| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Poziom wyższy niż w latach ubiegłych

Poziom wyższy niż w latach ubiegłych

Znamy już drugiego finalistę konkursu "Księgowy Roku 2005", który odbył się w Łodzi. Została nim Renata Rejmicz, księgowa zaledwie z trzyletnim stażem. Zwyciężczyni łódzkiego półfinału konkursu na wszystkie pytania odpowiadała bezbłędnie.

Przewodnicząca jury prof. dr hab. Irena Sobańska, kierownik katedry rachunkowości Uniwersytetu Łódzkiego, oceniła, że poziom konkursowych zmagań był wyższy niż w latach poprzednich.

– Uczestnictwo w konkursie jest sprawą prestiżową, pomaga, ale zarazem zobowiązuje do dalszej pracy – podkreśliła prof. Irena Sobańska.

Na wyższy niż w latach poprzednich poziom zwracali również uwagę pozostali uczestnicy konkursu.

– W latach poprzednich było dużo nieprawidłowych odpowiedzi na pytania. W tym roku poziom był wyższy – stwierdził Marek Szkudlarek, zdobywca drugiego miejsca, który w konkursie brał udział po raz trzeci. Mimo że nie zdołał zakwalifikować się do finału (do którego przechodzą zwycięzcy z sześciu ogólnopolskich półfinałów), to myśli już o kolejnym konkursie. Według niego udział we współzawodnictwie to sprawdzian wiedzy, ale również porównanie swoich umiejętności z innymi.

O tym, że warto spróbować swoich sił za rok, był przekonany Marian Wojtasiński, właściciel biura rachunkowego, który zdobył trzecie miejsce. Jednocześnie jednak zwracał uwagę, że niektóre pytania były bardzo trudne, nieprecyzyjne i zawierające zbyt dużo informacji utrudniających odpowiedź.

– Nieprecyzyjność i dowolność w wyborze różnych możliwości jest też wadą obowiązującej ustawy o rachunkowości. Zbytnia dowolność w stosowaniu przepisów, czyli brak jednakowych reguł dla wszystkich jednostek, powoduje, że wielu księgowych ogranicza się tylko do znajomości zagadnień, które ich interesują – stwierdził Marian Wojtasiński.

Bogdan Świąder


Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Stanisław Trzeciak

Radca prawny (prawo Białorusi), aplikant radcowski OIRP Lublin

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »