reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Hiszpania rozszerza katalog podpisanych umów podatkowych

Hiszpania rozszerza katalog podpisanych umów podatkowych

Rząd hiszpański podjął intensywne działania zmierzające do rozszerzenia katalogu umów podatkowych, których stroną jest Hiszpania. Władze tego kraju prowadzą również renegocjacje obowiązujących umów podatkowych.

Hiszpania jest obecnie stroną 75 umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Rząd prowadzi intensywne działania zmierzające do rozszerzenia tego katalogu. Ich efektem jest rozpoczęcie negocjacji lub procedury ratyfikacyjnej trzynastu nowych umów z następującymi państwami: Albanią, Armenią, Bośnią, Kostaryką, Kazachstanem, Gruzją, Kuwejtem, Namibią, Nigerią, Peru, Senegalem, Syrią i Urugwajem.

Rząd Hiszpanii prowadzi negocjacje w sprawie umów podatkowych z niektórymi jurysdykcjami, które znajdują się na hiszpańskiej liście tzw. rajów podatkowych. Ich efektem jest podpisanie w 2009 roku umów podatkowych z Jamajką oraz Trynidadem i Tobago. Jurysdykcje te zostaną wkrótce wykreślone z czarnej listy. Hiszpania podpisała również protokół do umowy podatkowej z Luksemburgiem, co pozwoli na usunięcie z czarnej listy niektórych typów spółek luksemburskich.

Władze hiszpańskie chcą również rozszerzyć katalog umów o wymianie informacji podatkowej. Umowy tego typu podpisane z Arubą i Holenderskimi Antylami weszły już w życie. Umowa o wymianie informacji podatkowej z Andorą zacznie obowiązywać wkrótce. Wszystkie te jurysdykcje kwalifikowane są przez Hiszpanię jako raje podatkowe. Podpisanie z nimi umów o wymianie informacji podatkowej spowoduje ich wykreślenie z czarnej listy.

Katarzyna Szymańska

Asystent doradcy podatkowego

Taxways Sp. z o.o.

reklama

Czytaj także

Źródło:

Tax Care
Gorące tematy dla biur rachunkowych. Poradnik Gazety Prawnej 9/202039.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Hancewicz

prawnik, urzędnik, trener administracji publicznej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama