reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Przychody oraz koszty według prawa podatkowego i bilansowego” - 5 kwietnia 2019 r.

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Przychody oraz koszty według prawa podatkowego i bilansowego” - 5 kwietnia 2019 r.

Zapraszamy na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Przychody oraz koszty według prawa podatkowego i bilansowego”, która odbędzie się dnia 5 kwietnia 2019 r. w Lublinie. Wydarzenie organizuje Studenckie Koło Naukowe Prawa Podatkowego UMCS. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

Studenckie Koło Naukowe Prawa Podatkowego UMCS wraz z patronem medialnym portalem Infor.pl mają zaszczyt zaprosić Państwa na piątą edycję Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Przychody oraz koszty według prawa podatkowego i bilansowego”.

Wydarzenie odbędzie się 5 kwietnia 2019 r. (piątek) od godziny 11:00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Konferencja adresowana jest do studentów oraz doktorantów z krajowych ośrodków akademickich. Szczegółowy harmonogram konferencji zostanie przedstawiony po zakończeniu naboru abstraktów.

Celem badawczym Konferencji będzie szczegółowa analiza regulacji dotyczących przychodów i kosztów w prawie podatkowym i bilansowych. Odpowiednie zakwalifikowanie przychodów i kosztów stanowi istotne i aktualne wyzwanie stojące przed podatnikami oraz organami Krajowej Administracji Skarbowej i sądami administracyjnymi.

Traktowanie prawa podatkowego jako odrębnej gałęzi nie pozwala na nadanie mu cechy autonomiczności. Prawo podatkowe stanowi element jednolitego porządku prawnego. Normy prawa podatkowego pozostają w rozbudowanych relacjach z innymi gałęziami prawa. Stan ten sprawia, że między prawem podatkowym a innymi gałęziami prawa istnieją zależności w zakresie definiowania określonych pojęć prawnych. Jedną z gałęzi prawnych, z którą prawo podatkowe wykazuje istotne związki jest prawo bilansowe. Dostrzegalna jest jednak autonomizacja prawa podatkowego i prawa bilansowego oraz wynikająca niekiedy z tego zjawiska sprzeczność treściowa lub prakseologiczna norm prawnych. Jednoczesne obowiązywanie norm prawa podatkowego i bilansowego skutkuje odmiennym kwalifikowaniem przychodów oraz kosztów ich uzyskania przez przedsiębiorców. Wpływa to także na różnice w przedmiocie wyniku rachunkowego i podatkowego przedsiębiorców. Celem konferencji będzie analiza relacji prawa podatkowego i prawa bilansowego w zakresie ujmowania przychodów, kosztów oraz wyniku finansowego przedsiębiorcy. Celem konferencji będzie także badanie de lege lata i de lege ferenda możliwości harmonizacji prawa podatkowego i bilansowego.

Konferencja kierowana jest do studentów oraz młodych pracowników nauki.

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Przychody oraz koszty według prawa podatkowego i bilansowego” 5 kwietnia 2019 r.

Więcej informacji:

https://www.umcs.pl/pl/okn-pt-przychody-oraz-koszty-wedlug-prawa-podatkowego-i-bilansowego-5-kwietnia-2019-r-,16054.htm

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Przychody oraz koszty według prawa podatkowego i bilansowego” - 5 kwietnia 2019 r.
Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Przychody oraz koszty według prawa podatkowego i bilansowego” - 5 kwietnia 2019 r.

Jak przygotować się do zmian 2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS47.20 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Artur Tim

Doradca podatkowy, doradca restrukturyzacyjny (licencja syndyka), agent celny, prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama