| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > OECD opublikowało raport w sprawie zwrotu zagranicznego VAT

OECD opublikowało raport w sprawie zwrotu zagranicznego VAT

Pod koniec lutego 2010 roku OECD opublikowało raport dotyczący systemów zwrotu podatku VAT zagranicznym przedsiębiorcom. Według autorów raportu, większość z nich ma problem z uzyskaniem zwrotu całej kwoty podatku VAT.

Zdaniem autorów raportu opublikowanego w lutym 2010 roku przez OECD, obowiązujące w poszczególnych państwach należących do organizacji systemy zwrotu podatku VAT, nie zabezpieczają odzyskania całej kwoty zapłaconego przez zagranicznych przedsiębiorców podatku. Zgodnie z wynikami sondażu przeprowadzonego przez autorów raportu, 72% przedsiębiorców którzy wzięli w nim udział, uznało procedury zwrotu podatku za trudne. Ponad 20% z nich nie było w stanie odzyskać VAT zapłaconego za granicą. Wielu z zagranicznych przedsiębiorców odzyskało wprawdzie pewną kwotę, jednak nie przekroczyła ona 25% podatku VAT zapłaconego za granicą.

Autorzy raportu podkreślili, że trudności zgłaszane przez uczestników sondażu wskazują na konieczność harmonizacji procedur dotyczących zwrotu podatku VAT zagranicznym przedsiębiorcom.

Zobacz: Raport opublikowany na stronie OECD

Katarzyna Szymańska

Asystent doradcy podatkowego

Taxways Sp. z o.o.

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Tax Care
INFORLEX Biznes509.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria LTCA

Kancelaria LTCA Zarzycki Niebudek Adwokaci i Doradcy Podatkowi sp.k. specjalizuje się w profesjonalnym doradztwie prawnym i podatkowym na rzecz podmiotów prawa gospodarczego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »