| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Komisja Europejska zażądała od Belgii zmiany przepisów podatkowych

Komisja Europejska zażądała od Belgii zmiany przepisów podatkowych

Komisja Europejska zwróciła się w marcu 2010 roku do władz belgijskich z żądaniem zmiany przepisów dotyczących przedstawicieli podatkowych i opodatkowania oszczędności emerytalnych. Komisja uznała, że przepisy te mają charakter dyskryminujący.

Obowiązujące w Belgii przepisy podatkowe przewidują obowiązek wyznaczenia w tym kraju reprezentanta podatkowego przez zagraniczne podmioty świadczące usługi związane z systemami pożyczek papierów wartościowych. Komisja Europejska uznała, że przepisy te ograniczają swobodę świadczenia usług przez podmioty z innych państw członkowskich. Komisja uznała, że w przypadku podmiotów z innych państw członkowskich, belgijskie władze podatkowe mogą zwrócić się o informacje bezpośrednio podobnie jak w przypadku podmiotów krajowych. W związku z powyższym wyznaczanie przedstawiciela podatkowego nie jest istotne dla zapewnienia prawidłowego przepływu informacji pomiędzy zagranicznym podmiotem a belgijskimi władzami podatkowymi.

Komisja Europejska zażądała również zmiany przepisów dotyczących zwolnienia z opodatkowania dochodów przeznaczonych przez podatnika na fundusz emerytalny. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, znajduje ono zastosowanie wyłącznie w przypadku gdy wpłacany jest do krajowego funduszu emerytalnego. Komisja uznała, że postanowienia te stanowią naruszenie swobody przepływu kapitału.

Katarzyna Szymańska

Asystent doradcy podatkowego

Taxways Sp. z o.o.

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Tax Care
INFORLEX Biznes509.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Buchholc

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »