam poprawić deklarację

Aktualizacja: 16.11.2007

W sytuacji gdy w wyniku czynności sprawdzających zostaną ujawnione braki formalne złożonej przez podatnika deklaracji, w określonych wypadkach urzędnik może skorygować deklarację z urzędu. »

Ulga za inwestowanie w technologie

Aktualizacja: 15.11.2007

Przedsiębiorcy mogą obniżyć podstawę opodatkowania o wydatki poniesione na nabycie nowych technologii. Jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać z takiej ulgi podatkowej? »

Jak w grudniu zapłacić niższą zaliczkę na podatek

Aktualizacja: 14.11.2007

Przedsiębiorcy do 20 grudnia muszą wpłacić podwójną zaliczkę podatkową. Podatnicy mają jednak możliwość obniżenia należnego zobowiązania podatkowego. »

Jak kontrolować koszty ogólne działalności firmy

Aktualizacja: 13.11.2007

Koszty ogólne działalności przedsiębiorstwa stanowią coraz większy udział w jego kosztach całkowitych. Jak zapewnić skuteczną ich kontrolę? »

Uzgodnienie salda wzajemnych rozrachunków z odbiorcami

Aktualizacja: 12.11.2007

Jednym z elementów corocznej inwentaryzacji jest inwentaryzacja rozrachunków, którą dokonuje się drogą uzgodnienia sald z kontrahentem. Jak prawidłowo to zrobić? »

Jak opodatkować sprzedaż zestawu produktów

Aktualizacja: 09.11.2007

Sprzedaż produktów w zestawie i tzw. sprzedaż pakietowa stała się bardzo popularnym i skutecznym zabiegiem marketingowym. Jak prawidłowo opodatkować taką transakcję? »

Sposób na niższy VAT

Aktualizacja: 08.11.2007

Jest sposób na korzystniejsze rozliczenie VAT. Dzięki niemu można odliczać VAT w pełnej wysokości przy zakupie samochodów oraz stosować zwolnienie z VAT przy świadczeniu określonych usług. Jaki to sposób? »

Czy opłaca się amortyzować metodą degresywną

Aktualizacja: 07.11.2007

Podatnicy, którzy chcą szybko wliczyć w koszty wydatki inwestycyjne, a nie mają prawa do amortyzacji ekspresowej, powinni wybrać metodę degresywną. Dlaczego? »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Aneta Nowak-Piechota

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama