REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia w marcu

REKLAMA

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia z zakresu m.in.: programu „Płatnik”, świadczeń emerytalno-rentowych, wypłaty świadczeń chorobowych, prawidłowości wystawiania zaświadczeń lekarskich, zasad kierowania na rehabilitację leczniczą, przyznawania i wypłaty zasiłków z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, kontroli zwolnień lekarskich od pracy.


ZUS Oddział we Wrocławiu


Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział we Wrocławiu zaprasza na bezpłatne jednodniowe szkolenie dla płatników składek z obsługi programu "Płatnik" - poziom zaawansowany, które odbędzie się 12 marca 2012 r. w godzinach 11.15 - 13.15 w siedzibie II Inspektoratu ZUS we Wrocławiu przy ul. Litomskiej 36 w sali nr 201, p.II.

REKLAMA

Autopromocja

Zakres tematyczny:
- szczegółowe omówienie parametrów i opcji programu,
- omówienie rejestru płatników i ubezpieczonych,
- tworzenie dokumentów i zestawów dokumentów oraz wysyłka,
- łączenie kartotek osób ubezpieczonych,
- przygotowanie dokumentów korygujących,
- tworzenie raportów ZUS RMUA dla wybranych osób,
- pobieranie potwierdzeń.

Liczba miejsc ograniczona, zgłoszenia przyjmowane są pod numerem tel. 71/36-06-242, 280 w godzinach 13.00. - 14.00.


ZUS Oddział w Rybniku


ZUS Oddział w Rybniku zaprasza na bezpłatne szkolenie wprowadzające dla użytkowników rozpoczynających pracę z programem „Płatnik”.

Szkolenie odbędzie się w dniu 15 marca 2012 r. (czwartek) o godz. 9:00 w budynku ZUS w Rybniku przy ul. Jankowickiej 13, pok. 105.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zapisy na szkolenie przyjmowane są pod numerem telefonu 32/439 11 46.


ZUS Oddział w Gorzowie Wielkopolskim


Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Gorzowie Wlkp. organizuje bezpłatne szkolenie w zakresie świadczeń emerytalno-rentowych.

Tematyka szkolenia:
- podstawowe uprawnienia emerytalne,
- rozliczanie osiąganych przychodów pracujących emerytów i rencistów,
- zawieszenie wypłaty emerytury w przypadku kontynuowania zatrudnienia.
Szkolenie odbędzie się 16 marca 2012 r. w siedzibie Oddziału ZUS w Gorzowie Wlkp., ul. Sikorskiego 42, o godz. 10.00 (sala konferencyjna, piętro III).
Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie telefoniczne pod numerem 95 7395 273 do dnia 15 marca 2012 r. Ilość miejsc ograniczona.


Kup publikację: Kodeks pracy 2012 z komentarzem >>


ZUS Oddział w Białymstoku


ZUS Oddział w Białymstoku zaprasza na bezpłatne szkolenie dla płatników składek mających uprawnienia do wypłaty zasiłków chorobowych. Współpraca z oddziałem uprawnionych pracodawców do kontroli wykorzystywania zwolnień lekarskich przez ubezpieczonych

Temat szkolenia:
- kontrola ubezpieczonych korzystających ze zwolnień lekarskich od pracy prowadzona przez płatników składek,
- zasady wypłaty świadczeń chorobowych.

Szkolenie odbędzie się 16 marca 2012r. (piątek) w siedzibie oddziału Białystok ul. Młynowa 29 budynek B, piętro III, sala 302. Zgłoszenia są przyjmowane do 14 marca 2012 r. pod numerem tel. 85 74 86 657 lub lawnickah@zus.pl. Ilość miejsc ograniczona.


ZUS Oddział w Gdańsku


ZUS Oddział w Gdańskuzaprasza na bezpłatne szkolenie z zakresu prawidłowości wystawiania zaświadczeń lekarskich oraz zasad kierowania na rehabilitację leczniczą.

Szkolenie odbędzie się w dniu 19 marca 2012 r. w Oddziale ZUS w Gdańsku, ul. Chmielna 27/33, sala nr 1, w godz. 9.00-13.00.

Omówienie:
- przepisów dotyczących świadczeń pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa,
- zasad prawidłowego wypełniania zaświadczeń lekarskich,
- przepisów i procedur związanych z kierowaniem na rehabilitację leczniczą,
- zakresu podmiotowego prewencji leczniczej,
- zasad prawidłowego wypełniania wniosku na rehabilitację leczniczą.

Zgłoszenia: 58/ 30 78 437 lub 436.

 


ZUS Oddział we Wrocławiu


Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział we Wrocławiu zaprasza na bezpłatne jednodniowe szkolenie dla płatników składek z zakresu zasad sporządzania i korygowania dokumentów ubezpieczeniowych.

Szkolenie odbędzie się 19 marca 2012 r. w godzinach 9.00 - 12.00 w siedzibie II Inspektoratu ZUS we Wrocławiu przy ul. Litomskiej 36, w sali nr 201, p.II.

Liczba miejsc ograniczona, zgłoszenia przyjmowane są pod numerem tel. 71/36-06-242, -280 w godzinach 13.00. - 14.00.


ZUS Oddział w Olsztynie


Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Olsztynie zaprasza na bezpłatne szkolenie z zakresu zasad obejmowania ubezpieczeniami oraz opłacania i rozliczania składek za osoby rozpoczynające prowadzenie działalności gospodarczej, które odbędzie się w dniu 21 marca 2012 r., rozpoczęcie szkolenia godz. 10.00 w siedzibie Oddziału ZUS w Olsztynie, w budynku przy Pl. Konsulatu Polskiego 4 (parter budynku, sala nr 11).

Zakres tematyczny:
- formy prowadzenia działalności gospodarczej,
- podleganie ubezpieczeniom społecznym i zdrowotnym obowiązkowo i dobrowolnie,
- podstawa wymiaru składek - ulgi w opłacaniu składek,
- dokumenty zgłoszeniowe i rozliczeniowe - terminy, zasady wypełniania.
Zgłoszenia pod numerem tel. 89 521 24 38. Zgłoszenia przyjmowane do dnia 20.03.2012 r. Liczba miejsc ograniczona.


ZUS Oddział w Olsztynie


Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Olsztynie zaprasza na bezpłatne szkolenie z zakresu przyznawania i wypłaty zasiłków z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa oraz kontroli zwolnień lekarskich od pracy, które rozpocznie się 22 marca 2012 r. o godz. 10.00 w siedzibie Oddziału w Olsztynie w budynku przy Pl. Konsulatu Polskiego 4 (parter budynku, sala nr 11).

Zakres tematyczny:
- rodzaje świadczeń,
- warunki jakie należy spełnić, aby otrzymać świadczenia,
- podstawa wymiaru świadczeń,
- zasady przeprowadzania kontroli prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich od pracy przez płatników składek uprawnionych do wypłaty zasiłków,
- zasady kierowania pracowników na świadczenia rehabilitacyjne.

Zgłoszenia pod numerem tel. 89 521 24 38. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 20.03.2012 r. Liczba miejsc ograniczona.


ZUS II Oddział w Łodzi


ZUS II Oddział w Łodzi zaprasza na bezpłatne szkolenie na temat zasad przyznawania i wypłaty zasiłków z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa z uwzględnieniem zmian obowiązujących od 1 stycznia 2012 r.

Szkolenie odbędzie się w dniu 23 marca 2012 r. w Inspektoracie ZUS w Łodzi przy ul. Łęczyckiej 70 b. Początek szkolenia godz. 9.00.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prowadzone są zapisy na szkolenie, które przyjmowane są pod numerami telefonu 43 823 32 63 lub 43 824 56 56 wew. 319, bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej: molask@zus.pl.

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zmiana projektu unijnego a zwrot dofinansowania. Jakie zmiany są dopuszczalne? Jak zdobyć zgodę na modyfikacje projektu?

Podstawowym dokumentem regulującym kwestie realizacji projektów grantowych jest umowa o dofinansowanie. To w niej znajdują się warunki i najistotniejsze zapisy dotyczące przebiegu realizacji projektu, jak i dopuszczalne zmiany. Poza umową także zapisy dokumentacji konkursowej (np. regulamin) wpływają na warunki i możliwości modyfikacji projektów. Wielu beneficjentów zastanawia się, co się wydarzy, jeśli w trakcie trwania projektu ulegnie zmianie status przedsiębiorstwa lub czy dopuszczalna jest zmiana miejsca realizacji projektu.

Proces oceny wniosku dotacyjnego się przedłuża - czy skarga lub wniosek o przyśpieszenie mogą pomóc? Co jeszcze można zrobić?

Proces oceny wniosków o dofinansowanie stanowi kluczowy etap, który bezpośrednio wpływa na możliwość realizacji projektów przez firmy. Niestety w ostatnim czasie obserwujemy przedłużające się procedury oceny, np. nabór dla ścieżkę SMART dla konsorcjów zakończony w marcu 2023 r. rozstrzygnął się po 265 dniach. W tego typu przypadkach efektem jest chaos, komplikacje dla wnioskodawców i utrata zaufania do instytucji udzielających wsparcia. Duże opóźnienia mogą prowadzić także do utraty przewagi konkurencyjnej, a w skrajnych przypadkach – do ryzyka niewykonania projektu w wyznaczonym czasie.

Skarbówka zajęła emerytowi kwotę wolną od potrąceń. W efekcie pozbawiono go środków na podstawowe bieżące potrzeby życiowe

Organy egzekucyjne dwukrotnie potrąciły należności ze świadczenia emerytalnego seniora, co pozbawiło go środków niezbędnych do życia. Najpierw zajęcia dokonał ZUS, a następnie urząd skarbowy, ściągając dodatkowe środki z jego konta bankowego. Sprawa trafiła do Rzecznika Praw Obywatelskich, a Ministerstwo Finansów zapowiedziało analizę przepisów w celu uniknięcia podobnych sytuacji w przyszłości.

Rozliczenie podatkowe osób do 26. roku życia w 2025 r. Do 85.528 zł bez podatku i obowiązku składania PIT-a. Ale nie wszystkie przychody są zwolnione

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa przypominają kiedy podatnikom do 26. roku życia przysługuje tzw. ulga dla młodych oraz jak powinni rozliczyć podatek gdy prowadzą własną działalność gospodarczą albo pracują za granicą.

REKLAMA

Limit zwolnienia VAT dusi małe firmy! Czy w 2025 roku nadejdą zmiany?

Wielu przedsiębiorców z trudem utrzymuje się w ramach limitu zwolnienia z VAT, który od lat pozostaje na poziomie 200 000 zł. W obliczu rosnących kosztów prowadzenia działalności coraz głośniej mówi się o konieczności jego podwyższenia. Czy rząd planuje zmiany w 2025 roku?

Opóźnienia w e-Doręczeniach a terminy podatkowe. Liczy się data nadania. Wyjaśnienia Ministerstwa Finansów

Ministerstwo Finansów poinformowało w komunikacie z 30 stycznia 2025 r., że opóźnienie w akceptacji nadania korespondencji przez dostawcę usługi e-Doręczenia nie wpływa na zachowanie terminów prawa podatkowego. Zdaniem MF, to data nadania, a nie data akceptacji korespondencji, jest podstawą do określenia daty wniesienia pisma.

DeepSeek – czy jest lepszy od ChatGPT?

Świat obiegła informacja, że Chińczycy zbudowali model sztucznej inteligencji, który osiąga zbliżony poziom precyzji do wyników ChataGPT, a jednocześnie oferuje gigantyczne oszczędności w zakresie energii. Programiści wychwalają Deep Seek pod niebiosa. Jednocześnie powstaje pytanie: jak model ten wypada na tle konkurencji w oczach użytkowników modeli językowych, którzy pracują, albo uczniów, którzy szukają wsparcia w nauce. Porównuje to dr Dominik Skowroński z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

eCMR – kiedy wdrożenie w Polsce i Europie - harmonogram. Ponad 2 lata opóźnienia elektronicznych listów przewozowych

Elektroniczne listy przewozowe (eCMR) mają za zadanie uprościć i zdigitalizować procesy logistyczne, eliminując papierowe dokumenty. Jednak wdrażanie kluczowego rozporządzenia eFTI w UE ma poważne opóźnienia. Pierwotnie zakładano, że pierwsze platformy do wymiany informacji zaczną działać w październiku 2024 roku, a inspekcje będą miały obowiązek uwzględniać elektroniczne listy przewozowe najpóźniej od sierpnia 2025. Już wiemy, że tak się nie stanie. Choć pełne zastosowanie przepisów ma nastąpić dopiero w lipcu 2027 roku, to widać, że prace legislacyjne ruszyły do przodu. Pod koniec 2024 roku pojawił się także projekt zmian, m.in. w ustawie o transporcie drogowym, który porusza tematykę korzystania z elektronicznych listów przewozowych w Polsce. Jak dokładnie wygląda kwestia wdrożenia eCMR w naszym kraju i Europie?

REKLAMA

Jakie cyberataki są najczęstsze? Jak się zabezpieczać? Pierwszy raport ENISA o cyberbezpieczeństwie w UE

Agencja Unii Europejskiej ds. Cyberbezpieczeństwa (ENISA) opublikowała pierwszy raport z zakresu cyberbezpieczeństwa w krajach członkowskich UE. Dokument powstały na podstawie art. 18 dyrektywy NIS 2 zawiera informacje o dojrzałości Europy w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego oraz zalecenia polityczne dotyczące eliminacji potencjalnych zagrożeń. Raport dostarcza również informacji o tym, z jakich metod najczęściej korzystają cyberprzestępcy. Okazuje się, że w większości przypadków są to ataki typu DoS / DDoS / RDoS, które stanowiły ponad 41 proc. wszystkich incydentów przeprowadzonych na terenie UE od lipca 2023 do czerwca 2024 roku. Co więcej, na celowniku cyberprzestępców znajduje się przede wszystkim administracja publiczna. O tym, jak bronić się przed cyberzagrożeniami, opowiadają eksperci Linux Polska.

Rząd uderza w e-palaczy! Nowa akcyza sprawi, że wrócą do tradycyjnych papierosów?

Nadchodzi drastyczna podwyżka podatków na e-papierosy i podgrzewacze tytoniu! Eksperci alarmują: nowe przepisy mogą doprowadzić do podwójnego opodatkowania i wzrostu cen nawet o 80 zł na sztukę. Legalny rynek stanie się nieopłacalny, a palacze mogą masowo wrócić do tradycyjnych papierosów lub sięgnąć po produkty z szarej strefy.

REKLAMA