| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Zmiany w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy

Zmiany w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowało projekt zmian w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Projekt trafił właśnie do konsultacji społecznych.

Radio INFOR.PL

Resort pracy zauważa, że wzrost bezrobocia w Polsce, wywołany głównie sytuacją na rynkach europejskich, wymusza zwiększanie środków na aktywizację i większą skalę interwencji. Co powinno wpłynąć na złagodzenie skutków bezrobocia i wyhamowanie jego wzrostu.

Cele proponowanych przez MPiPS zmian jest zaoferowanie bardziej efektywnej pomocy tym osobom, które poszukują pracy, szczególnie:

- młodzieży wchodzącej na rynek pracy,

- osobom w wieku 50+,

- rodzicom, chcącym wrócić do pracy, po przerwie związanej z wychowaniem dziecka.

Istotą planowanej reformy jest zwiększenie dostępności, adekwatności, a co za tym idzie skuteczności działań, podejmowanych przez urzędy pracy. Dlatego też zmiany zakładają, że urzędy pracy, lepiej znające lokalne uwarunkowania, będą miały większą swobodę działania, a jednocześnie staną się bardziej aktywne w pozyskiwaniu ofert pracy od pracodawców. Projekt zakłada monitorowanie i promowanie efektywności działań urzędów pracy, aby nagradzać te urzędy i te rozwiązania, które najskuteczniej wprowadzają bezrobotnych na rynek pracy.

Zasiłek dla bezrobotnych 2013

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim ma być łatwiejszy

Jednocześnie przewidziano profilowanie rodzajów pomocy w zależności od indywidualnych potrzeb osób bezrobotnych. Dla osób, które generalnie dobrze sobie radzą na rynku pracy, urzędy pracy będą miały ofertę doradztwa zawodowego i pośrednictwa pracy.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Szulikowski

Radca Prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK