reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Nowy wzór wniosku o koncesję dla firm ochroniarskich

Nowy wzór wniosku o koncesję dla firm ochroniarskich

Od 1 lipca 2011 r. obowiązuje nowy wzór wniosku o udzielenie lub zmianę koncesji na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia.

 

Podjęcia działalności gospodarczej w zakresie świadczenia usług ochrony osób i mienia wymaga uzyskania koncesji, określającej zakres i formę jej prowadzenia.

 

Koncesje na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia wydaje właściwy minister do spraw wewnętrznych, po zasięgnięciu opinii właściwego komendanta wojewódzkiego Policji. Koncesja wydawana jest w drodze decyzji administracyjnej na wniosek przedsiębiorcy.

 

Wzór wniosku obowiązującego od 1 lipca 2011 r. stanowi załącznik do rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 30 czerwca 2011 r. w sprawie wzoru wniosku o udzielenie lub zmianę koncesji na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia (Dz.U. Nr 136, poz. 802).

 

We wniosku o udzielenie koncesji przedsiębiorca podaje swoje dane związane z prowadzoną działalnością. Do wniosku przedsiębiorca musi dołączyć szereg załączników np. ko-ie dokumentu potwierdzającego posiadanie licencji drugiego stopnia przez przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną, oświadczenie o niekaralności przedsiębiorcy.

 

 

reklama

Czytaj także

Źródło:

isk.infor.pl
Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sławomir Janiak

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama