| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Podatek katastralny nie zostanie wprowadzony

Podatek katastralny nie zostanie wprowadzony

PiS gwarantuje, że w Polsce nie będzie podatku katastralnego, wprowadzenie go doprowadziłoby do wywłaszczenia ogromnej części Polaków z wszelkiego rodzaju własności odnoszących się do nieruchomości - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"To jest instytucja co prawda znana w różnych krajach i mająca swoją historię, ale instytucja, która w polskich warunkach, gdyby ją wprowadzić na poważnie - a nie ma sensu jej wprowadzać nie na poważnie - doprowadziłaby po prostu do wywłaszczenia z wszelkiego rodzaju własności odnoszących się do nieruchomości ogromnej części Polaków" - powiedział prezes PiS w poniedziałek (10 czerwca) na konferencji prasowej, odnosząc się do podatku katastralnego.

Podkreślił, że wprowadzenie tego podatku mogłoby doprowadzić do utraty nieruchomości, takich jak mieszkania czy domy, przez wielu, zwłaszcza mniej zamożnych Polaków i przejęcia własności przez "pewną grupę społeczną, a także być może przez elementy zewnętrzne".

"I oczywiście jest to całkowicie nie do przyjęcia, my chcemy zapewnić, że w żadnym przypadku takiego podatku nie wprowadzimy i uważamy, że ci, którzy chcą go wprowadzić, to albo po prostu nie mają pojęcia o tym, co chcą zrobić, to jest w naszym przekonaniu niewykluczone biorąc pod uwagę ich rozgarnięcie. Ale jest także druga możliwość - że mianowicie właśnie chcą przeprowadzić taką operację, o której mówiłem" - mówił Kaczyński.

Zaznaczył, że już kilka lat temu padały propozycje wprowadzenie podatku katastralnego i PiS zdecydowanie im się przeciwstawiło. "Prawo i Sprawiedliwość gwarantuje, że takiego podatku w Polsce nie będzie" - podkreślił prezes partii.

Polecamy: Prenumerata elektroniczna Dziennika Gazety Prawnej

Podatek katastralny jest podatkiem od nieruchomości, który liczony jest od jej wartości, a nie powierzchni. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa, Rafał Białkowski

kos/ rbk/ mrr/

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

topFX.pl

Portal. Platforma walutowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »