reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > PIT przez internet złożyło trzy razy więcej osób niż w 2010 r.

PIT przez internet złożyło trzy razy więcej osób niż w 2010 r.

Możliwość złożenia zeznania PIT przez internet cieszy się coraz większą popularnością. Składanie PITów przez internet wyraźnie jest na rękę Ministerstwu Finansów. W 2011 roku podatnicy złożyli już ponad 220 tys. PIT-ów przez internet; to niemal trzykrotnie więcej niż w analogicznym okresie 2010 roku - poinformowało w 9 marca resort finansów.

 


Jak podał resort, w ramach akcji Szybki PIT chce dotrzeć do podatników z informacją, że istnieje możliwość składania zeznań podatkowych PIT przez internet.

 

Według ministerstwa wiedzę, jak składać PIT przez internet dostarcza filmowy poradnik "PIT przez internet" na kanale YouTube. W filmie krok po kroku pokazano, jak złożyć PIT przez internet za pomocą interaktywnego formularza na stronie www.e-deklaracje.gov.pl lub za pośrednictwem aplikacji instalowanej na komputerze.

 

Oglądający dowiadują się też, jakie dane muszą przygotować oraz jak otrzymać potwierdzenie złożenia deklaracji. Ministerstwo podkreśla, że poradnik na ten temat został przygotowany także w formie papierowej, dostępnej w urzędach skarbowych w całej Polsce i na stronie www.szybkipit.pl. Oprócz broszury nt. rozliczeń online w serwisie zamieszczono także inne informacje przydatne w wypełnieniu rocznego zeznania.

 

W 2009 r. Ministerstwo Finansów wprowadziło możliwość składania druków PIT-37 za 2008 r. bez konieczności posiadania tzw. kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Ze względu na dużą popularność tej formy, w 2010 r. rozszerzono możliwość na formularze PIT-36, PIT-36L, PIT-38 i PIT-39. Z kolei w 2011 r. można po raz pierwszy bez podpisu przesyłać PIT-16, PIT-16a, PIT-19a i PIT-28.

 

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Jak przygotować się do zmian 2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS47.20 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

REWIT

Misją REWIT od 25 lat jest bycie doradcą i partnerem biznesowym w zmieniającym się świecie i otoczeniu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama